بر اساس گزارش بانک مرکزی متوسط رشد بخش صنعت در این دولت ۳.۳ برابر بیشتر از دولت گذشته بوده است.

رشد بخش صنعت ۳.۳ برابر شد

بر اساس آمارهای اعلامی بانک مرکزی و آن طور که خبرگزاری فارس گزارش کرده است، متوسط رشد فصلی بخش صنعت از ابتدای دولت سیزدهم تا پایان پاییز ۱۴۰۲ بالغ بر ۶.۷ درصد بوده است. این در حالی است که در ۸ سال دولت‌های یازدهم و دوازدهم متوسط رشد فصلی بخش صنعت فقط ۲ درصد بود.همچنین متوسط رشد فصلی بخش صنعت در دولت یازدهم با وجود برجام ۲.۱ درصد بود که یک‌سوم عملکرد دولت سیزدهم با وجود تحریم‌ها است.

آمار بانک مرکزی نشان می‌دهد منفی‌ترین رشد فصلی بخش صنعت در تاریخ پس از جنگ تحمیلی هم مربوط به دولت روحانی در زمستان ۱۳۹۷ با منفی ۱۳.۶ درصد است.رشد بخش صنعت در ۸ سال دولت روحانی در ۱۲ فصل منفی شده بود اما در ۹ فصل دولت رئیسی تاکنون به طور مداوم مثبت بوده است.

در ۹ فصل نخست دولت یازدهم متوسط رشد بخش صنعت منفی ۰.۶ درصد بود و در ۹ فصل نخست دولت دوازدهم به منفی ۰.۸ درصد سقوط کرد اما همانطور که ذکر شد در دولت سیزدهم در مدت مشابه این شاخص به ۶.۷ درصد رسیده است.آمارهای فوق همگی شاهد احیای بخش صنعت در دولت سیزدهم پس از درجا زدن در دولت گذشته و عقب‌گرد شدید صنایع است.رشد بخش صنعت در دولت روحانی نسبت به دولت احمدی‌نژاد هم نصف شده بود چراکه متوسط رشد فصلی بخش صنعت در دولت احمدی‌نژاد ۴.۲ درصد بود.

رشد بخش صنعت ۳.۳ برابر شد

کد خبرنگار: ۹
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید