درباره مقاصد بعدی مجیدی در فوتبال امارات به تازگی نام برخی تیم‌ها مانند خورفکان و الامارات، تیم‌های نهم و چهاردهم لیگ امارات هم مطرح شده است. این درحالی است که اواخر شهریور ماه سال جاری، باشگاه خورفکان پس از باخت ۵ بر یک این تیم مقابل اتحاد کلبا در جام حذفی امارات، تصمیم به تغییرات روی نیمکت این تیم گرفت و عبدالعزیز العنبری مربی ۴۶ ساله اماراتی خود را اخراج کرد.

داستان عکس فرهاد مجیدی با پیراهن امارات چه بود؟

به تازگی تصاویری از فرهاد مجیدی با پیراهن تیم ملی امارات منتشر شده و این موضوع گمانه‌زنی‌هایی را ایجاد کرده است.

به گزارش سلام نو ، فرهیختگان نوشت: با پایان کار فرهاد مجیدی در الاتحاد کلبا، تیم لیگ برتری فوتبال امارات، طی روزهای گذشته شایعات زیادی پیرامون این چهره که سابق بر این در تیم‌های استقلال و امید ایران به مربیگری پرداخته بود، منتشر شده است. بر همین اساس نیز در «فرهیختگان» چند روز قبل، از این موضوع خبر دادیم که در تعطیلات نیم‌فصل و درست زمانی که استقلال برای نیم‌فصل دوم رقابت‌های لیگ برتر آماده می‌شد، علی خطیر مدیرعامل آبی‌ها در تماسی با فرهاد مجیدی برای سپردن سکان هدایت استقلال برای ادامه رقابت‌های فصل با وی مذاکره می‌کند که فرهاد این موضوع را رد کرده و اتفاقا در پیامی برای نکونام به وی اعلام می‌کند قصدی برای بازگشت به جمع استقلالی‌ها ندارد. با این حال چهره‌ای که موفق شد بعد از ۱۰ سال در فصل بیست‌ویکم با یک رکورد استثنایی، استقلال را به‌عنوان قهرمانی ایران برساند با پایان کارش در امارات، دوباره نامش بر سر زبان‌ها افتاده و از برخی تیم‌های ایرانی و خارجی از مقصد این سرمربی نام برده می‌شود. در همین چند روز، اتفاقا با محوریت فرهاد مجیدی، بازار شایعات در رسانه‌های ایران داغ شده و از تیم‌هایی مانند استقلال یا سپاهان در فوتبال ایران و برخی تیم‌های اماراتی مانند الامارات، خورفکان و حتی تیم ملی امید امارات از مقاصد بعدی سرمربی سابق استقلال یاد می‌شود.

 فرهاد می‌خواهد در امارات بماند
حال اینکه مجیدی برای ادامه مسیر مربیگری خود کدام تیم و کدام کشور را در نظر گرفته هنوز مشخص نیست. این درحالی است که فرهاد سال‌هاست خانه و زندگی خود را به کشور امارات منتقل کرده و به همراه خانواده در این کشور سکونت دارد. بر همین اساس نیز و طبق شنیده‌هایی که پیش از این مطرح شده بود فرهاد مجیدی به دلایلی که ذکر شد و البته اینکه او دو سال اخیر سرمربیگری خود را در این کشور حاشیه خلیج‌فارس سپری کرده است، بیشتر از هر موضوع دیگری تمایل دارد در همانجا به کار خود برای سرمربیگری ادامه داده و فعلا برای بازگشت به ایران تمایلی ندارد.

 مسیر بازیگری را می‌رود؟
نکته دیگر اینکه مجیدی که اصولا چهره‌ای مصاحبه‌گریز بوده و علاقه‌ای به مصاحبه با رسانه‌ها را در این سال‌ها از خود نشان نداده، در سال‌های فوتبال خود در ایران و بعد از حضور در استقلال، با وجود داشتن پیشنهادهای متعدد از تیم‌های دیگر، علاقه‌ای به حضور در تیم‌های دیگر از خود نشان نداده و پیراهن هیچ باشگاه دیگری جز استقلال را بر تن نکرد. این در شرایطی است که به نظر می‌رسد فرهاد برای ادامه مسیر مربیگری خود در فوتبال ایران نیز چنین هدفی را در سر داشته و به نظر نمی‌رسد جز هدایت تیم‌های ملی، تیمی باشگاهی از فوتبال ایران به جز استقلال، مورد توجه مجیدی در سالیان آینده برای مربیگری قرار بگیرد. فرهاد همواره در سالیانی که در استقلال کار می‌کرد و بعضا بعد از آن، اعلام کرده بود یک روز که شرایط کار برای بازگشت دوباره مهیا باشد به جمع آبی‌ها بازگشته و این تیم را قهرمان آسیا خواهد کرد. همه این‌ها درحالی هستند که در حال حاضر استقلال با جواد نکونام از لحاظ شرایط فنی در وضعیت مطلوبی به سر می‌برد و تا این جای کار نیز از شانس‌های مسلم قهرمانی در فصل جاری است. ضمن اینکه نکونام هم با استقلال قرارداد ۳ ساله بسته و این یعنی بدون احتساب امسال، جواد دو سال دیگر با آبی‌ها قرارداد دارد و با شرایط فعلی، جدایی این چهره از جمع استقلالی‌ها دور از ذهن است.

