شایسته است که گزارشی از سنوات پرداختی همه کارمندان دولت ارائه شود تا مشخص شود؛ این روش برای همه سازمان‌ها همین‌طور هست یا به صورت معنادار فقط معلمان را در بر می‌گیرد؟

پرداخت ۳۰ درصد پاداش معلمان پس از گذشت بیش از یکسال

به گزارش سلام نو، معلمان بازنشسته سال ۱۴۰۱ که از بازنشستگی آنان ۱۴ ماه می‌گذرد هنوز خبری از واریز پاداش پایان خدمت آنان نیست؛ گرچه امتیاز رتبه‌بندی معلمان در حقوق بازنشستگی اکثرا لحاظ نشده یا کم اثر بوده است.


«معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش: تخصیص اعتبار توسط سازمان برنامه و بودجه انجام شده است و در مرحله تأمین نقدینگی در خزانه است، به محض تأمین توسط خزانه، آمادگی پرداخت ۳۰ درصد از پاداش پایان خدمت را داریم. معمولاً کار وقتی به خزانه می‌رود، اعتبار تأمین می‌شود و ممکن است واریز آن به بعد از حقوق آبان ماه موکول شود.»

نباید از یاد برد هر شغل، تکلیفی را بر گردن کارفرما ایجاد می‌کند، تا علاوه بر تامین مخارج روزمره زندگی، هزینه‌های دوران بازنشستگی را نیز تضمین کند.

با این فرض، آیا سزاوار است در حاتم بخشی‌های بی در و پیکری که انجام می پذیرد، معلمان و اقشار مشابه، در دریافت سنوات خدمتی هم با چنین بی‌مهری‌هایی مواجه شوند؟

شایسته است که گزارشی از سنوات پرداختی همه کارمندان دولت ارائه شود تا مشخص شود؛ این روش برای همه‌ی سازمان‌ها همین‌طور هست یا به صورت معنادار فقط معلمان را در بر می‌گیرد؟

مطلب مهمتر اینکه آیا نباید حداقل ارزش ریالی وجوه به روز محاسبه گردد؛ که اگر احیانا قصوری در تامین اعتبار و واریز در کار است از جیب بازنشسته نبوده و ضرر و زیان حاصله متوجه او و سبد خانواده‌اش نگردد و همچنین تلنگری برای متولیان امر باشد تا آنها هم با سهیم بودن در خسارت پیش آمده در اجرای امور کوشاتر باشند؟

کد خبرنگار: ۱۵
۳دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید