همراه باشید تا از راز آواز شبانه پرندگان بدانیم.

آیا پرندگان در خواب هم آواز می‌خوانند؟

به گزارش سلام نو آنطور که ایسنا نوشته است شاید کمی عجیب به نظر برسد، اما دانشمندان دانشگاه بوئنوس آیرس با تحقیقاتی شگفت‌انگیز، دریچه‌ای نو به دنیای پرندگان و رازهای ناگفته آواز شبانه آنها گشوده‌اند.

آواز بی‌صدای پرندگان در رؤیا

محققان در این مطالعه، با ردیابی انقباضات عضلانی دستگاه صوتی پرندگان، موفق به بازسازی آوازی شدند که پرندگان در خواب به صورت بی‌صدا می‌خوانند. این آواز خاص، کلیدی برای درک رؤیاهای پرنده به شمار می‌رود.

فعالیت مغزی در خواب پرندگان

تحقیقات پیشین نشان داده بود که بخشی از مغز پرندگان که در طول روز به آواز خواندن اختصاص دارد، در هنگام خواب نیز فعال باقی می‌ماند. این فعالیت مغزی، الگوهایی مشابه با بیداری ایجاد می‌کند و عضلات صوتی پرنده را به حرکت در می‌آورد.

ترجمه آواز بی‌صدای پرنده در خواب

دانشمندان در این پژوهش، با استفاده از الکترودهای الکتروماهیچه‌نگاری، فعالیت عضلانی پرندگان گوگردی را در طول خواب ثبت کردند. سپس با کمک مدل‌های دینامیکی، این فعالیت عضلانی را به آهنگ‌های مصنوعی تبدیل کردند.

آیا پرندگان در خواب هم آواز می‌خوانند؟

صدای رؤیاهای پرنده

تحلیل نتایج نشان داد که الگوی فعالیت عضلانی پرندگان در خواب، شباهت زیادی به آوازهای تولید شده توسط آنها در طول روز دارد. این موضوع نشان می‌دهد که پرندگان در خواب نیز آواز می‌خوانند، هرچند این آواز به صورت بی‌صدا است.

پنجره‌ای به دنیای رؤیاهای پرنده

این مطالعه، دریچه‌ای نو به دنیای پرندگان و رازهای ناگفته آواز شبانه آنها گشوده است. محققان معتقدند که استفاده از مدل‌های بیومکانیک دینامیکی برای تبدیل سیگنال‌ها به رفتار، می‌تواند به درک بهتر رفتار حیوانات در سایر گونه‌ها نیز کمک کند.

اهمیت این مطالعه

این پژوهش نه تنها به درک بهتر دنیای پرندگان و رؤیاهای آنها کمک می‌کند، بلکه می‌تواند در زمینه‌های مختلفی مانند علوم اعصاب، هوش مصنوعی و رباتیک نیز کاربرد داشته باشد.

ادامه تحقیقات

محققان در حال حاضر در حال مطالعه بر روی گونه‌های دیگر پرندگان هستند تا دریابند که آیا این پدیده در سایر پرندگان نیز وجود دارد یا خیر.

این مطالعه در مجله Chaos به چاپ رسیده است.

نکات مهم:

 • پرندگان در خواب نیز آواز می‌خوانند، هرچند این آواز به صورت بی‌صدا است.
 • الگوی فعالیت عضلانی پرندگان در خواب، شباهت زیادی به آوازهای تولید شده توسط آنها در طول روز دارد.
 • این مطالعه، دریچه‌ای نو به دنیای پرندگان و رازهای ناگفته آواز شبانه آنها گشوده است.
 • استفاده از مدل‌های بیومکانیک دینامیکی برای تبدیل سیگنال‌ها به رفتار، می‌تواند به درک بهتر رفتار حیوانات در سایر گونه‌ها نیز کمک کند.

امیدواریم این مطالعه، گامی در جهت درک بهتر دنیای شگفت‌انگیز پرندگان و رازهای ناگفته آواز شبانه آنها باشد.

کد خبرنگار: ۲۶
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید