۱۴ فروردین ۱۴۰۲ - ۱۴:۰۹
کد خبر: 55427598

حتما برای شما هم جذابه که بدونید هدف از ساخت باغ شازده ماهان تو دل کویر چی بوده و چرا این باغ تا این حد از معروفیت و جذابیت برخورداره؟!

باغ شازده ماهان تو دل کویر

سلام نو-سرویس گردشگری: باغ شازده ماهان تو دل کویر قرار داره. به همین دلیل می‌شه از اون به عنوان یک بهشت در دل کویر یاد کرد. این باغ یکی از باغ‌های شگفت انگیز تو استان کرمانه که علاوه بر زیبایی فوق العاده از معماری حیرت انگیزی هم برخورداره. بنابراین خیلی از توربست‌ها و گردشگران بعد از بازدید از جاهای دیدنی کرمان به سمت شهر ماهان حرکت می‌کنند. نرسیده به شهر ماهان با یک پدیده‌ی شگفت انگیز مواجه می‌شن که به نحوی اعجاب انگیز اونها رو فرا می‌خونه.

قبل از اینکه بخواهید از این باغ دیدن کنید، بهتره که از یک برنامه ریزی اصولی و منطقی استفاده کنید. در این صورت می‌تونید به بهترین نحو، ساعات و لحظات شیرین و به یاد موندنی رو برای خود خلق کنید. قبل از هر چیز بهتره که از موقعیت جغرافیایی، شرایط آب و هوایی و ... این باغ اطلاعات دقیقی رو کسب کنید. با ما همراه باشید تا به این اطلاعات دقیق دست پیدا کنید.

آیا باغ شازده ماهان تو دل کویر قرار داره؟

یکی از سوالات مهم اینه که: آیا باغ شازده ماهان تو دل کویر قرار داره؟! همونطور که می‌دونید استان کرمان یکی از شهرهای کویری تو کشور ما به شمار می‌ره. به نحوی که با طی کردن یک مسیر مشخص، می‌تونید به کویر لوت شهداد برسید. بنابراین می‌شه گفت که: موقعیت جغرافیایی این استان، گرم و خشک هست. در اطراف این استان می‌تونید شاهد برخی از طبیعت‌های بکر و خارق العاده باشید که جذابیت استان کرمان را دو چندان کردند. اگر به شرایط جغرافیایی این منطقه یک نگاهی بیندازید، می‌بینید که یک نقطه‌ی سرسبز در دل کویر خودنمایی می‌کنه. اون جایی نیست به جز، باغ شاهزاده ماهان.

شاید عجیب به نظر برسه اما این باغ در دل کویر قرار گرفته و جذابیت اون دو چندان شده است. در این باغ سرسبز و چشم نواز، می‌تونید شاهد بسیاری از حوضچه‌ها باشید که با جاری شدن آب درون اونها، می‌شه زیبایی و هوای مطبوع رو در دل کویر لمس کرد. تناقض شگفت انگیز در شرایط جوی داخل و خارج از این باغ، بسی حیرت انگیزه که نظر خیلی از گردشگران خارجی رو هم به سمت خود جلب کرده.