 مقصد بعدی کجاست؟
به تازگی تصاویری از فرهاد مجیدی با پیراهن تیم ملی امارات منتشر شده و این موضوع گمانه‌زنی‌هایی را ایجاد کرده که این چهره قرار است سرمربیگری تیم ملی امید امارات را عهده‌دار شود. این تصاویر باعث شده تا گمانه‌زنی‌ها به اوج خود برسد؛ هرچند عکس‌های جدیدی که مجیدی منتشر کرده مربوط به اختتامیه دوره کلاس‌های مربیگری سطح پروفشنال در کشور امارات است که زیر نظر فدراسیون فوتبال این کشور برگزار شد. البته در تصویری که مجیدی استوری کرده، فیلیپ سندروس بازیکن سوئیسی‌تبار و سابق آرسنال نیز دیده می‌شود. اما اینکه آیا تک عکسی که فرهاد با لباس تیم ملی امارات با رنگ پیراهن سفید پشت فرمان منتشر کرده، می‌تواند نشان‌دهنده این باشد که او قرار است با فدراسیون فوتبال امارات همکاری کند یا خیر؛ شاید صحبت‌های مدیر برنامه‌های این چهره بتواند کمک بیشتری به شفافسازی در این خصوص بکند. مدیر برنامه‌های مجیدی به محض شدت گرفتن شایعات در گفت‌وگویی به تازگی اعلام کرده: «فرهاد با تیم المپیک امارات هیچ مذاکره‌ای نداشته و این تصویر نیز برای اختتامیه کلاس دوره مربیگری است؛ چراکه مجیدی طی یک ماه گذشته در این کلاس‌ها شرکت کرده بود. همچنین فرهاد مجیدی قصد دارد برای استراحت و دوری موقت از فوتبال، به اسپانیا سفر کند و فعلا با تیمی مذاکره نکرده است.»

البته به تمامی مربیانی که در این کلاس‌ها شرکت می‌کنند به‌منظور حضور در کلاس‌های تئوری و عملی لباس‌هایی با لوگوی فدراسیون فوتبال امارات داده می‌شود، با این حال شنیده‌های خبرنگار «فرهیختگان» حکایت از آن دارد که فدراسیون این کشور سال گذشته و در آستانه رقابت‌های مقدماتی قهرمانی زیر ۲۳ سال آسیا و همچنین بازی‌های آسیایی به مجیدی پیشنهاد سرمربیگری تیم ملی امید را مطرح کرده که سرمربی وقت الاتحاد زیر بار قبول این پیشنهاد نرفته و اعلام می‌کند قصد دارد به قراردادش با الاتحاد کلبا پایبند مانده و برای دومین فصل پیاپی هدایت این باشگاه را برعهده داشته باشد. این درحالی است که انتشار تصاویر با پیراهن تیم ملی امارات که به تازگی از سوی مجیدی در فضای مجازی بازتاب زیادی پیدا کرده احتمالا به دو دلیل بوده باشد؛ اول اینکه احتمالا فدراسیون امارات دوباره پیشنهاد دیگری را بعد از اتمام همکاری مجیدی با الاتحاد به وی داده است و در وهله بعدی شاید هم فرهاد با این کار به فدراسیون امارات این سیگنال را داده که با توجه به پایان کارش در تیم‌های باشگاهی، دیگر محدودیت و معذوریتی برای همکاری با تیم امید این کشور نخواهد داشت.

 پیشنهاد الامارات و خورفکان چقدر حقیقت دارد؟
درباره مقاصد بعدی مجیدی در فوتبال امارات به تازگی نام برخی تیم‌ها مانند خورفکان و الامارات، تیم‌های نهم و چهاردهم لیگ امارات هم مطرح شده است. این درحالی است که اواخر شهریور ماه سال جاری، باشگاه خورفکان پس از باخت ۵ بر یک این تیم مقابل اتحاد کلبا در جام حذفی امارات، تصمیم به تغییرات روی نیمکت این تیم گرفت و عبدالعزیز العنبری مربی ۴۶ ساله اماراتی خود را اخراج کرد. العنبری یکی از اسطوره‌های باشگاه الشارجه امارات به حساب می‌آید که البته سابقه مربیگری در آن تیم را نیز در کارنامه دارد. درخصوص خورفکان اطلاعات بیشتری منتشر نشده، اما درباره الامارات به نظر نمی‌رسد این پیشنهاد حقیقت داشته باشد؛ چراکه والتر زنگا اسطوره دروازه‌بانی تیم ملی ایتالیا به تازگی و دو هفته پیش برای نجات این تیم از قعر جدول، هدایت الامارات را عهده‌دار شده. هرچند این تیم با حضور سرمربی جدید ایتالیایی خود نیز دو شکست پیاپی را به دست آورده است. از سوی دیگر از آنجایی که الامارات با ۵ امتیاز در قعر جدول لیگ امارات قرار داشته و امید بسیار کمی درخصوص ابقای این تیم وجود دارد، به نظر نمی‌رسد فرهاد مجیدی اصولا به سمت این تیم رفته و تیمی که سقوطش بسیار محتمل هست را برای ادامه مسیر مربیگری‌اش انتخاب کند.

انتهای پیام

کد خبرنگار: ۲۰
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید