رشیدی کوچی گفت: حذف کارت سوخت جایگاه‌ها بسیار خطرناک است؛ چرا که خودروهای داخلی کم مصرف نیستند. اگر قرار باشد این موضوع اجرایی شود، قطعا فساد عظیمی در این زمینه رخ می‌دهد.

نظر نماینده مجلس مشهور درباره حذف کارت سوخت: فساد بزرگ در راه است

پبه گزارش سلام نو به نقل از فرارو، بنزین و کارت سوخت داغ‌ترین سوژه اخبار نفتی کشور است. تمامی این حواشی از مصاحبه جنجالی وزیر نفت درباره‌ی حذف کارت سوخت جایگاه‌ها آغاز شد.

جلال رشیدی کوچی، نماینده مردم مرودشت در مجلس یازدهم در واکنش به اظهارات اخیر وزیر نفت مبنی بر حذف کارت سوخت جایگاه‌ها به خبرنگاران گفت: نمی‌دانم خبر حذف کارت جایگاه‌های سوخت و استفاده از کارت شخصی تا چه حد صحیح است و جزئیاتی در این باره اعلام نشده است. اما این اتفاق نگران کننده است چرا که با سهمیه فعلی، آن هم برای خودروهایی که در دسترس عموم مردم است، به طور میانگین تنها می‌توان هزار کیلومتر رانندگی کرد.

رشیدی کوچی ادامه داد: هزار کیلومتر رانندگی در ماه واقعا عدد زیادی نیست و اگر کسی بین دو شهر در تردد باشد، با تصمیم حذف کارت سوخت جایگاه‌ها و صرفا استفاده از سهمیه تعیین شده برای هر کارت سوخت، قطعا مردم برای تردد با مشکل مواجه می‌شوند.

رشیدی کوچی تاکید کرد: اگر قرار باشد این موضوع اجرایی شود، قطعا فساد عظیمی در این زمینه رخ می‌دهد. جالب است بگویم به شخصه در برنامه دیوار کارت‌های سوختی را دیدم که برای فروش یا اجاره با قیمت‌های گزافی آگهی شده بود.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شوراهای مجلس یازدهم تاکید کرد: با طرح این سخنان، هنوز اتفاقی نیفتاده خودمان زمینه ایجاد بازار سیاه را فراهم کرده ایم و این سخنان و تصمیمات جای نگرانی دارد.

او همچنین بیان کرد: درباره قیمت سوخت در ایران قبلا هم اعلام کردم، قیمت سوخت در ایران نسبت به درامد مردم گران نیست و درامد یک فرد در یک کشور همسایه یا کشور اروپایی را اگر در نظر بگیرید، مصرف سوختی که دارد با ایران برابری می‌کند. اما ما متاسفانه همیشه یک بخش ماجرا را می‌گیریم و مثلا می‌گوییم یک لیتر بنزین در ایران از یک لیتر آب معدنی ارزان‌تر است. در حالی که باید بگوییم درآمد مردم هم چقدر است.

رشیدی کوچی اضافه کرد: به اعتقاد من با این وضعیت که مردم در فشار مضاعف هستند و متاسفانه صدایی هم از طرفداران دولت سیزدهم و آقای رئیسی در نمی‌آید.

او بیان کرد: کسانی که در دولت‌های گذشته کفن پوش می‌شدند، اکنون نسبت به شرایط فعلی سکوت کرده اند. در حالی که باید انصاف را رعایت کنند و اگر نقدی در دولت گذشته داشتند، اکنون باید نقدها را بیشتر کنند تا اوضاع به سامان شود.

نماینده مردم مرودشت و پاسارگاد در مجلس یازدهم ادامه داد: دست زدن به قیمت بنزین یا حذف کارت سوخت در این شرایط می‌تواند بسیار خطرناک باشد و این تصمیم بسیار نگران کننده است.

او در ادامه بیان کرد: اگر دولت برای کارت سوخت جایگاه‌ها فکری نکنند، امور مردم با بنزین ۱۵۰ – ۱۶۰ لیتر در ماه نمی‌گذرد چرا که خودروهایی که مردم سوار می‌شوند خودروهای کم مصرفی نیستند و یک مشت خودروی آشغالند که اجبارا سوار می‌شوند.

کد خبرنگار: ۱۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید