شاخص کیفیت هوا در حال حاضر (بعد ازظهر یکشنبه) بر روی عدد ۱۷۶ قرار گرفته است.

هشدار برای تهران / تهرانی‌ها از خانه خارج نشوید

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، شاخص لحظه‌ای کیفیت هوای تهران با میانگین ۱۷۶ در وضعیت قرمز و ناسالم برای همه گروه‌های سنی است در این شرایط به کودکان، زنان باردار و بیماران قلبی و ریوی توصیه می‌شود در فضای باز تردد نکنند و در صورت لزوم حتما از ماسک استفاده کنند.

این در حالی است که هم اکنون وضعیت هوا در ایستگاه‌های مناطق ۱، ۶، ۷، ۸، ۱۳ و ۲۲ وضعیت بنفش (بسیار ناسالم) و سایر مناطق در شرایط قرمز (ناسالم برای تمام گروه سنی) است و در این شرایط به مردم توصیه می‌شود از تردد غیر ضرور در فضای باز خودداری کرده و تردد کودکان و همچنین افراد بیمار قلبی و ریوی و زنان باردار نیز مطلقا ممنوع است.

کیفیت هوا در ۲۴ گذشته نیز با میانگین ۱۱۶ در وضعیت نارنجی و ناسالم برای گروه سنی حساس بود.

شهروندان تهرانی‌ از ابتدای امسال تاکنون، پنچ روز هوای پاک و ۷۳ روز هوای سالم و ۹ روز هم هوای ناسالم برای گروه‌های حساس استنشاق کرده‌اند.

سال گذشته و براساس روز شمار شاخص آلودگی در مجموع ۱۰ روز هوای پاک، ۲۳۶ روز هوای قابل قبول، ۱۰۷ روز هوای ناسالم برای گروه‌های حساس و ۱۲ روز هوای ناسالم برای تمامی گروه‌ها در پرونده شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است.

 شاخص کیفیت هوا (AQI) به پنج دسته اصلی تقسیم‌بندی می‌شود. بر اساس این تقسیم‌بندی از عدد صفر تا ۵۰ هوا «پاک»، از ۵۱ تا ۱۰۰ هوا «قابل قبول یا متوسط»، از ۱۰۱ تا ۱۵۰ هوا «ناسالم برای گروه‌های حساس»، از ۱۵۱ تا ۲۰۰ هوا «ناسالم»، از ۲۰۱ تا ۳۰۰ هوا «بسیار ناسالم» و از ۳۰۱ تا ۵۰۰ شرایط کیفی هوا «خطرناک» است.

کد خبرنگار: ۲۸
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید

  *** ***