منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل است. در دی ماه ١٤٠٢ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ٢,٢ درصد بوده که در مقایسه با همین گزارش در ماه قبل که ٢.٩- درصد بوده است، ٥.١ واحد درصد افزایش داشته است.

این نقطه پایتخت گران ترین منطقه تهران است؟ + عکس

به گزارش سلام نو، مرکز آمار ایران اعلام کرد: تورم ٤٦,٥ درصدی مسکن شهر تهران در دی ماه/ افزایش ۵ درصدی نسبت به آذر/ نرخ تورم سالانه مسکن در تهران به ۸۲.۸ درصد رسید
«در دی ماه ١٤٠٢ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ٢,٢ درصد بوده که در مقایسه با همین گزارش در ماه قبل که ٢.٩- درصد بوده است، ٥.١ واحد درصد افزایش داشته است. نرخ تورم سالانه در دی ماه ۱۴۰۲، آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران، به عدد ۸۲.۸ درصد رسیده است که نسبت به ماه قبل، ۲.۹ واحد درصد کاهش نشان می‌دهد.»

تورم ٤٦,٥ درصدی مسکن شهر تهران در دی ماه/ افزایش ۵ درصدی نسبت به آذر/ نرخ تورم سالانه مسکن در تهران به ۸۲.۸ درصد رسید
گروه اقتصاد و درآمد: در دی ماه ١٤٠٢ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ٤٦,٥ درصد رسیده است. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل که ٥٧.٥ درصد اعلام شده بود، ١١ واحد درصد کاهش داشته است.

گران ترین منطقه پایتخت کجاست؟

به گزارش جماران، منظور از تورم نقطه به نقطه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت نسبت به ماه مشابه سال قبل است. در دی ماه ۱۴۰۲ تورم نقطه به نقطه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به عدد ۵. ۴۶ درصد رسیده است؛ یعنی خریداران باید برای خرید یک واحد مسکونی مشخص در شهر تهران نسبت به دی ماه ۱۴۰۱، به طور متوسط ۵. ۴۶ درصد بیشتر پرداخت کنند. تورم نقطه به نقطه این ماه در مقایسه با ماه قبل که ۵. ۵۷ درصد بوده، ۱۱ واحد درصد کاهش داشته است.

منظور از تورم ماهانه، درصد تغییر عدد شاخص قیمت ماه جاری، نسبت به ماه قبل است. در دی ماه ١٤٠٢ تورم ماهانه قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران ٢,٢ درصد بوده که در مقایسه با همین گزارش در ماه قبل که ٢.٩- درصد بوده است، ٥.١ واحد درصد افزایش داشته است.

در دی ماه ۱۴۰۲ متوسط وزنی و حسابی قیمت آپارتمان‌های مسکونی فروش رفته در شهر تهران، به ترتیب به ۸۰۶۱۰۷ و ۷۷۰۴۱۷ هزار ریال رسیده است. در این ماه منطقه ۱ با متوسط وزنی قیمت ۱۶۶۳۹۲۸ هزار ریال بیشترین و منطقه ۱۸ با متوسط وزنی قیمت ۴۲۳۴۹۲ هزار ریال کمترین قیمت را در بین مناطقه ۲۲ گانه شهر تهران خود اختصاص داده است.

بر این اساس، قیمت آپارتمان‌های مسکونی در مناطق ۱، دو، سه، چهار، پنج، شش و منطقه بیست و دو، بالاتر از میانگین قیمت شهر تهران قرار دارد.

گران ترین منطقه پایتخت کجاست؟

متوسط وزنی قیمت آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران به تفکیک منطقه

منظور از نرخ تورم سالانه، درصد تغییر میانگین اعداد شاخص قیمت در یک سال منتهی به ماه جاری، نسبت به شاخص دوره مشابه سال قبل است. براساس این گزارش، نرخ تورم سالانه در دی ماه ۱۴۰۲، آپارتمان‌های مسکونی شهر تهران، به عدد ۸۲.۸ درصد رسیده است که نسبت به ماه قبل، ۲.۹ واحد درصد کاهش داشته است.

کد خبرنگار: ۱۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید