عربستان سعودی تمام مطالب ضد صهیونیستی را از کتاب‌های درسی خود حذف کرد.

عربستان مطالب ضد صهیونیستی را کتب درسی حذف کرد

به گزارش سلام و به نقل از مهر، تحقیقاتی که توسط موسسه نظارت بر صلح و تساهل فرهنگی در آموزش مدارس (IMPACT-se)، یک سازمان تحقیقاتی بین المللی منتشر شد، نشان داد که عربستان سعودی تمام مطالب ضد صهیونیستی را از کتاب‌های درسی خود حذف کرده است.

براساس گزارش مونت کارلو، به گفته محققان این تحقیقات، برنامه‌های درسی عربستان شاهد «کاهش قابل توجهی» در محتوای ضد اسرائیلی بود، زیرا تعریف صهیونیسم به عنوان یک جنبش اروپایی نژادپرستانه حذف شد و دیگر حضور صهیونیست‌ها در منطقه را انکار نمی‌کند.

این مطالعه همچنین به حذف کلمه فلسطین از نقشه‌های سرزمین‌های اشغالی و همچنین حذف یا تغییر تفسیرهای مربوط به جهاد اشاره کرد که سال‌هاست در کتب درسی عربستان وجود داشته است.

به گفته مارکوس شیف، مدیر عامل مؤسسه نظارت بر صلح و تساهل فرهنگی در آموزش مدارس، برنامه درسی عربستان سعودی برای سال تحصیلی ۲۰۲۳/۲۴ گام دیگری در جهت تبدیل برنامه درسی مورد نظر این سازمان غربی برداشته اشت.

شیف افزود که با توجه به اینکه صهیونیسم ستیزی از کتاب‌های درسی حذف شده است، دلگرم کننده است که طراحان برنامه درسی سعودی بازنگری‌های بیشتری انجام داده‌اند که اسرائیل را با دید مثبت تری نشان می‌دهد.

پس از سخنان این فرد، صفحه صهیونیستی «اسرائیل بالعربیه» در پلتفرم ایکس از اظهارات او استقبال و اقدام به بازنشر آنها کرد.

کد خبرنگار: ۱۳
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید

  *** ***