به گفته مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در دولت راهکارهای غیرقیمتی برای بنزین در دستور کار است.

طرح کنترل بنزین با راهکارهای غیرقیمتی

به گزارش سلام نو به نقل از تسنیم، جعفر سالاری نسب، مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی، در نشستی خبری اظهار داشت: هم‌اکنون 94 درصد مردم کمتر از 160 لیتر در ماه مصرف بنزین دارند که این میزان با مجموع 60 لیتر سهمیه 1500 تومانی و 100 لیتر سهمیه بنزین 3000 تومانی پوشش داده می‌شود.

سالاری نسب در پاسخ به‌سوالی مبنی بر احتمال افزایش نرخ بنزین، گفت: برای بنزین در دولت راهکارهای غیرقیمتی در دستور کار است و هیچ پیشنهاد قیمتی تاکنون در دولت مطرح نشده و هیچ پیشنهاد قیمتی نیز از ما نخواسته‌اند.

وی افزود: کاهش سهمیه بنزین آزاد از 150 لیتر به 100 لیتر و یا محدودیت 40 لیتری هر نوبت سوخت‌گیری در همین راستا بوده است.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی تصریح کرد: قانون‌گذار به ما تکلیف کرده که در سال 1403 باید 95 درصد سوخت‌گیری در نفت‌گاز و 90درصد سوخت‌گیری در بنزین با کارت سوخت شخصی انجام شود که در این راستا در حال تلاش هستیم.

وی ادامه داد: هم‌اکنون حدود 67درصد سوخت‌گیری با کارت سوخت شخصی در بنزین انجام می‌شود که باید این رقم به 90درصد برسد.

سالاری‌نسب دلیل تأخیر در بهره‌برداری از سامانه ثبت آنلاین درخواست کارت سوخت را عدم ارائه اطلاعات لازم از سوی فراجا اعلام کرد و گفت: در طی هفته های اخیر این اطلاعات به سامانه وارد شده و از ابتدای خردادماه امکان ثبت درخواست کارت سوخت برای خودروهای نوشماره در این سامانه فراهم خواهد شد.

وی افزود: با بهره‌برداری از این سامانه، زمان صدور کارت سوخت به 7 تا 10 روز کاهش می‌یابد.

مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی خاطرنشان کرد: هم‌اکنون روزانه 13 هزار ثبت درخواست کارت سوخت صورت می‌گیرد که برای این 13 هزار درخواست، 70 هزار تردد انجام می‌شود که با بهره‌برداری از سامانه ثبت آنلاین درخواست‌ها، این میزان تردد به صفر می‌رسد.

سالاری‌نسب وجود بارنامه‌های جعلی برای فروش خارج از سیستم سوخت را معضلی برای مدیریت عرضه سوخت دانست و گفت: با بهره‌برداری از سامانه تخصیص نفت‌گاز براساس اسناد حمل برخط، خودروهای گازوئیل‌سوز فقط می‌توانند در مسیر ترددی که در بارنامه درج شده، امکان به‌سوخت‌گیری کنند و خارج از این مسیر، امکان استفاده از کارت سوخت خود را ندارند.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌کنیم با بهره‌برداری از این سامانه که از خردادماه آغاز می‌شود، روزانه تا 5 میلیون لیتر از انحراف نفت‌گاز جلوگیری شود.

کد خبرنگار: ۱۳
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید