تا به حال به شهر مشهد سفر کرده اید؟ از هزینه های بالای آن می ترسید؟ اولین گام برای شروع یک سفر ارزان به این شهر، انتخاب یک هتل اقتصادی است. با ما همراه باشید.

انتخاب هتل اقتصادی در مشهد، زیارتی خاطره انگیز!

سلام نو-سرویس گردشگری: آیا به دلیل هزینه های بالا، فکر بازدید از شهر زیبای مشهد را از سر خود بیرون می‌کنید؟ آیا می‎دانید افرادی وجود دارند که با وجود بودجه کم، به آسانی به این مقصد زیارتی-سیاحتی، سفر می‌‎کنند؟ شما تنها باید راه و چاه های کم کردن خرج سفر را یاد بگیرید و چمدان خود را ببندید!

برای شروع یک سفر اقتصادی به این شهر باید ابتدا به سه مولفه‎ی اصلی توجه کنید. یعنی اقامت، رفت و آمد و غذا. ما در این نوشتار، ابتدا مروری بر انواع هتل های مشهد خواهیم داشت و سپس به معرفی هتل های اقتصادی این شهر و ویژگی های آنها می‎پردازیم. و پس با ما همراه باشید تا به شما، در سفری به یکی از قطب های گردشگری ایران و یافتن مقاصد دیدنی این کلان شهر، یاری برسانیم.

انواع هتل های شهر مشهد

به طور کلی برای اقامت در شهر زیبای مشهد، هتل ها را بر اساس کیفیت به سه دسته می‎توان تقسیم کرد. هتل های سه ستاره، چهار ستاره و پنج ستاره.

مسلما هر چه هتل لوکس تر باشد، خدمات دهی بهتری برای مشتریان خود فراهم کند و همچنین به مقاصد زیارتی و تفریحی نزدیک تر باشد، قیمت آن بالاتر است.

اغلب هتل های لوکس در مشهد، در ضلع جنوبی حرم یعنی خیابان امام رضا (ع)  قراردارند.

هتل آپارتمان ها (یک الی دو ستاره): این هتل ها معمولا به صورت آپارتمان های سه الی چهار طبقه می‎باشند و معمولا در نزدیکی مراکز توریستی و ارزان قیمت این شهر، قرار گرفته اند. با وجود نزدیکی آنها به مراکز اصلی شهر، به دلیل خدمات دهی سطح پایین آنها نسبت به هتل های معروف مشهد، قیمت آنها مناسب تر است. بر خلاف تصور عموم، اتاق های این هتل ها به طور معمول تمیز می‎باشند اما چیزی که باعث قیمت پایین تر آن ها می‎شود، حذف برخی خدمات از محوطه هتل و به خصوص داخل اتاق ها می‎شود. برای مثال برخی از این هتل ها دارای رستوران یا مستخدم در حین اقامت، نمی‎باشند. همچنین برای چیدمان اتاق ها از لوازم لوکس و گران قیمت استفاده نشده است. لازم به ذکر است که برخی خدمات حذف شده در صورت پرداخت هزینه اضافی، قابل دریافت هستند.

از جمله هتل آپارتمان هایی با قیمت مناسب در شهر مشهد می‎توان قصر خورشید، پاویون، پرهام، دیدار و شکوه ایمان اشاره کرد.

انتخاب هتل اقتصادی در مشهد، زیارتی خاطره انگیز!

هتل های سه ستاره: این هتل ها در شهر هایی با محبوبیت کمتر، با مراکز توریستی و ارزان قیمت کمی فاصله دارند اما در شهر مشهد به دلیل توریستی بودن بالای این منطقه، تقریبا در هر منطقه ای یافت می‎شوند. تعداد خدمات حذف شده آن ها نسبت به برخی هتل آپارتمان ها بسیار کمتر است اما از خدمات لوکس مانند حمل چمدان ها برای مسافر، صرف نظر شده است. معمولا در طبقه همکف، دارای لابی های تقریبا مجلل هستند و رستوران های بزرگی ندارند. معمولا منوی محدود تری نسبت به هتل های لوکس دارند اما گاهی می‎توان هتل هایی سه ستاره یافت که دارای برخی خدمات قابل توجه نیز، باشند.

هتل های ۳ ستاره شهر مشهد عبارتند از فردوسی، تهران، پارمیدا، هلیا، اطلس، صحرا، سی برگ و بسیاری موارد دیگر.

انتخاب هتل اقتصادی در مشهد، زیارتی خاطره انگیز!

انتخاب هتل اقتصادی در مشهد، زیارتی خاطره انگیز!

هتل های چهار ستاره: هتل های چهار ستاره مشهد دارای لابی های لوکس و فضای رسمی تری می‎باشند. کارکنان این هتل ها معمولا به کیفیت رفتار خود با مشتریان توجه بیشتری دارند. معمولا شخصی برای حمل چمدان های مسافران به داخل اتاق ها وجود دارد و خدمات تمیز کردن اتاق ها مطابق میل مشتری، حتی به صورت روزانه، انجام می‎گیرد. این هتل ها دارای بوفه های صبحانه مجلل تر و کیفیت غذاهای بهتری می‎باشند. به طور معمول شامل استخر و پارکینگ نیز می‎باشند.

از محبوب ترین هتل های چهار ستاره مشهد می‎توان رفاه، الماس نوین، الماس، فردوس، جواد، تارا و توریست را نام برد.

انتخاب هتل اقتصادی در مشهد، زیارتی خاطره انگیز!

هتل های پنج ستاره: این هتل ها مکان های دلخواهی برای کسانی هستند که با جیبی پر پول و انتظارات بالا سفر می‎کنند. تعداد اتاق های آن ها معمولا از ۱۰۰ عدد بیشتر است و برای چیدمان اتاق ها و لابی هتل بسیار دقت شده است. این هتل ها گاهی دارای دو الی سه رستوران هستند که منوهای مختلفی را برای مشتریان فراهم می‎کنند. خدمات این هتل ها در سطح بسیار بالایی می‎باشند.

اگر به دنبال بهترین خدمات می‎باشید پیشنهادات ما به شما هتل هایی همانند هتل قصر طلایی و مدینه الرضا هستند.

انتخاب هتل اقتصادی در مشهد، زیارتی خاطره انگیز!

همانطور که تا به حال متوجه شده اید، برای پایین آوردن هزینه های سفر خود می‎توانید کمی از لوکس بودن و خدمات اضافی هتل ها صرنظر کنید. این مساله نه تنها برای هزینه های اقامت بلکه برای هزینه های غذا و حمل نقل نیز قابل اجراست.

قیمت هتل آپارتمان ها در سال ۱۴۰۱ از حدود ۲۰۰ هزار تومان شروع شده و گاهی تا چند میلیون تومان می‎رسد.

حال به این موضوع می‎پردازیم که چگونه می‎توان این هتل ها را یافت و یا با قیمت کمتری آن ها را رزرو کرد.

نکات کلیدی رزرو هتل ارزان

جست و جوی هوشمندانه: به یاد داشته باشید که هر چه زودتر برنامه ریزی برای سفر خود را آغاز کنید احتمال کاهش هزینه های سفر برای شما بیشتر است. زیرا شما می‎توانید راه های خلاقانه ای برای این منظور پیدا کنید و همچنین زمان برای جستجو، یافتن و انتخاب محل اقامت برای شما بیشتر است. هر چه سفر بی برنامه تر باشد و یا تصمیم به سفر دیرتر گرفته شود، هزینه های آن بالاتر است. برای جستجو ابتدا هتل آپارتمان ها و هتل های مشهد را در گوگل، جستجو کرده و اطلاعاتی کلی در مورد نام و نوع هتل ها کسب کنید. سپس نام هتل ها را تک به تک سرچ کرده و قیمت ها را در سایت های خدمات سفر با هم مقایسه کنید. از نظرات و امتیازات مشتریان به هیچ وجه غافل نشوید.

انتخاب هتل اقتصادی در مشهد، زیارتی خاطره انگیز!

انتخاب تاریخ سفر: تلاش کنید در مواقع تعطیلی و اعیاد مذهبی اصلا به مشهد سفر نکنید. زیرا مطابق تقاضا هزینه ها به شدت بالا می‎رود و تا جایی که گاهی دیگر حتی معقول نیستند! سعی کنید برای زمان خلوتی از سال مرخصی بگیرید و در صورت امکان اواسط هفته را برای زیارت و سیاحت انتخاب کنید.

آگاهی از تخفیف ها: یکی از مزیت های برنامه ریزی زودهنگام برای سفر، آگاهی از تخفیفات مراکز و سایت های ارائه دهنده خدمات سفر است. خوشبختانه مشهد از جمله مقاصدی است که به دلیل تعداد زیاد مسافران و زائران از سراسر جهان، برای هر بودجه ای تخفیفاتی را پیش رو دارد.

انتخاب هتل اقتصادی در مشهد، زیارتی خاطره انگیز!

راهکارهایی خلاقانه تر برای محل اقامت در سفر

البته مراکز دیگر و گاهی به صرفه تر برای اقامت در این کلان شهر وجود دارند که به اختصار در انتهای این مقاله به آنها می‌‎‌پردازیم.

زائر سراها و مسافر خانه ها: این اقامتگاه ها همیشه بسیار به صرفه تر از هتل ها می‎باشند. اما مسلما نباید انتظار خدمات یک هتل را از یک مسافرخانه داشته باشید؛ زیرا معمولا در این گونه مکان های اقامتی، به اتیکت های رفتاری کمتر توجه می‎شود. اتاق ها معمولا فقط شامل تخت هستند و خدمات دیگر مانند سرویس بهداشتی وحمام به صورت مشترک قابل استفاده اند.

ازجمله زائر سراها می‎توان به زائر سرای بانک صادرات، رضویه، کوثر و محمدی اشاره کرد.

برخی از این مسافرخانه ها مختص اقشار خاص بوده و رزرو آنها برای عموم ممکن نیست.

انتخاب هتل اقتصادی در مشهد، زیارتی خاطره انگیز!

کد خبرنگار: ۹
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 9 + 5 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید