در یکی از این عکس‌ها، «کامرون یاست» فرمانده این ناوجنگی آمریکایی اسلحه به دست دیده می‌شود که ظاهرا به سمت هدفی نشانه رفته است.

سوتی بزرگ نیروی دریایی آمریکا +‌ عکس

فرمانده ناوشکن آمریکایی «یواس‌اس جان مک‌کین» مسلح به موشک هدایت‌شونده کلاس «آرلی بورک»، به دلیل انتشار عکسی جنجالی که در صفحات رسمی نیروی دریایی ایالات متحده منتشر شد، در وضعیت شرم‌آوری قرار گرفت.

به گزارش سلام نو به نقل از  ایسنا، روز سه‌شنبه پستی در تمام صفحات رسمی نیروی دریایی ایالات متحده با این متن ظاهر شد: «از شرکت در تمرین تیراندازی با سلاح، انجام تعمیر و نگهداری، تست خلوص سوخت تا مشارکت در عملیات‌های انداختن و جمع کردن لنگر... نیروی دریایی ایالات متحده همیشه آماده خدمت و محافظت است.»

در یکی از این عکس‌ها، «کامرون یاست» فرمانده این ناوجنگی آمریکایی اسلحه به دست دیده می‌شود که ظاهرا به سمت هدفی نشانه رفته است.

گاف نیروی دریایی آمریکا

عکس جنجالی فرمانده آمریکایی

اندکی پس از آن، مخاطبان و کارشناسان متوجه ایرادی در دوربین نصب شده روی این سلاح شدند. این فرمانده ناوشکن آمریکایی، سلاحی را به دست گرفته بود که دوربین آن برعکس نصب شده بود و سرپوش محافظتی آن هم بسته بود.

در حالی که انتقادات تاکتیکی دیگری هم در رابطه با موضع و تکنیک تیراندازی در عکس وجود داشت، هیچکدام از آن‌ها به اندازه اشتباه در نصب دوربین این سلاح طنزآمیز نبودند.

گاف نیروی دریایی آمریکا

نمونه صحیح نصب دوربین

پس از آنکه این عکس توجه کاربران را جلب کرد، نیروی دریایی آمریکا با حذف تصویر مذکور، عذرخواهی کرد. در پیام نیروی دریایی آمریکا آمده است: «متشکریم که خطای دوربین سلاح ما را در پست قبلی متذکر شدید. تصویر حذف شد!»

این گاف از آن نظر جالب‌توجه است که فرمانده ناوشکنی که به ادعای نیروی دریایی آمریکا «توانایی اجرای ماموریت‌های عملیاتی مرگبار» را دارد و آنچنان ژستی مقابل دوربین گرفته است، تشخیص نداده سلاحی که به دست گرفته، ایرادی دارد.

کد خبرنگار: ۲۰
۶دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید