علی فرهادی سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش خبر های جدیدی درباره رتبه بندی معلمان ارائه نمونده است.

سورپرایز ویژه پایان هفته ای برای معلمان | شرایط رتبه بندی فرهنگیان چیست؟

به گزارش سلام نو، رتبه بندی معلمان یک فرآیند ارزیابی است که بر اساس عملکرد، توانایی‌ها و مهارت‌های معلمان صورت می‌گیرد.رتبه بندی معلمان به منظور ارتقاء کیفیت آموزش و پرورش و افزایش بهره‌وری در آموزش و پرورش انجام می‌شود.رتبه بندی معلمان می‌تواند به مدیران مدارس و سیاست‌گذاران در اتخاذ تصمیم‌های بهتر در زمینه آموزش و پرورش کمک کند.رتبه بندی معلمان نیازمند شفافیت، عدالت و استفاده از معیارهای منطقی و قابل اندازه‌گیری برای ارزیابی عملکرد معلمان است.در ادامه خبری جدید درباره رتبه بندی معلمان را میخوانید.

علی فرهادی در خصوص حقوق معلمان بیان کرد: افزایش حق‌الزحمه ساعت اضافه تدریس معلمان محقق می‌شود گفت: با این کار معلمان ماده ۲۸ کمتری استخدام می‌شوند و نیاز مدارس به معلم از روش‌های حق‌التدریس تامین می‌شود.

رتبه‌بندی به شرط بارگذاری مدارک

وی با بیان اینکه اعتبار این موضوع تامین و پیش بینی‌های لازم شده است افزود: دو سال از آیین نامه رتبه‌بندی معلمان گذشته و باید اصلاح شود، اما رتبه‌بندی برای همه معلمان طبق قانون انجام می‌شود، معلمان بدو ورود به خدمت با مدرک کارشناسی، معلم پایه یک محسوب می شوند مگر اینکه معلمی مدرکی را بارگذاری نکند که در این صورت نمی توان پایه او را مشخص کرد.

سخنگوی وزارت آموزش‌وپرورش با بیان اینکه وزارت آموزش‌وپرورش کسری مزمن معلم دارد ادامه داد: با توجه به اینکه حداقل ۷۲ هزار معلم ماده ۲۸ را استخدام می‌کنیم اما نیاز واقعی حدود سه برابر این تعداد است که دو برابر باقی مانده(کسری معلم) از طریق جذب شاغلان، بازنشستگان و اضافه تدریس معلمان صورت می گیرد.

فرهادی با اشاره به اینکه استخدام یکباره به تعداد زیاد مخاطره آمیز می‌شود گفت: هر سال حداقل ۳۵ هزار نفر از طریق دانشگاه فرهنگیان و دانشگاه شهید رجایی وارد آموزش‌وپرورش می‌شوند و برای سال آینده هم ماده ۲۸ها وارد آموزش و پرورش می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه حدود ۶۷ هزار نفر شرایط بازنشستگی را دارند افزود: تلاش می کنیم بخش زیادی از این بازنشستگان را نگه داریم. این بازنشستگان در هر مقطعی که تدریس کرده باشند می توانند در همان مقطع به ادامه تدریس بپردازند.

کد خبرنگار: ۱۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید