هر نوع گیربکس قابلیت‌ها و ویژگی‌های متمایزی را ارائه می‌دهد که آشنایی با انواع مختلف آن‌ها قبل از خرید ضروری است. به‌طور کلی گیربکس‌ها را می‌توان به دو دسته کاهنده و افزاینده تقسیم کرد.

با انواع تیپ یا سایز گیربکس‌ صنعتی آشنا شوید

گیربکس یک دستگاه مکانیکی طراحی شده برای تقویت گشتاور خروجی یا تغییر دور موتور است. در داخل گیربکس‌ها انواع چرخ‌دنده‌ها مانند مخروطی، مارپیچ، حلزونی و خورشیدی یافت می‌شود. آن‌ها به‌عنوان یک وسیله واسطه‌ای برای انتقال انرژی بین مکانیسم‌های گوناگون عمل می‌کنند. همچنین گشتاور را افزایش می‌دهند و در عین حال سرعت را تعدیل می‌کنند. شرکت آریا گشتاور مانا مجموعه‌ای از انواع تیپ یا سایز گیربکس‌ صنعتی ازجمله انواع مارپیچ، خورشیدی، سایکلو، میل‌لنگ و میل مستقیم را ارائه می‌دهد.

گیربکس‌ صنعتی چیست؟

گیربکس صنعتی نقش اساسی در انتقال نیرو در دستگاه‌های مختلف مانند تجهیزات خودرو دارد. گیربکس‌ها با تسهیل انتقال انرژی از یک منبع به منبع دیگر، در ماشین‌آلات، توربین‌ها، خودروها و موارد دیگر کاربرد پیدا می‌کنند.

عامل موثر در خرید گیربکس به تنظیم گشتاور، سرعت و چرخش آن برای مطابقت با نیازهای مختلف صنعتی برمی‌گردد. آن‌ها با بخش‌های مختلف سازگار می‌شوند و از طریق تغییر نسبت‌های تبدیل، امکان سفارشی‌سازی گشتاور را برای دستگاه‌های خاص فراهم می‌آورند.

تعمیر و نگهداری منظم کلید افزایش طول عمر گیربکس است. بررسی‌های روتین سطح و مقادیر روغن برای دوام قطعه ضرورت دارد. مراجعه به کاتالوگ محصول می‌تواند بینش‌هایی را در مورد روش‌های نگهداری مناسب ارائه دهد که به حفظ و افزایش طول عمر گیربکس‌ها کمک می‌کند.

انواع تیپ یا سایز گیربکس‌ صنعتی

هر نوع گیربکس قابلیت‌ها و ویژگی‌های متمایزی را ارائه می‌دهد که آشنایی با انواع مختلف آن‌ها قبل از خرید ضروری است. به‌طور کلی گیربکس‌ها را می‌توان به دو دسته کاهنده و افزاینده تقسیم کرد.

گیربکس کاهشی که بین اجزای محرک و متحرک قرار دارد، تنظیم سرعت و گشتاور لازم را تسهیل می‌کند. این نوع از گیربکس خود به اشکال مختلف وجود دارد و اکثریت گیربکس‌ها در این دسته قرار می‌گیرند.

گیربکس افزایشی در صنایعی مانند تولید انرژی (به‌عنوان مثال، توربین‌های بادی) و عملیات بالادستی و پالایشگاهی به کار می‌رود. همچنین کاربرد گیربکس‌های تقویت‌کننده یا پرسرعت برای دستیابی به سرعت‌های بالاتر با گشتاور کاهش‌یافته حیاتی هستند. در ادامه با انواع تیپ یا سایز گیربکس‌ صنعتی آشنا می‌شوید.

۱. گیربکس سرعت متغیر

در میان رایج‌ترین انواع تیپ و سایز گیربکس‌ صنعتی باید به گیربکس‌های سرعت یا دور متغیر اشاره کرد. این گیربکس‌ها برای کاهش سرعت خروجی در موتورهای الکتریکی بدون تغییر گشتاور استفاده می‌شوند. آن‌ها مزایایی مانند مصرف آمپر کم، حداقل نیاز به تعمیر و عملکرد روان و بی‌صدا را از خود ارائه می‌دهند.

۲. گیربکس کرانویل پینیون

گیربکس‌های کرانویل پینیون به دلیل استحکام بالای خود مشهور هستند. این گیربکس‌ها تحت عنوان گیربکس ۹۰ درجه نیز شناخته می‌شوند. آن‌ها دارای چرخ‌دنده‌هایی هستند که معمولا از فولاد آبکاری‌شده ساخته شده‌اند. بنابراین دوام و طول عمر بالایی را برای صنایع تضمین می‌کنند. گیربکس کرانویل پینیون در صنایع گوناگون کاربرد دارد و مزایایی مانند طول عمر، تحمل گشتاور بالا، سرعت خروجی بالا و کاهش نویز را ارائه می‌دهد.

۳. گیربکس شفت مستقیم

گیربکس‌های شفت مستقیم نوعی از گیربکس‌های مارپیچ هستند که از چرخ‌دنده‌های مخروطی شکل بهره می‌برند. آن‌ها دارای ویژگی‌هایی مانند سروصدای کم، راندمان بالا و مقرون‌به‌صرفه بودن از نظر هزینه‌های تعمیر و عیب‌یابی هستند. صنایعی مانند مواد شیمیایی، فولاد، سیمان و آب و فاضلاب از این گیربکس‌ها استفاده فراوانی می‌کنند.

۴. گیربکس خورشیدی

از دیگر انواع تیپ یا سایز گیربکس‌ صنعتی می‌توان به گیربکس‌های خورشیدی اشاره کرد. این گیربکس‌ها که به‌عنوان یکی از قوی‌ترین انواع صنعتی در نظر گرفته می‌شوند، وظیفه انتقال سرعت خروجی با استفاده از چند چرخ‌دنده را بر عهده دارند.

گیربکس‌های سیاره‌ای، یک نوع فرعی از گیربکس‌های خورشیدی هستند. این محصولات مزایایی مانند اندازه جمع‌وجور، راندمان بالا، تعمیر و نگهداری آسان و طول عمر بالا را ارائه می‌دهند. از آن‌ها در صنایعی مانند آب و فاضلاب و فولاد استفاده می‌شود.

۵. گیربکس اسپیرال

گیربکس‌های اسپیرال یا حلزونی جزو گزینه‌های اقتصادی‌تر به حساب می‌آیند، چرا که تنها از دو دنده برای انتقال نیرو استفاده می‌کنند. این گیربکس‌ها که از فولاد مقاوم ساخته شده‌اند، در اندازه‌های مختلف و دارای تحمل‌های گشتاور متفاوت ساخته و روانه بازار می‌شوند. آن‌ها مزایایی مانند تعمیر آسان، مقرون‌به‌صرفه بودن، تحمل گشتاور بالا، طراحی سبک‌وزن و گزینه‌های نصب همه‌کاره را ارائه می‌دهند.

۶. گیربکس سایکلو

گیربکس‌های سایکلو که با مکانیسم گیربکس خود متمایز می‌شوند، به دلیل کارایی، استهلاک کم، ظرفیت گشتاور و طول عمر بالا شهرت دارند. این گیربکس‌ها فضای کمتری را در مقایسه با مدل‌های دیگر اشغال می‌کنند. بنابراین می‌توان آن‌ها را در محیط‌های مختلف صنعتی مورد استفاده قرار داد.

توزیع‌کننده برتر انواع تیپ یا سایز گیربکس‌ صنعتی

آیا به گیربکس‌های صنعتی با کیفیت بالا نیاز دارید تا چرخش قطعات شما را به‌طور کارآمد و قابل اطمینان تامین کند؟ پس آریا گشتاور مانا تنها فروشگاه مورد نیاز شما برای خرید گیربکس‌ صنعتی در انواع تیپ یا سایز خواهد بود.

شرکت Agma مفتخر است که طیف گسترده‌ای از گیربکس‌های صنعتی را برای پاسخگویی به نیازهای متنوع ارائه می‌کند. پس چه به گیربکس‌های کاهنده، تقویت‌کننده، سرعت متغیر یا هر نوع دیگری نیاز داشته باشید، آریا گشتاور مانا آماده پشتیبانی از عملیات صنعتی شما است. موجودی گسترده فروشگاه شامل برندها و مدل‌های برتر است تا گیربکس مورد نیاز خود را پیدا کنید.

با انواع تیپ یا سایز گیربکس‌ صنعتی آشنا شوید

چرا آریا گشتاور مانا را انتخاب کنید؟

 1. انتخاب بی‌رقیب: فروشگاه مجموعه وسیعی از گیربکس‌های صنعتی، از مدل‌های کوچک تا سنگین دارد که محصول مناسب برای هر نیازی را در خود جای داده است.
 2. کیفیت برتر: گیربکس‌ها فقط از سازندگان مورد اعتماد تهیه می‌شوند که به دلیل کیفیت و قابلیت استثنایی خود شهرت دارند.
 3. راهنمایی متخصصان: کارشناسان گیربکس فروشگاه به شما کمک می‌کنند تا دستگاه مناسبی را برای نیازهای خاص خود پیدا کنید.
 4. قیمت‌گذاری رقابتی: گیربکس‌های باکیفیت باید برای همه مشاغل قابل دسترسی باشند. به همین دلیل، تمامی محصولات با قیمت‌های رقابتی ارائه می‌شوند.
 5. تحویل سریع: اهمیت تحویل به‌موقع برای صنایع بسیار بالا است. بنابراین سفارش‌ها به‌سرعت پردازش و ارسال می‌شوند.

جمع‌بندی

تفاوت را با آریا گشتاور مانا تجربه کنید و انواع تیپ یا سایز گیربکس‌ صنعتی مورد نیاز عملیات خود را در کمترین زمان ممکن تحویل بگیرید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد محصولات و خدمات فروشگاه همین امروز با آریا گشتاور مانا تماس بگیرید.

کد خبرنگار: ۹
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید