کریس مورفی، سناتور دموکرات گفت برجام هیچ جایگزینی ندارد. وی در ادامه افزود که تحریم های حقوق بشر همچنان باقی است. سپاه نیز به شدت تحت تحریم باقی خواهد ماند.

کریس مورفی: سپاه به شدت تحت تحریم باقی خواهد ماند
 

کریس مورفی، سناتور دموکرات در واکنش به توییت جیم ریش، سناتور جمهوری خواه، ادعاهای وی را نادرست خواند و گفت برجام هیچ جایگزینی ندارد.

به گزارش سلام نو به نقل از «انتخاب»؛ جیم ریش، عضو کمیته روابط خارجی سنا، نوشته بود: توافقی که با کاستن از تحریم ها 90 تا 130 میلیارد دلار به ایران سود می رساند و تحریم‌های بدترین ناقضان حقوق بشر در ایران و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی را کاهش می دهد، از منافع امنیت ملی ما حمایت نمی‌کند. بدتر از آن، این توافق می تواند پوتین را قادر سازد تا زرادخانه هسته ای خود را بسازد.

کریس مورفی، عضو کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا و رئیس گروه خاورمیانه این کمیته در واکنش به این توییت نوشت: من در جلسه توجیهی امروز درباره ایران بودم. هیچ یک از این موارد منعکس کننده آنچه در توافق پیشنهادی جود دارد، نیست. رهایی اقتصاد {ایران از تحریم} محدود خواهد بود و تحریم های حقوق بشر همچنان باقی است. سپاه نیز به شدت تحت تحریم باقی خواهد ماند.

هیچ راهی جز این توافق وجود ندارد که ایران را از دستیابی به سلاح هسته ای باز دارد.

من در جلسه توجیهی امروز ایران بودم. هیچ یک از این موارد منعکس کننده آنچه در معامله پیشنهادی است، نیست. کمک های اقتصادی محدود خواهد شد تحریم های حقوق بشر همچنان باقی است. سپاه به شدت تحت تحریم باقی خواهد ماند.

هیچ راهی جز این توافق وجود ندارد که ایران را از دستیابی به سلاح هسته ای باز دارد. این حرفه ها را بس کنید.


هیچ یک از مخالفان توافق با ایران، ایده بهتری ندارند. تحریم های «فشار حداکثری»، کارساز نبود. خرابکاری و ترور، کارساز نبوده است. جنگ با ایران نیز کارساز نیست.

دیپلماسی تنها مسیر قابل دوامی است که تا کنون زمان گریز هسته ای ایران را افزایش داده است.

کد خبرنگار: ۱۳
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید