در روزهای اخیر اخباری مبنی بر درآمد میلیاردی ماهانه فروشندگان اسپرم و تخمک در تهران به سوژه کاربران فضای مجازی بدل شده است.

فروش اسپرم‌های دانشمندپرور در تهران + درآمد میلیاردی فروشندگان اسپرم و تخمک در پایتخت

به گزارش سلام نو به نقل از روزنو، افرادی که اسپرم فروش هستند، ماهانه چند میلیون درآمد دارند. فعلا این شغل، رسمی و قانونی نیست. اما شاید در آینده نه چندان دور، خرید و فروش تخمک و اسپرم هم مثل رحم اجاره‌ای، قانونی شود.

می دانستید افرادی تو ایران هستند که با فروش اسپرم یا تخمک درآمد میلیونی دارند! بخش عجیب ماجرا اینجاست که اگر شما چشم رنگی و قدبلند باشید، می‌توانید با این کار درآمد نجومی هم داشته باشید.

خرید و فروش اسپرم و تخمک در ایران غیر قانونی است و هیچ مبلغی برای خرید و فروش اسپرم اعلام نشده است و تبلیغات شبکه های اجتماعی در این باره که خود را منتسب به این مرکز علمی کشور می دانند، کذب است.

قوه قضاییه چند سال پیش اعلام کرد که اسپرم های VIP‌توسط برخی کلینیک ها در تهران و مشهد و اصفهان ارائه می شود که مربوط به افراد سرشناس هنری و ورزشی و علمی است و قراردادهایی با زوج های نابارور هم منعقد کرده اند.

سن اهدا کننده اسپرم بهتر است کمتر از ۳۰ سال باشد. چه مجرد چه متاهل. قدرت اسپرم باید خوب و عالی باشد. قدرت باروری فرد اهدا کننده اسپرم با آزمایش مشخص می شود. فرد اهدا کننده نباید بیماری ایدز و هپاتیت داشته باشد.

با دریافت اسپرم اهدایی، ۵۰ درصد خصوصیات ارثی نوزاد به مادر و ۵۰ درصد به شخص اهدا کننده می رسد و تلاش می شود که اهدا کننده، شبیه شوهر انتخاب شود تا فرزند با والدین شباهت داشته باشد.

در ایران، سالانه ده ها هزار نفر به جامعه زوج های نابارور اضافه می شوند. خرید و فروش اسپرم و تخمک و رحم اجاره ای، گزینه هایی است پیش روی زوج های نابارور و افرادی که قصد دارند از این طریق، درآمدی کسب کنند.

گرفتن اسپرم و انجام لقاح مصنوعی از مواردی است که در پژوهشگاه رویان در دستور کار قرار دارد. برای خرید و فروش اسپرم، قد و وزن و کلا شرایط بدنی اهدا کننده اهمیت دارد. اهدای اسپرم و تخمک، شرایط دارد.

خرید و فروش اسپرم در مراکز باروری و ناباروری کشور انجام نمی شود. اهدای جنین، اهدای تخمک و رحم اجاره ای، بر پایه قوانین شرعی و وزارت بهداشت و نامه از دادگستری صورت می گیرد. بعضی از خانواده ها به دلیل ناباروری یکی از زوجین در معرض طلاق هستند و این چالش های اقتصادی وفرهنگی بسیاری برای ایران عصر ۱۴۰۰ که با مشکل پیری جمعیت تا سال ۱۴۲۰ روبرو است، به همراه خواهد داشت. ناباروری امروزه درمان پذیر است و بسیاری از زوج های نابارور با روش های مختلف باروری که در مراکز جامع باروری و ناباروری انجام می شود، بچه دار می شوند.

بعضی از سودجویان در شبکه های اجتماعی، تبلیغاتی در زمینه خرید و فروش اسپرم مدل ها و ورزشکاران وسلبریتی ها را منتشر می کنند و عده ای هم در دام این تبلیغات قرار میگیرند. خرید و فروش اسپرم در برخی از کلینیک های پزشکی مناطق مختلف کشور به خصوص شمال پایتخت، به کسب و کاری پر سود تبدیل شده است.

فروش اسپرم در ایران

پژوهشگاه رویان، همواره خرید و فروش اسپرم در این مرکز را تکذیب کرده است. با این حال در بعضی کلینیک ها شنیده می شود که اسپرم سلبریتی ها و مدل ها با قیمت های چند ده میلیونی معامله می شود! البته صحت و سقم این اخبار را از منابع رسمی نمی توان دریافت کرد. در پی استفتائات صورت گرفته از مراجع، احکام شرعی خرید و فروش اسپرم بیان شده است.

خرید و فروش اسپرم از طریق کلینیک های شمال تهران با قیمت های چند ده میلیونی انجام می شود. طبق اعلام رهبری، تلقیح زن از طریق نطفه مرد نامحرم بالا اشکال اعلام شده است. آیت الله سیستانی هم گفته است که اگر اسپرم مردی دیگر، وارد رحم زن شود، قطعا جایز نیست ولی اگر تخمک زن را در خارج از رحم با اسپرم مردی دیگر بارور کنند و در رحم او قرار دهند، حرام نیست.

نا باروری به علل مردانه، نیمی از علل ناباروری زوج ها را تشکیل می دهد. علل مردانه ناباروری خود را در قالب اختلالات اسپرم نشان می دهد که با آزمایش اسپرموگرام قابل بررسی است که به فاصله ۲ تا ۳ هفته انجام می شود. در هر میلی لیتر از مایع منی، حداقل ۱۵ میلیون اسپرم وجود دارد. واریکوسل، قرار گرفتن در معرض حرارت و قرار گرفتن از معرض سموم و امواج مضر و استرس از جمله مسائلی است که در ناباروری مردان کمک می کند.

لقاح مصنوعی به فرآیندی گفته می شود که در آن، تخمک های بارور را از بدن زن گرفته و همراه با اسپرم های بارور یک مرد در آزمایشگاه، آماده جنین سازی می کنند. این اسپرم بارور مرد سالم گاهی متعلق به سلبریتی ها است که قیمت هایی بالای ۵۰ میلیون تومان برای آن در کلینیک های تهران تعیین می شود.

فروش اسپرم در ایران

هشتگ اسپرم در اینستاگرام ایرانیان بیش از ۳۶۰۰۰ تصویر به اشتراک گذاشته شده و قیمت خرید و فروش اسپرم در نقاط مختلف کشور و مناطق مختلف استان تهران در آن توسط پیج ها ارائه شده است

در بعضی از کلینیک های خرید و فروش اسپرم، اسپرم های دانشمند پرور هم پیشنهاد می‌شود که قیمت های ده ها میلیونی دارد. یکی از کلینیک های کوچک بالا شهر تهران مدعی است که از اهدا کننده اسپرم، تست هوش میگیرد و اگر نمره ۱۲۰ به بالا بگیرد، قیمت های چند ده میلیونی برای اسپرم او تعیین می شود. البته به عقیده پزشمان، تناسب جسمی و بعضی بیماری ها، موروثی است و ربطی به اسپرم مرد و تخمک زن ندارد. یادآور نامه آلبرت انیشتن به مرلین مونور، هنرپیشه زیبا چهره غربی است که بهتر است داستانش را مطالعه کنید.!

افرادی که اسپرم فروش هستند، ماهانه چند میلیون درآمد دارند. فعلا این شغل، رسمی نیست و قانونی. اما شاید در آینده نه چندان دور، خرید و فروش تخمک و اسپرم هم مثل رحم اجاره ای، قانونی شود.

کد خبرنگار: ۱۵
۳دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید