قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی با اشاره به اهمیت شعار سال مبنی بر "جهش تولید با مشارکت مردم" اعلام کرد: برنامه های توسعه ای سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران متمرکز بر جهش تولید و صادرات، تکمیل زنجیره ارزش محصولات، بورس کالا و توسعه منابع انسانی باشد.

فرحی: ایمیدرو بر جهش تولید تمرکز کند / اقدامات سازمان در بخش فناوری اثربخش است

به گزارش سلام نو، مهدی فرحی در نشست پایش اقدامات و برنامه های ایمیدرو که با محمدرضا موثقی نیا رئیس هیات عامل ایمیدرو برگزار شد، افزود: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری؛ جهش تولید با مشارکت مردم، باید محور اصلی برنامه های بخش صنعت و معدن، و ایمیدرو به عنوان بازوی توسعه ای وزارت صمت در حوزه معدن و صنایع معدنی باشد.

وی گفت: همچنین رونق صادرات از دیگر مباحث راهبردی در بخش معدن و صنایع معدنی است که کسب سود یکی از مولفه های آن محسوب می شود؛ علاوه بر این برندسازی از دیگر مسائل مرتبط در این بخش است.

بورس کالا و توسعه منابع انسانی

فرحی با اشاره به اهمیت بورس کالا و توسعه منابع انسانی در بخش صنعت و معدن، عنوان کرد: آموزش کارکنان و تربیت نیروی ماهر؛ یکی از عوامل موثر در پیشبرد اهداف است.

سرمایه گذاری های کلان ایمیدرو

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی گفت: گزارش عملکرد ایمیدرو حاکی از سرمایه گذاری های کلان توسعه بخش معدن و صنایع معدنی با راهبری ایمیدرو است که با راهبردهای تعیین شده، شرایط را برای توسعه متوازن فراهم می کند.

اقدامات موثر ایمیدرو در حوزه فناوری و آموزش

وی با اعلام اینکه ایمیدرو در حوزه فناوری و آموزش اقدامات قابل توجهی داشته است، ادامه داد: در دنیا تکنولوژی و فناوری ها به سرعت در حال رشد است. در این زمینه عمر فناوری ها کوتاه است؛ چراکه به صورت مداوم به روزرسانی می شود.

فرحی استفاده از فناوری های راهبری را، یکی از ارکان توسعه در حوزه معدن و صنایع معدنی خواند.

اهمیت استحصال مواد معدنی از باطله ها

قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور بازرگانی ضمن تاکید بر اهمیت استحصال مواد معدنی از باطله ها، گفت: توجه به این رویکرد، ارزش افزوده به همراه خواهد داشت و به درستی در شمار اقدامات کلیدی ایمیدرو لحاظ شده است.

این گزارش می افزاید، در نشست رئیس هیات عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران( ایمیدرو) و قائم مقام وزیر صمت در امور بازرگانی جمعی از معاونان و مدیران ایمیدرو حضور داشتند و به بیان اقدامات و برنامه های این سازمان پرداختند.

کد خبرنگار: ۱۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید