تجلی نیا با بیان اینکه غربالگری در سامانه نظام مراقبت اجتماعی دانش ­آموزان (نماد) که در بستر پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش  my.medu.ir قرار دارد انجام می‌شود گفت: از آبان ماه ۱۴۰۲ تا اردیبهشت ۱۴۰۳ در مجموع پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر غربال شدند.

غربالگری روان شناختی 5 میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه از آبان ماه ۱۴۰۲ تا اردیبهشت ۱۴۰۳ در مجموع پنج میلیون و ۳۰۰ هزار دانش‌آموز غربالگری شده‌اند گفت: طبق تکالیف قانونی آموزش و پرورش، در سال‌های آینده با فراهم شدن زیر ساخت‌های لازم، غربالگری برای تمامی دانش‌آموزان اجرا می‌شود.

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، امیر تجلی‌نیا، با بیان اینکه آزمون غربالگری پایه روان شناختی برای پایه‌های سوم و پنجم ابتدایی، هفتم و هشتم متوسطه اول و دهم متوسطه دوم برگزار شده است گفت: در پایه اول ابتدایی، آزمون غربالگری پیش‌بینی اختلالات یادگیری انجام شده است.

وی با بیان اینکه با توجه به محدودیت‌ها این آزمون در سال تحصیلی ۱۴۰۳-۱۴۰۲ برای ۶ پایه در نظر گرفته شد افزود: برنامه‌ریزی شده که طبق تکالیف قانونی آموزش و پرورش، در سال‌های آینده با فراهم شدن زیر ساخت‌های لازم، برای تمامی دانش آموزان اجرا شود، البته نیازمند کمک تمامی دستگاه‌های عضو ائتلاف نماد هستیم.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه دانش ‌آموزان پایه هفتم و هشتم از ۲۵ آبان تا ۲۰ بهمن ماه سال گذشته مهلت شرکت در غربالگری را داشتند ادامه داد: غربالگری مقطع ابتدایی (اول، سوم و پنجم) از ۲۵ بهمن ماه تا پنجم خرداد ماه انجام شده است.

تجلی نیا با بیان اینکه غربالگری در سامانه نظام مراقبت اجتماعی دانش آموزان (نماد) که در بستر پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir قرار دارد انجام می‌شود گفت: از آبان ماه ۱۴۰۲ تا اردیبهشت ۱۴۰۳ در مجموع پنج میلیون و ۳۰۰ هزار نفر غربال شدند.

وی با بیان اینکه با عنایت به ماده ۴۴ آیین نامه اجرایی قانون حمایت از اطفال و نوجوانان و تکالیف قانونی آموزش و پرورش در این زمینه و همچنین سند ائتلاف برنامه ملی نماد، غربالگری با هدف شناسایی به موقع مشکلات، اختلالات و آسیب‌های روانی اجتماعی انجام می‌شود افزود: پس از غربال اولیه، دانش ‌آموزان در معرض خطر و پرخطر جهت دریافت خدمات مصاحبه تشخیصی و همچنین در صورت تایید شدن مشکل یا اختلال، جهت دریافت خدمات راهنمایی و مشاوره به مراکز مشاوره و سایر مراکز برون سازمانی ارجاع می‌شوند.

مدیرکل امور تربیتی، مشاوره و مراقبت در برابر آسیب‌های اجتماعی وزارت آموزش و پرورش هدف از این کار را کمک به دانش آموزان و والدین و همچنین کارکنان مدارس در راستای پیشگیری و مداخله بهنگام و موثر دانست.

کد خبرنگار: ۲۰
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید

  *** ***