کره شمالی پیشنهاد داده که در ازای برداشته شدن تحریم‌های آمریکا بجز تحریم‌هایی که به طور مستقیم مقابله با تسلیحات کشتار جمعی را هدف قرار داده‌اند، بخشی از تاسیسات هسته‌ای یانگ‌بیون را می‌بندد.

به گزارش سلام نو ، یکی از مقامات ارشد وزارت خارجه آمریکا اظهار کرد، کره شمالی پیشنهاد داده که در ازای برداشته شدن تمامی تحریم‌های آمریکا بجز آن دسته که برای مقابله با تولید تسلیحات کشتار جمعی اعمال شده‌اند، بخشی از پایگاه هسته‌ای یانگ‌بیون را تعطیل می‌کند.

این مقام ارشد آمریکایی به خبرنگاران گفت: مسأله‌ای که اکنون با آن روبه‌رو هستیم این است که کره‌شمالی در این مقطع تمایلی به توقف کامل برنامه تسلیحات کشتار جمعی خود ندارد.

این مقام وزارت خارجه آمریکا که خواست نامش فاش نشود، افزود: بنابراین پرداخت میلیاردها دلار به دنبال برداشته شدن تحریم‌ها ما را در موقعیتی قرار می‌دهد که در آن به تولید تسلیحات کشتار جمعی در کره شمالی کمک مالی می‌کنیم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دومین نشست سران کره شمالی و آمریکا بدون نتیجه پایان یافت و بر اساس اظهارات دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در کنفرانسی خبری که پس از این دیدار انجام شد، کره شمالی خواستار برداشته شدن کامل تحریم‌ها بوده است.

با این حال وزیر امور خارجه کره شمالی در کنفرانسی خبری گفت، این کشور به دنبال برداشته شدن برخی از تحریم‌های آمریکا بوده "که به زندگی مردم مرتبط بوده و ربطی به تحریم‌های نظامی نداشته‌اند".

این مقام وزارت خارجه آمریکا همچنین اظهار کرد: چیزی که کره شمالی در ازای برداشته شدن این تحریم‌ها پیشنهاد داد، بسته شدن بخشی از تأسیسات یانگ‌بیون بود. این پایگاه شامل مجموعه‌ای از تأسیسات اساسی است و بسیار مهم است که درباره آن دقیق صحبت شود و کره‌ای‌ها توضیح دقیقی در این باره ارائه نکردند./ایسنا

کد خبرنگار: ۱
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

پربازدید

پربحث

اخبار عجیب

آخرین اخبار

لینک‌های مفید

*** ***