بر اساس نتایج سایت SpeedTest سرعت اینترنت در ایران از سرعت قابل توجهی برخوردار شده است.

افزایش سرعت اینترنت در ایران

به گزارش سلام نو به نقل از شمانیوز، اخیراً سایت SpeedTest نتایج سنجش کیفیت و سرعت اینترنت در سراسر جهان در ماه می را منتشر کرده است و بر اساس این نتایج، افزایش قابل توجهی در سرعت اینترنت ایران، همراه و ثابت، مشاهده می‌شود.میانه سرعت اینترنت موبایل ثابت ایران در گزارش SpeedTest اعلام شد. در این گزارش که مربوط به مه ۲۰۲۴ است، میانه سرعت جهانی اینترنت همراه ۵۲.۴۸ و میانه سرعت جهانی اینترنت ثابت نیز ۹۳.۶۷ مگابیت برثانیه است.

میانه سرعت اینترنت همراه ایران بر اساس این گزارش ۳۷.۳۶ مگابیت برثانیه که با صعود ۳ پله‌ای در جایگاه ۷۳ رده‌بندی چهانی قرار می‌گیرد. در طرف دیگر میانه سرعت اینترنت ثابت ایران ۱۵.۲۸ مگابیت برثانیه است که با صعود ۲ پله‌ای به جایگاه ۱۵۴ رسیده است.

این در حالی است که در آوریل ۲۰۲۴ میانه سرعت اینترنت موبایل ایران ۳۵.۶۶ و میانه سرعت اینترنت ثابت آن ۱۴.۲۳ مگابیت برثانیه بوده است. طبق گزارش SpeedTest نیز جایگاه ایران در رده‌بندی کشورهایی با بیشترین میانه سرعت اینترنت موبایل با یک پله سقوط نسبت به ماه قبل رده ۷۶ اعلام شده بود. اما جایگاه ایران در رده‌بندی اینترنت ثابت بدون تغییر نسبت به ماه قبل رده ۱۵۶ مانده بود.همچنین میانه سرعت اینترنت موبایل ایران از ۳۵.۶۶ مگابیت برثانیه در آوریل به ۳۷.۳۶ مگابیت برثانیه در می افزایش یافت. در بخش اینترنت ثابت نیز میانه سرعت ایران از ۱۴.۲۳ به ۱۵.۲۸ مگابیت برثانیه ارتقا یافته است.

سرعت اینترنت

کد خبرنگار: ۱۳
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید

  *** ***