هنرمندان به اقدام نظامی ایران به اسرائیل واکنش نشان دادند.

واکنش برخی هنرمندان به حمله ایران به اسرائیل + عکش

به گزارش سلام نو به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، شب گذشته سپاه پاسداران انقلاب اسلامی کشورمان در پی حمله ۱۳ فروردین رژیم صهیونیستی به بخش کنسولگری سفارت ایران در دمشق در اقدامی نظامی رژیم متجاوز صهیونیستی را تنبیه کرد. این تنبیه پی عملیات «وعده صادق» با رمز «یا رسول الله(ص)» اجرا شد و ده‌ها فروند موشک و پهپاد در اهداف مشخص شده داخل سرزمین‌های اشغالی مورد اصابت قرار گرفت که این اقدام با واکنش بسیاری از سوی هنرمندان و اهالی فرهنگ کشورمان همراه شد.

در ادامه این گزارش واکنش برخی از اهالی فرهنگ و هنر از جمله بازیگرها، خواننده‌ها، مجری‌ها، تهیه‌کننده‌ها و کارگردانان سینمای ایران در فضای مجازی گردآوری شده است.

محمد مسلمی مجری و بازیگر کودک و نوجوان کشورمان طی واکنشی به اقدام نظامی ایران علیه رژیم غاصبگر صهیونیستی آیه‌ای از کلام الله مجید را در صفحه شخصی خود قرار داد.

با خدا مکر کردند و خدا هم در مقابله با آن‌ها مکر کرد...

محمد مسلمی

سارا روستاپور مجری کودک و نوجوان تلویزیون کشورمان در پی اقدام نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی نوشت: خدایا حافظ ایران عزیزمان باش

مجری کودک

آزاده آل ایوب مجری کودک و نوجوان کشورمان با انتشار متن نوشته‌ای در صفحه شخصی خود نوشت:

و تو ای کودک غزه، آرام و آسوده بخواب

و تو ای شهید، ادامه راهت هستیم

و تو ای ایراین، سرت را بالا بگیر از این اقتدار و صلابت

الحمدالله

آزاده آل ایوب

کوروش زارعی بازیگر سینما تلویزیون کشورمان با انتشار عکس نوشته‌ای در صفحه شخصی خود به این اقدام نظامی ایران علیه رژیم صهیونیستی واکنش نشان داد.

به وقت تنبیه...

کوروش زارعی

حسین حقیقی خواننده کشورمان در واکنش به تنبیه رژیم صهیونیستی توسط سپاه پسداران انقلاب اسلامی ایران نوشت: عاقبت آزاد خواهی شد به فروردین قسم

حسین حقیقی

علیرام نورایی بازیگر و مجری مطرح کشورمان، پس از اقدام نظامی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران علیه رژیم غاصی صهیونیستی در صفحه شخصی خود نوشت: شروع شد...

علیرام نورایی

الهام حسین زاده مجری شبکه خبر در واکنش به اقدام نظامی کشورمان علیه رژیم غاصی صهیونیستی تصویری از یک کودک غزه به همراه آیه ای از کلام الله مجید به اشتراک گذاشت.

مجری خبر

میکائیل دیانی کارگردان و منتقد کشورمان در صفحه شخصی خود نوشت:

نتبیه امشب پاسخی برای استحکامبازدارندگی است!

این آغاز جنگ نیست

تلاش برای پایان دادن به جنگ است!

کارگردان سینمای ایران

محمد خزاعی ردیس سازمان سینمایی در واکنش به این اقدام در صفحه شخصی خود با انتشار عکسی در فضای مجازی نوشت:

وعده صادق
وحشت از شما در دلهای آنها بیش از ترس از خداست
این به خاطر آن است که انها گروهی نادانند! ۱۱۳/ حشر

رئیس سازمان سینمایی

حامد سلطانی مجری مطرح کشورمان نوشت:

یاحیدر ...

حامد سلطانی

محمود رضوی تهیه‌کننده مطرح کشورمان هم در صفحه مجازی خود عکسی با متن نوشته وعده صادق منتشر کرد.

تهیه کننده سینمای ایران

علی قلیچ مجری کشرومان هم به اقدام نظامی ایران علیه رژیم غاصب صهیونیست واکنش نشان داد.

علی قلیچ

بیانیه انجمن سینمای جوانان ایران درباره پاسخ پهپادی و موشکی ایران به رژیم صهیونیستی:

انجمن سینمای جوانان ایران در خصوص پاسخ پهپادی و موشکی نیروهیا مسلح جمهوری اسلامی ایران به اقدام تجاوزکارانه رژیم صهیونیستی علیه سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق بیانیه‌ای صادر کرد.

متن این بیانیه به شرح زیر است:

«و ما رمیت اذ رمیت و لکن الله رمی ….»(سوره انفال/۱۷)

شکر و سپاس خدای بزرگ را که ملت ایران را یاری‌گر است و به واسطه جان‌فشانی‌های رزمندگان جمهوری اسلامی ایران عزت و اقتدار ایران عزیز بیش از پیش جلوه‌گر کرده‌است. عملیات «وعده صادق» که پاسخی کوبنده و بازدارنده به تجاوز رژیم غاصب صهیونیستی پس از حمله این غده سرطانی به کنسول‌گری ایران اسلامی بود؛ هم دفاعی مشروع برای ملت ایران رقم زد و هم امیدآفرین در جهان اسلام شد.امروز جهانیان با معادله‌ای متفاوت از قدرت منطقه‌ای و بین‌المللی در غرب آسیا مواجه اند؛ قدرتمندان سر تعظیم در برابر ایران بزرگ فرود می آورند و ملت ‌های مظلوم و مستضعف نیز تکیه‌گاهی مستحکم‌تر از پیش را در کنار خود حس می کنند.

جهانیان می‌دانند که ما کشوری جنگ‌طلب نبوده و نیستیم؛ اما در طول پنج دهه استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی به لطف از جان‌گذشتگی‌های رزمندگان ایران همواره مدافع تمامیت ارضی این خاک بوده ایم و قدمی از وجب به وجب ایران عقب ننشستیم؛ این بار نیز با استفاده از حق دفاع مشروع خود قدمی در جهت بازدارندگی برداشتیم که با لطف خداوند فتح و ظفر گسترده‌ای را نصیب ایران و اسلام کرده است و زوال این غده سرطانی را تسریع می کند که نبود آن یعنی ایجاد امنیت برای تمام جهانیان!انجمن سینمای جوانان ایران ضمن حمایت تمام قد از این پاسخ کوبنده و به موقع؛ از نیروهای مسلح ایران اسلامی تشکر می کند و برای آنان همچنان نصرت الهی را طلب می نماید که «إنْ تَنْصُروا اللهَ یَنْصُرُکُم وَ یُثَبّتْ أقدامَکُم».

والسلام علیکم و رحمه‌الله

متن اطلاعیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:

شایان ذکر است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بامداد شب گذشته، یکشنبه، ۲۶ فروردین ماه در اطلاعیه ای اعلام کرد: در پاسخ به جنایت‌های متعدد رژیم خبیث صهیونیستی از جمله حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق و به شهادت رساندن فرماندهان و مستشاران نظامی ایران، در نخستین ساعت بامداد امروز (یکشنبه ۲۶ فروردین ماه) دلاورمردان نیروی هوافضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با همراهی سایر نیروهای این نهاد انقلابی و مردمی، به عنوان بخشی از تنبیه آن رژیم نامشروع و جنایتکار طی عملیات «وعده صادق» با رمز مقدس «یا رسول الله (ص)» با موفقیت اهدافی را در داخل سرزمین‌های اشغالی با ده‌ها فروند موشک و پهپاد مورد اصابت قرار دادند.

همچنین سپاه در اطلاعیه دوم تصریح کرد: با گذشت بیش از ۱۰ روز از سکوت و اهمال سازمان‌های بین‌المللی به ویژه شورای امنیت سازمان ملل متحد برای محکومیت تجاوز و جنایت گری رژیم صهیونیستی در حمله به بخش کنسولی سفارت جمهوری اسلامی ایران در دمشق به عنوان بخشی از خاک کشورمان و به شهادت رساندن ۷ تن از مستشاران قانونی کشور و عدم مجازات رژیم جنایتکار ذیل بند هفتم منشور سازمان ملل ؛ جان برکفان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پاسخ به این جنایت‌ها و تحقق هشدارهای پیشین و تامین مطالبه ی به حق ایران و به منظور تنبیه متجاوز، با استفاده از توانمندی‌های راهبردی اطلاعاتی ، موشکی و پهپادی خود به اهداف نظامی مهم ارتش تروریستی صهیونیستی در سرزمین‌های اشغالی حمله و آنها را با موفقیت مورد اصابت قرار داد و منهدم کرد.

در این اطلاعیه آمده است: به ملت قهرمان ایران اطمینان می‌دهیم، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و سایر نیروهای مسلح کشور در دفاع از منافع ملی تا پای جان ایستاده و تلاش‌های دشمنان برای برهم زدن امنیت و آرامش مردم را خنثی خواهد نمود.

کد خبرنگار: ۲۸
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید