به دلیل عدم همزمانی تاریخ واریز و برداشت، این تردید وجود دارد که یارانه خرداد چه زمانی واریز و قابل استفاده می‌شود؟

یارانه معیشتی این ماه کی واریز می شود؟ | مبلغ یارانه معیشتی خرداد ۱۴۰۱ چقدر شد؟

به گزارش سلام نو، باتوجه به اینکه یارانه نقدی و معیشتی حذف شده است، آیا در خرداد ماه باید منتظر یارانه جدید باشیم؟

تاکنون در ماه افراد حداقل دو یارانه دریافت می‌کردند؛ یارانه نقدی که همان یارانه ۴۵هزار تومانی بود و سابقه‌ای ١٠ساله در کشور داشت و یارانه دیگر نیز همان یارانه معیشتی بود که از پاییز سال ٩٨ پرداخت شد.

حالا پس از سال‌ها تغییراتی در پرداخت یارانه‌ها رخ داده است؛  براین اساس قرار شده تا ارز ترجیحی حذف شود و به جای آن یارانه مستقیم به مردم داده شود؛ برنامه فعلی نیز این بود که براساس دهک‌بندی افرادی که در دهک اول تا سوم هستند نفری ۴٠٠هزار تومان و افرادی که در دهک چهارم تا نهم هستند نفری ٣٠٠هزار تومان یارانه بگیرند. دهک  دهم نیز از این یارانه محروم شده و هیچ یارانه‌ای به دهک دهمی ها اعطا نخواهد شد.

در همان ابتدا وقتی این یارانه پرداخت شد، این سوال مطرح بود که تکلیف یارانه معیشتی  و نقدی چه خواهد شد؟  براساس پیگیری‌ها پاسخ آن است که دیگر قرار نیست یارانه‌ای تحت عنوان یارانه نقدی و معیشتی پرداخت شود و همه یارانه‌ها در هم تجمیع شده است.

از سویی دیگر نیز یارانه دو ماه همزمان واریز شد و باتوجه به اینکه یارانه نقدی و معیشتی نیز حذف شده است، خرداد ماه احتمالا هیچ یارانه‌ای برای افراد واریز نشود.

البته گفتنی است که در همان ابتدا عنوان شد که یارانه ٣٠٠ و ۴٠٠هزار تومانی تنها دو ماه پرداخت می‌شود و بعد از آن کالابرگ داریم. بنابراین در صورتی که زیرساخت‌های کالابرگ فراهم شود، احتمالا دیگر هیچ یارانه‌ای تحت عنوان یارانه نقدی نخواهیم داشت.

یارانه معیشتی و نقدی خرداد قابل برداشت است؟

با اینکه زمان زیادی از پرداخت یارانه جدید دولت نمی‌گذرد اما در آستانه شروع سومین ماه سال، اغلب مردم پرسش یکسانی دارند: آیا یارانه خرداد قابل برداشت است؟

به گزارش تجارت‌نیوز، با اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی دولت، در روزهای گذشته مردم به دو گروه تقسیم شدند، یکی آنهایی که یارانه جدید را گرفته‌اند و دیگری آنها که به نگرفتن یارانه معترضند. اما شرایط در مورد یارانه خرداد چگونه است؟

اکنون به این صورت است که یارانه دسته نخست شامگاه نوزدهم اردیبهشت به حساب بانکی سرپرستان خانوار واریز شد. دولت دو شب بعد اجازه برداشت از این حساب را داد. این گروه از مردم از شامگاه ۲۱ اردیبهشت مجاز به خرج کردن آن هستند.

به دلیل عدم همزمانی تاریخ واریز و برداشت، این تردید وجود دارد که یارانه خرداد چه زمانی واریز و قابل استفاده می‌شود؟

در این رابطه دولت در ابتدا اعطای مجوز برداشت مبلغ را ملاک تعیین زمان پرداخت یارانه جدید اعلام کرده بود.

به بیان دیگر احتمال بالایی وجود دارد که برای ماه خرداد و ماه‌های پس از آن یارانه جدید در تاریخ شامگاه بیست و یکم به حساب سرپرستان واریز شود.

وضعیت کسانی که تازه یارانه جدید گرفتند

در خصوص گروهی از مشمولان دسته دوم که معترضان به نگرفتن یارانه جدید هستند، صحبت از پرداخت علی‌الحسابی یارانه‌ها در میان است.

مبنای این واریز دستور ریاست‌جمهوری در خصوص ملاک قرار دادن خوداظهاری معترضان است. به گفته وزیر رفاه قرار است سازمان هدفمندی یارانه‌ها به حساب آن گروه از معترضانی که سهم فروردین را دریافت کرده‌اند، مبلغی را علی‌الحسابی واریز کند اما صاحبان حساب حق برداشت از آن را نخواهند داشت.

انتظار می‌رود در صورت قبول واقع شدن درخواست اعتراض، امکان برداشت از حساب به این گروه از شهروندان داده شود.

با این تفسیر، اگر شهروندی در فهرست دریافت‌کنندگان قرار بگیرد، از ماه آینده همزمان با سایریرن، یارانه خرداد را خواهد گرفت.

شرایط جدید چگونه است؟

یارانه جدید بخشی از برنامه اصلاح ارز ترجیحی دولت است. نتیجه اجرای این برنامه، ادغام تمام پرداخت‌های نقدی سازمان هدفمندی یارانه‌ها ست.

در ساختار جدید، هرکس که در دهک دهم درآمدی نباشد ماهانه از دولت یارانه می‌گیرد. دهک اول تا سوم هر ماه ۴۰۰ هزار تومان و دهک چهارم تا نهم ۳۰۰ هزار تومان یارانه دریافت می‌کنند.

در این ساختار، دولت برای جامانگان یارانه جدید، حق ثبت اعتراض و پیگیری آن را محفوظ نگهداشته است. سازمان هدفمندی یارانه‌ها و وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی دو مرجع رسیدگی کننده به درخواست معترضان است.

از طرف وزارت رفاه، سامانه اینترنتی https://hemayat.mcls.gov.ir/ برای ثبت درخواست کسانی که به کم بودن یارانه خود اعتراض دارند، تعیین شده است.

به نظر می‌رسد پرداخت‌های مشروطی که وزیر تعاون راجع به آن صحبت کرده است. نتیجه فعالیت این سامانه باشد.

نحوه جداسازی یارانه مجردها از خانواده

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان جزئیات ثبت‌نام یارانه افراد جامانده و متقاضیان جدید را تشریح کرد و گفت: ثبت نام متقاضیان جدید یارانه و جاماندگان از ۲۷ اردیبهشت آغاز شده و تا یکم خرداد ماه ادامه دارد.

حسینعلی خواجه مظفری گفت: کسانی که از سال ۸۹ یارانه دریافت نکردند و همچنین افرادی که از سال ۹۳ برای دریافت یارانه ثبت نام نکرده و یا انصراف دادند و همچنین حذف‌شدگان سال ۹۴ و یارانه اخیر نیز برای ثبت درخواست خود باید به سامانه هدفمندی یارانه ها مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: افراد جامانده ابتدا برای کسب اطلاع از آخرین وضعیت ثبت نام خود کد  دستوری #کدملی*۴*۴۳۸۵۷* را شماره گیری کرده و سپس با مراجعه به آدرس اینترنتی my.gov.ir نسبت به درخواست برقراری یارانه خانوار خود اقدام کنند

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان بیان کرد: زمان ثبت نام از متقاضیان جدید یارانه و جامانده براساس آخرین رقم سمت راست کد ملی در روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۲۷و ۲۸ اردیبهشت ماه جاری برای اعداد زوج و همچنین روزهای پنجشنبه و جمعه ۲۹و ۳۰ اردیبهشت برای اعداد فرد از طریق درگاه my.gov.ir انجام شد اما اقرادی که هنوز موفق به انجام ثبت‌نام نشدند، می توانند امروز ۳۱ اردیبهشت و یا یکشنبه اول خرداد ماه برای ثبت‌نام اقدام کنند.

گردش مالی ملاک دهک‌بندی خانوارها

خواجه مظفری با بیان اینکه همه اقدامات مربوط به یارانه تا قبل از دریافت آن به وزات تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان هدفمندی یارانه ها مرتبط است، با اشاره به دهک بندی خانوار، گفت: در پرداخت یارانه ها گردش مالی ملاک دهک‌بندی خانوارها قرار گرفت، درصد بالایی از مردم یارانه می گیرند و بیش از ۷۰ درصد جمعیت یارانه‌بگیر ما روستاییان هستند.

وی خاطرنشان کرد: هموطنانی که از لیست یارانه‌بگیران حذف شدند و یا به نوع دهک‌بندی اعتراض دارند نگران نباشند به تمامی درخواست های مردم ترتیب اثر داده می شود، موارد مربوط به یارانه در تهران پیگیری می شود اما ما به عنوان خادمان مردم هر ساعت اطلاعیه های مربوط به یارانه را به مردم اعلام می کنیم و پاسخگوی سوالات آنها هستیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با بیان اینکه هر نوع پیگیری درباره یارانه جدید نیاز به مراجعه حضوری ندارد، تاکید کرد: دولت به جز برای دهک دهم یارانه سایر دهک‌ها را تدارک دیده و تامین اعتبار انجام شده است.

وی متذکر شد: ممکن است برخی افراد به درستی در دهک موردنظر قرار نگیرند که می توانند با مراجعه به سامانهhemayat.mcls.gov.ir و یا تماس با سامانه ۰۹۲۰۰۰۰۶۳۶۹ اعتراض خود به دهک‌بندی و سایر مشکلات مربوط به یارانه را گزارش کنند.

خواجه مظفری در خصوص قابل برداشت نبودن یارانه برای برخی از مردم توضیح داد: بخشی از یارانه ای که واریز شده قابل برداشت است و در این زمینه هیچ مشکلی وجود ندارد اما گاهی اوقات برخی یارانه‌بگیران به دلیل بدهی بانکی و یا ایراد در کارت موردنظر برای دریافت یارانه دچار مشکل می شوند که باید با مراجعه به بانک برای رفع آن اقدام کنند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گلستان با اشاره به حذف یارانه برخی خانوارها به دلیل وضعیت مالی مطلوب فرزند مجرد، افزود: گاهی اوقات در برخی خانوارها فرزند مجرد آنها مستقل است و در حساب بانکی خود مبالغ قابل توجهی پول دارد که موجب می شود یارانه سرپرست خانوار قطع شود که برای رفع این مشکل فرزندان متاهل باید به پلیس به اضافه ۱۰ و فرزندان مجرد باید با مراجعه به بخشداری برای تفکیک خانوار اقدام  کرده و در صورت تمایل دوباره برای دریافت یارانه ثبت نام کنند.

گفتنی است؛ بنا به اعلام مسئولان مربوطه ثبت‌نام جاماندگان از یارانه پس از تاریخ اعلام شده متوقف نخواهد شد و تاریخ جدید برای افرادی که در زمان مقرر موفق به ثبت‌نام نشوند، متعاقباً اعلام می‌شود. 

 این خانوارها منتظر یارانه خرداد نباشند!

همزمان با پرداخت یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی رییسی، برخی افراد یارانه نگرفتند؛ عده‌ای از این افراد در دهک دهم قرار داشتند که قرار هم نیست یارانه بگیرند؛ حالا افرادی که یارانه نگرفتند، از کجا بفهمند که دهک دهمی هستند و یا باید در بین جاماندگان برای دریافت یارانه ثبت نام کنند؟

بیش از یک هفته از واریز یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰هزار تومانی رییسی می گذرد؛ براین اساس افرادی که در دهک اول تا سوم قرار داشتند، نفری ۴۰۰هزار تومان یارانه دریافت کردند؛ یعنی یک خانواده ۴نفره که در دهک اول تا سوم قرار داشته باشد، مجموعا یک میلیون و ۶۰۰هزار تومان یارانه دریافت می‌کند.

از سویی دیگر نیز افرادی که در دهک چهارم تا نهم قرار داشته باشند، نفری ۳۰۰هزار تومان یارانه می‌گیرند؛ یعنی یک خانواده ۴نفره که در دهک چهارم تا نهم قرار گرفته باشد، مجموعا یک میلیون و ۲۰۰هزار تومان یارانه دریافت می‌کند.

در این بین دهک دهم نیز هیچ یارانه‌ای دریافت نمی‌کند؛ از طرفی نیز برخی افراد دیگر هم یارانه نگرفتند که دهک دهمی نیستند؛ حالا از کجا بفهمیم که دهک دهمی هستیم و مشمول دریافت یارانه نمی‌شویم و یا اینکه دهک دهمی نیستیم و باید با جاماندگان برای دریافت یارانه ثبت نام کنیم؟

فهمیدن اینکه دهک دهمی هستید یا نه کار سختی نیست و می‌تواند در چند ثانیه و با تلفن همراه خود متوجه این موضوع شوید؛ برای این کار باید کد دستوری #کد ملی۴۳۸۵۷۴* را شماره گیری کنید. اگر دهک دهمی باشید، به شما پیامی می‌آید و گفته می‌شود که در دهک دهم قرار دارید.

افزایش تعداد یارانه بگیران در دولت رئیسی

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تأکید کرد که همه آحاد جامعه به جز درصدی امکان استفاده از یارانه را خواهند داشت و مشمول دریافت کالاهای اساسی می‌شوند، پس نگران نباشند.

محمدرضا پورابراهیمی با اشاره به پرداخت یارانه کالاهای اساسی بعد از اجرای اصلاح نظام پرداخت یارانه گفت:‌ یکی از موضوعات مهم در حوزه اجرای ساماندهی پرداخت یارانه کالاهای اساسی کشور موضوع اختصاص یارانه به مردم است. انتقاداتی به این وضعیت ایجاد شده که به دنبال آن از طرف کمیسیون اقتصادی مکاتبه‌ای با رئیس جمهور داشتیم مبنی بر این‌که باید پایگاه جامع رفاه ایرانیان اصلاح شود و از همه مهمتر اطلاعات و نحوه محاسبه دهک‌ها از ظرفیت یارانه کالاهای اساسی به روز شود.

وی توضیح داد: به دلیل عدم به روزرسانی اطلاعات و فرمول عملی در آن‌ها بخش زیادی از جمعیت کشور از دریافت یارانه جدا شده‌اند. کما این‌که تاکنون هم سامانه مربوط به پرداخت یارانه به گونه‌ای بوده که یک طرفه عمل می‌کرده بدان معنا که اگر فردی از پرداخت یارانه حذف می‌شد در کنارش افرادی که شرایط دریافت یارانه را داشتند، به این سامانه اضافه نمی‌شدند.

پورابراهیمی ادامه داد: با توجه به اهمیت سامانه رفاه ایرانیان به عنوان مرجع پرداخت یارانه از رئیس جمهور خواستیم که ۹۵ درصد جامعه تحت پوشش برای دریافت یارانه قرار گیرند چون بعضا حتی از روستاها به ما مراجعه کردند که یارانه دریافت نمی‌کنند یا این‌که ملاک حذف یارانه دریافت حقوق تمامی اعضای خانواده بوده است که این هم دارای اشکالاتی است. برای رفع این اشکالات نشست مشترکی با وزیر کار برگزار خواهد شد و این موضوع را بررسی می‌کنیم. مردم نگران نباشند و بدانند که همه آحاد جامعه مشمول دریافت یارانه کالاهای اساسی خواهند شد به جز درصدی که تمکن مالی دارند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که «روش گردآوری اطلاعات باید تغییر کرده و شفاف باشد»، افزود: این‌که خانواری دارای واحد مسکونی و خودرو است نباید ملاکی برای حذف یارانه باشد چون ممکن است همان خانواده فرزند معلولی داشته که آن در محاسبه یارانه لحاظ نشده است یا این‌که افراد از دارایی خودرو و ماشین برخوردار باشند اما حجم قابل توجهی بدهی داشته باشند و این بدهی‌ها برای پرداخت یارانه محاسبه نشده است. به همین دلیل است که تأکید ما این بوده که باید این موارد در تعیین دهک‌ها مبنای عمل باشد بدان شکل که تعهدات و هزینه‌های خانوار و بعد دارایی و منابع درآمدی آن‌ها محاسبه شود.

وی تأکید کرد که باید بازنگری جدی در پایگاه جامع رفاه ایرانیان به عنوان مبنای محاسبه دهک‌ها صورت گیرد و اطلاعات ورودی و درآمد خانواده در کنار هزینه‌های آن‌ها مبنای عمل قرار گیرد. ما این اطمینان را به مردم می‌دهیم که در شرایط کنونی هر خانواری نیازمند دریافت یارانه کالاهای اساسی باشد می‌تواند از آن بهره‌مند شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان این‌که «از دولت می‌خواهیم ظرفیت پرداخت یارانه را به ۹۵ درصد افزایش دهد»، گفت:‌ مجلس و کمیسیون اقتصادی به این موضوع ورود کرده و نشست مشترکی با وزیر کار خواهیم داشت چون موضوع بازنگری و دهک‌بندی‌ها در دستور کار مجلس است. رئیس جمهور هم اعلام کرده به هر خانواری که درباره یارانه‌ها اعتراض کرده این ماه یارانه تعلق می‌گیرد. پیشنهاد ما این است که برای یک بار دیگر امکان ثبت نام برای خانوارها فراهم شود تا آن‌ها بتوانند از ظرفیت دریافت کالاهای اساسی برخوردار شوند.

کد خبرنگار: ۱۵
۲۰۹دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 57
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 152
 • امید IR ۰۹:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  75 4
  فقط نقدی کالا برگ بدرد نمیخوره
 • امیر IR ۱۱:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  69 4
  خواهشا نقدی بدید
 • IR ۱۱:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  39 7
  به نظرم، یارانه نقدی باشد،عالیست،بسیار مفید است،اینگونه یارانه ریختن،خدا را شکر
 • علی IR ۱۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  55 1
  فقط نقدی تا بتونیم مدیریتش کنیم ، هزار تا گرفتاری داریم
 • خواهشاً نقدی بدین IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  47 3
  خواهشاً نقدی بدین
 • محمود IR ۱۵:۲۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  56 2
  کالا برک به ددما نمیخوره واریزی بزنید لطفا ۱
 • مجید IR ۱۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  42 3
  سلام لطف کنید نقدی بدین که مردم هرطور میخان خرج کنند هرچیز نیاز دارن بخرن ممنون
  • IR ۰۴:۵۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   0 0
   لطفاً نقدی بدین دست خیلی ها از بیکاری خالیه
 • IR ۱۷:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  38 3
  نقدی بدین چون هزارتا گرفتاری داریم همش که کالا نیست که میخواید به ما کالا برگ بدین
 • سمیه IR ۱۷:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  40 4
  لطفا یارانه نقدی بدید لطفا بدرد ما میخوره
 • رضا IR ۱۷:۳۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  42 6
  لطفا نقدی با کالا برگ که نمیشه قبض پرداخت کرد
 • علی IR ۱۹:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  27 2
  چرا نصف یارانه قابل برداشت نیست کی میتونیم برداشت کنیم
 • IR ۲۱:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  20 6
  من خودم رامثال میزنم معلم هستم هفتاددرصدحقوقم قسطهای بانکیم میشه چطورمن دهک دهم شدم که ماهیانه دومیلیون وپانصدمیگیرم خودتون اربانک استعلام بگیریدواقعیت هست یانه .درودبراقای پورابراهیمی که فهمیده است وگفته دهک بندی اشتباه است چون بدهی واقساط وام وهزینه مردم حساب نشده
 • IR ۲۲:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  39 5
  ممنون میشم اگه یارانه نقدی باشه.سپاس
 • رامین ES ۲۳:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  31 2
  خاهشن نقدی پرداخت کنید
 • کیومرث محمدی IR ۲۳:۴۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  19 6
  سلام تو دهک بندی اشتباه شده تورو خدا برسی کنید هر کس که یه ماشین داره قشر مرفع نیست کسانی هستن از این بیشتر دارن برای اونها نوبت اول ریختین من یه کارگر ساده هستم برای من نوبت دوم ریختین قابل برداشت هم نیست تورو خدا برسی کنید تواین گرونی به این پول نیاز دارم
 • سید رضا IR ۲۳:۵۳ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  12 8
  با سلام وخسته نباشید خدمت دولتمردان در این روزهای بازارگرانی خیلی به مردم برسید واقعن که مردم ایران خیلی خوبن وخدا قوت
 • علی IR ۲۳:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۳
  32 0
  سلام لطفاً نقدی واریز کنید
 • مردم IR ۰۱:۰۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  13 0
  همش حرفهای تکراری ...چرا مطبوعات دائم دروغ و تکراری می نویسید...‌؟؟ که بازدید کننده داشته باشید...نکنید اینکار....‌
 • ناهید IR ۰۱:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  20 2
  خواهشن نقدی باشه خیلی خوب میشه
 • IR ۰۲:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  15 0
  لطفا کالا برگ نه نه No نه.......نه فقط نقدی خواهش میکنم نقدی بدین دمتون گرم
 • کاظم جــــــوکار IR ۰۹:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  20 1
  با سلام و خسته نباشین، تـــورو خدا نقدی واریز کنین، مردم خیلی تو فشارن و قسط و غیره دارن،
 • IR ۱۳:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  17 20
  سلام لطفاً نقدی پرداخت کنید .ما به پولش بیشتر نیاز داریم تا کالا برگ خواهش میکنم نقدی باشه
 • م IR ۱۳:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  19 0
  سلام نقدی باشه بهتره هزارت گرفتاری داریم
 • IR ۱۶:۵۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  14 3
  فقت نقدی
 • IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  13 1
  لطف کنید نقدی پرداخت شود
 • یاسین IR ۲۲:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۴
  16 0
  نقدی بهترین گزینه میتونه باشه چون طرف بنابه نیاز خود خریداری میکنه
 • IR ۰۰:۰۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  10 1
  لطفا نقدی واریز کنید
 • کاظم خیلی پول لازم IR ۰۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  9 1
  من کالا برگ را میخواهم چکار پول نقدی بدید باشه قبضها مان پرداخت کنیم
 • IR ۱۱:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  10 1
  فقط نقد
 • مریم IR ۱۵:۴۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  14 1
  لطفا نقدی بدید همش که کالا برگ نمیشه همه جوره نیاز داریم ممنون
 • رضا IR ۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۵
  7 2
  یارانه نقدی به اندازه وگران نشدن اجناس هم به اندازه .
 • سیدحسن حسینی US ۱۷:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۶
  13 1
  نقدی باشه بهتره چون میشه با این پول حداقل قبضهای اب وبرق گاز را پرداخت کرد
 • IR ۰۴:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۷
  9 0
  لطفا نقدی
 • مظفرفلاح IR ۲۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۸
  10 0
  بهتره نقدی باشه اینطوری دست مردم هم میچرخه
 • اشکان IR ۲۰:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۹
  2 0
  سلام‌خداقوت‌توروخدانقدی‌باشه چون‌به‌پولش‌بیشترنیازداریم
 • IR ۲۱:۲۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۰۹
  4 0
  فقط نقدی بریزید
 • IR ۰۷:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  3 0
  سلام تو رو خدا نقدی باشه تا به یه زخمیمون بزنیم
 • مهدی IR ۱۳:۱۴ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  3 0
  پول نقد فقط. بیشتر بدرد ملت مخوره
 • رقیه IR ۱۳:۱۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  13 0
  فقط نقدی واریز کنید هزارتا قصدداریم
 • IR ۱۴:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  6 0
  لطفا نقدی بدید
 • پروین IR ۱۴:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  6 0
  لطفا یارانه نقدی بدین کالا برگ بدید که بازم مردم مجبورند پول بدن یا کالا برگ رو بفروشن
 • ۰۰۰۰ IR ۱۴:۵۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  3 2
  من 4بچه دارم خواهشا نقدی بدهید
 • سلمه زارعی IR ۱۶:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  10 0
  سلام خواهش میکنم نقدی باشه
 • مصطفی IR ۱۷:۰۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  5 1
  خداوکیلی نقدیش کنین لطفا کالابرگ به درد هیچ کس نمیخوره والله
 • IR ۲۲:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  4 0
  فقط نقدی بدین بعد ده برابر پس بگیرید
 • زهرا IR ۲۲:۳۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  3 2
  اگر روزی بچه من مریض شد پولی نداشته باشم باید بچه من بمیرد توروخدا نقدی بدید مشکلات زیادی داریم
 • IR ۲۲:۳۹ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۰
  5 1
  لطفانقدی بدین
 • محمد IR ۰۱:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۱
  4 0
  لطفا نقدی بدین تا قسط و اجاره خونه هامونو بتونیم بدیم
 • IR ۰۲:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۱
  9 0
  سلام لطفا نقدی بدید ما به پول بیشتر از کالا برگ احتیاج داریم
 • ابوالفضل IR ۰۲:۰۵ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۱
  4 0
  سلام لطفا فقط نقدی بدید ما دو تا بچه داریم به پول بیشتر از کالا برگ احتیاج داریم
 • عاطفه IR ۰۳:۵۶ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۱
  3 0
  من یارانه ثبت نام کردم ولی واسم پیامک نیامد چند دفعه هم پیام دادم ولی جواب ندادین میشه جواب بدین من به یارانه نیاز دارم یه کاری بکنید
 • رضا IR ۱۰:۱۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۲
  0 2
  سلام . نقدی به کار ما میاد . لطفا نقدی بدید
 • محمد IR ۰۱:۳۱ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۳
  1 0
  سلام بنده معلم بازنشسته هستم . من را در دهک دهم قرار دادید . بنده یک خودرو بیشتر ندارم . اما خودروی که قبلا فروختم و پلاک هم عوض شده مجددا جزع دارایی من به حساب آوردید به خدا من یک خودرو بیشتر ندارم و حقوقم زیر ۷ تومنه . لطفا درست محاسبه کنید ما بازنشسته ها گناه داریم . لطفا یارانه ما را وصل کنید . مرسی مرسی مرسی
 • مسئول IR ۱۷:۰۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۱۵
  1 0
  یارانه ها واریز شد الان بریزید جلو عابرها بردارید .۱.۲.۳برید یالااااااا
  • مهدی IR ۱۳:۳۸ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
   0 0
   سلام لطفان بگیداین یارانه ها چراازادنمیشه براخردادالان یکماه واریزشده ولی قابل برداشت نیست من مددجو
 • سادات حسینی IR ۱۵:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۳/۲۱
  0 0
  کی جلوی یارانه هارو باز میکنید

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 4 + 7 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار