به گفته مدیر سامانه یکپارچه خودروها، شمار زیادی از مشتریان از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی ثبت درخواست کرده‌اند.

استقبال شدید مردم از خودروهای برقی
به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، مهدی تقدسی اظهار داشت: ضمن تاکید بر اینکه در طرحِ جاری فروش خودروهای برقی وارداتی که از عصر روز گذشته (یکشنبه) آغاز شده، محدودیت‌های روال طرح‌های فروش همچون پلاک فعال و... اعمال نمی‌شود، از استقبال خوب از این طرح طی کمتر از ۲۴ ساعت اخیر خبر داد.

وی ضمن اشاره به اینکه برخی سایت‌ها و حتی اطلاعیه بانک‌هایی که در زمینه حساب وکالتی در فرآیند ثبت‌نام هستند، به اشتباه از اطلاعیه‌های قبلی فروش خودروهای وارداتی (بنزینی‌ها) و حتی اطلاعیه فروش خوردوهای داخلی استفاده کرده‌اند که در آن‌ها شرایط و محدودیت‌های ثبت‌نام اعمال می‌شده، اظهار کرد: در طرح عرضه خودروهای برقی وارداتی که از عصر روز گذشته (یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه) آغاز شده، محدودیت‌های همچون صرفاً برای اشخاص حقیقی، پلاک انتظامی فعال و... اعمال نمی‌شود.

مدیر سامانه یکپارچه خودروها افزود: برای ثبت‌نام در این طرح، صرفاً متقاضیان می‌توانند با وکالتی کردن یکی از حساب‌های خود نزد بانک‌های واجد شرایط به نام خودروی برقی و مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در این حساب (تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه)، نسبت به ثبت درخواست و انتخاب یک محصول از هفت محصول عرضه شده، اقدام کنند.

وی اعلام کرد: طی کمتر از ۲۴ ساعت گذشته که طرح فروش خودروهای برقی آغاز شده، تاکنون استقبال خوبی از این طرح صورت گرفته و تعداد زیادی از مشتریان برای ثبت‌نام از طریق سامانه یکپارچه عرضه خودروهای برقی ثبت درخواست کرده‌اند.

گفتنی است طرح فروش خودروهای برقی وارداتی که با هدف عرضه شفاف خودروهای برقی در سال جاری و برنامه‌ریزی افزایش و تثبیت واردات خودروهای برقی اجرایی شده است، از عصر روز گذشته (یکشنبه) آغاز شده و تا ساعت ۲۳ و ۵۹ دقیقه روز شنبه (پنجم خرداد ماه) ادامه دارد؛ بر این اساس متقاضیانی که از روز پنجشنبه هفته گذشته (۲۷ اردیبهشت ماه) تا ساعت ۱۳ روز چهارشنبه (دوم خرداد ماه) برای تعریف حساب وکالتی و مسدود کردن وجه ۱۰۰ میلیون تومانی در این حساب اقدام کنند، می‌توانند یک اولویت از سبد محصولات اعلامی انتخاب کنند.

از این هفت خودروی برقی عرضه شده شامل هونگچی EQM ۵، کی‌ام‌سی EJ ۷، آئودی Q ۵، هوندا ENS ۱، فولکس واگن ID ۴، لونا GRE و سیناگولد Tango ۵ عرضه شده که از این محصولات دو محصول دارای قیمت قطعی در مبادی ورودی و پنج محصول دارای قیمت علی‌الحساب در مبادی ورودی هستند.

ثبت‌نام در طرح فروش خودروهای برقی محدودیتی ندارد / استقبال خوبی صورت گرفت///

ثبت‌نام در طرح فروش خودروهای برقی محدودیتی ندارد / استقبال خوبی صورت گرفت///

شایان ذکر است که وجه مسدود شده در حساب وکالتی جهت ثبت‌نام اولیه، بایستی تا زمان اعلام نتایج قطعی و بارگذاری وضعیت تخصیص در پروفایل ثبت‌نام‌کنندگان، در حساب مذکور مسدود باقی بماند؛ برداشت وجه از این حساب به منزله ابطال ثبت‌نام تلقی خواهد شد.

البته قابل ذکر است که افتتاح حساب وکالتی و ثبت‌نام اولیه، به صورت قطعی، به‌منزله تخصیص خودرو نخواهد بود؛ چراکه تخصیص مطابق با میزان عرضه صورت خواهد گرفت.

کد خبرنگار: ۱۳
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید