محققان به این نتیجه رسیدند که هر افزایش در زمان صرف شده در مقابل صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی به معنای کاهش مکالمات بین والدین و کودکان است، به این معنی که کودک کلمات کمتری از بزرگسالان در خانه می شنید، کلمات کمتری صحبت می کرد و به صورت دوره ای کمتر در مکالمات شرکت می کرد.

این کار باعث می‌شود کودک شما اجتماعی نشود!

 دانشمندان در مقاله ای که در مجله انجمن اطفال آمریکا منتشر شد، گفتند که در طول زمانی که کودکان در مقابل تبلت یا کنترل پنل می گذرانند، کمتر با بزرگسالان ارتباط برقرار می کنند، کلمات کمتری از والدین خود دریافت می کنند و کمتر به مکالمات گوش می دهند. که یک عنصر ضروری برای ایجاد مهارت های زبانی آنهاست.این فرآیندی است که می تواند به تعویق بیفتد.

به گزارش سلام نو اطلاعات آنلاین در خبری نوشت:محققان می گویند که چندین مطالعه نشان داده است که برای پیشرفت زبانی و رشد اجتماعی-عاطفی کودک بسیار مهم است که در خانه با آنها صحبت شود و با آنها تعامل داشته باشد.

سازمان جهانی بهداشت در دستورالعمل‌های جدید صادر شده در سال ۲۰۱۹ اعلام کرد که کودکان زیر پنج سال باید زمان کمتری را صرف تماشای صفحه‌نمایش دستگاه‌های الکترونیکی کنند، خواب کافی داشته باشند و زمان بیشتری را به بازی‌های فعال بگذرانند تا به روشی سالم رشد کنند.

با این حال، بسیاری از این مطالعات بر تأثیر سپری کردن زمان طولانی والدین در مقابل صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی و نه بر تأثیر سپری کردن زمان طولانی کودک در مقابل آنها متمرکز بود.

برای این مطالعه، تیم دانشگاه آدلاید در استرالیا داده‌های ۲۲۰ خانواده را که هر شش ماه از ژانویه ۲۰۱۸ تا دسامبر ۲۰۲۱ با استفاده از فناوری تشخیص گفتار ثبت‌نام می‌شدند، بررسی کردند.

محققان به این نتیجه رسیدند که هر افزایش در زمان صرف شده در مقابل صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی به معنای کاهش مکالمات بین والدین و کودکان است، به این معنی که کودک کلمات کمتری از بزرگسالان در خانه می شنید، کلمات کمتری صحبت می کرد و به صورت دوره ای کمتر در مکالمات شرکت می کرد.

بیشترین تأثیر زمان سپری شده در مقابل صفحه نمایش دستگاه های الکترونیکی در سن ۳۶ ماهگی مشاهده شد.

حتی در میان خانواده‌هایی که به توصیه‌های سازمان بهداشت جهانی در مورد میزان زمانی که می‌توان در مقابل نمایشگر دستگاه‌های الکترونیکی سپری کرد، که برای کودکان سه‌ساله بیش از یک ساعت در روز نیست، پایبند هستند، ممکن است کودکان حدود ۴۰۰ کلمه در روز از بزرگسالان در یادگیری از دست بدهند.

محققان گفتند که کودکان سه ساله شرکت‌کننده در این مطالعه روزانه حدود ۱۷۲ دقیقه را در مقابل صفحه‌نمایش دستگاه‌های الکترونیکی سپری می‌کردند، به این معنی که یادگیری حدود ۱۰۰۰ کلمه را که بزرگسالان به آنها می‌فرستادند از دست دادند.

اما این مطالعه نگفت که آیا کودکانی که ساعت‌های طولانی را جلوی صفحه‌نمایش دستگاه‌های الکترونیکی می‌گذرانند، دایره لغات کمتر و مهارت‌های زبانی ضعیف‌تری دارند یا خیر.

۲۳۳۲۱۷

کد خبرنگار: ۲۰
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید