شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید یک مرد در کره خاکی وجود دارد، حدود 60 سال است که رنگ خواب را ندیده است.

پیرمردی که ۶۰ سال است که نخوابیده است! + عکس

به گزارش سلام نو، تا به حال چند بار پیش آمده به خاطر کار یا درس مجبور به شب بیداری شده باشید؟ همه ی ما می دانیم که داشتن یک خواب خوب شبانه تا چه حد دشوار است، به ویژه زمانی که مجبور باشیم صبح زود برای انجام کارهای روزانه ی خود از خواب بیدار شویم. اما افراد «خوش شانسی» وجود دارند که می توانند بدون خواب زندگی کنند. و یک کشاورز ۸۰ ساله ی ویتنامی به نام تای انگوک نیز یکی از آن ها است. او ادعا می کند که بیشتر از ۶۰ سال است که نخوابیده است و این موضوع هیچ تأثیری هم بر زندگی روزانه ی او نداشته است.

این مرد ویتنامی طی سالیان در کشور خود به سوژه ی رسانه ها تبدیل شده است، چرا که در اهمیت خواب برای داشتن یک زندگی سالم هیچ تردیدی نیست. اغلب افراد حتی یک روز را هم نمی توانند بدون داشتن دست کم چند ساعت خواب سپری کنند. با این حال، این مرد ۸۰ ساله مدعی است که ۶ دهه ی گذشته را بدون خواب زندگی کرده و این مسأله هیچ تأثیری هم بر روی سلامتش نداشته است.

از آنجایی که تای انگوک به دنبال کمک پزشکی یا علمی برای وضعیت ویژه ی خود نرفته، تنها کسانی که می توانند ادعای او را تأیید کنند نزدیکانش هستند. همسر او، فرزندان، دوستان، همسایگان و آشنایانش همگی اظهار کرده اند که هرگز خوابیدن این مرد را ندیده اند. او در مصاحبه ای با یک رسانه ی ویتنامی گفته: «نمی دانم که نخوابیدن روی سلامتی ام تأثیر داشته یا نه، ولی خودم احساس می کنم خوب هستم و می توانم کارهای کشاورزی را مثل دیگران انجام دهم.»

این مرد 80 ساله، 60 سال است که نخوابیده!

تای در ۲۰ سالگی به تب شدیدی دچار شد که او عوارض جدی ای برای بدنش داشت و یکی از آن ها ناتوان شدن از خوابیدن بوده است. به گفته ی این کشاورز، او داروها، درمان های خانگی و تکنیک ها و ترفندهای مختلفی را امتحان کرده اما همگی بی فایده بوده اند.

این مرد 80 ساله، 60 سال است که نخوابیده!

گرچه او در جوانی تصور می کرد که بی خوابی اش موقتی است، اما این وضعیت بیش از ۶ دهه به طول انجامیده است. تای انگوک در کشور خود اعجازی منحصر به فرد دانسته می شود. با این حال، به گفته ی برخی منابع پزشکی این مرد ۸۰ ساله احتمالاً بی آنکه خود بداند، مقادیر اندکی را طی روز می خوابد.

این مرد 80 ساله، 60 سال است که نخوابیده!

دکتر ویکاس وادا، پزشک استرالیایی در حوزه ی خواب می گوید: «برخی افراد که به بی خوابی دچارند، تشخیص خواب و بیداری برایشان دشوار است. بنابراین این مرد ۸۰ ساله هم ممکن است طی روز بازه های کوتاهی را در خواب سپری کند، بدون اینکه خود متوجه این موضوع باشد. این چرت های کوتاه ممکن است برای حفظ کارآمدی او کافی باشند.»

کد خبرنگار: ۱۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید

  *** ***