همراه باشید تا بدانیم کادوی روز جانباز چی بخرم.

بهترین کادو برای دوست، همسر، پدر به مناسبت روز جانباز چیست؟ | کادوی روز جانباز چی بخرم؟

به گزارش سلام نو هدیه دادن کار آسانی نیست. انتخاب هدیه، صرف زمان، هزینه و دیگر مسائل جانبی می‌توانند خرید هدیه را با مشکل مواجه کنند. مخصوصا خرید هدیه هایی که جنبۀ اختصاصی تر پیدا می‌کنند که دیگر اصلا حرفش را نزن.

بهترین کادو برای دوست به مناسبت روز جانباز

هنگام انتخاب یک هدیه برای یک جانباز، مهم است که ترجیحات شخصی آنها را در نظر بگیرید، از جمله رنگ ها، سبک ها و سرگرمی های مورد علاقه آنها. دانستن اینکه آنها از چه چیزی لذت می برند می تواند به شما کمک کند هدیه ای عالی را پیدا کنید که از آن قدردانی می کنند و از آن لذت می برند.

رنگ های مورد علاقه

یکی از راه های هدایای شخصی، ترکیب رنگ های مورد علاقه جانبازان است. شما می توانید این کار را با تهیه یک پیراهن یا کلاه سفارشی با رنگ های مورد علاقه آنها یا یک ساعت با بند در رنگ مورد علاقه آنها انجام دهید.

سبک

کهنه سربازان سبک های مختلفی دارند و مهم است که بدانیم چه سبکی را ترجیح می دهند. برخی ممکن است ظاهر رسمی‌تری را ترجیح دهند، در حالی که برخی دیگر لباس‌های غیررسمی را ترجیح می‌دهند. بسته به استایل آنها می توانید یک پیراهن لباس یا یک تی شرت یقه دار تهیه کنید. اگر آن‌ها بیشتر به لباس‌های غیررسمی علاقه دارند، می‌توانید یک تی‌شرت یا هودی با طرحی که نشان‌دهنده شاخه خدمات آن‌ها باشد برایشان تهیه کنید.

بهترین کادو برای دوست، همسر، پدر به مناسبت روز جانباز چیست؟ | کادوی روز جانباز چی بخرم؟

سرگرمی

دانستن سرگرمی‌های جانبازی که برایش هدیه می‌خرید، می‌تواند به شما در یافتن هدیه عالی کمک کند. اگر آنها عاشق گلف هستند، می توانید یک کیف گلف یا توپ گلف سفارشی با آرم شعبه خدمات آنها تهیه کنید. اگر آنها عاشق ماهیگیری هستند، می توانید برای آنها چوب ماهیگیری بگیرید که نام آنها روی آن حک شده است.

شاخه نظامی و درجه

یکی دیگر از عواملی که در انتخاب هدیه برای یک جانباز باید در نظر گرفت، شاخه نظامی و درجه آنها است. این مهم است زیرا هر شاخه از ارتش فرهنگ، نمادها و ارزش های منحصر به فرد خود را دارد. دانستن شاخه و رتبه آنها می تواند به شما در انتخاب هدیه ای مرتبط و معنادار کمک کند.

ارتش

اگر جانبازی که برایش هدیه می‌خرید از نیروهای مسلح است، می‌توانید یک تی شرت، کلاه یا ژاکت با تم ارتشی برای او تهیه کنید. همچنین می‌توانید برچسب‌های سگ سفارشی یا پلاکی با نام و رتبه آنها را دریافت کنید.

نیروی دریایی

برای یک کهنه سرباز نیروی دریایی، می توانید یک هودی، تی شرت یا کلاه با تم نیروی دریایی برای آنها تهیه کنید. همچنین می توانید یک سکه چالشی سفارشی یا یک عکس قاب شده از یک کشتی نیروی دریایی برای آنها تهیه کنید.

نیروی هوایی

اگر کهنه سرباز در نیروی هوایی خدمت می کرد، می توانید ساعت، ژاکت یا تی شرت با تم نیروی هوایی برای آنها تهیه کنید. همچنین می توانید یک مدل هواپیمای سفارشی یا یک سکه چالشی با نشان نیروی هوایی برای آنها تهیه کنید.

بهترین کادو برای دوست، همسر، پدر به مناسبت روز جانباز چیست؟ | کادوی روز جانباز چی بخرم؟

سپاه دریایی

برای یک کهنه سرباز تفنگداران دریایی، می توانید یک تی شرت، کلاه یا ژاکت با تم تفنگداران دریایی برای آنها تهیه کنید. همچنین می توانید یک پرچم سفارشی تفنگداران دریایی یا یک عکس قاب شده از پایگاه تفنگداران دریایی برای آنها تهیه کنید.

پلیس نیروی دریایی

اگر کهنه سرباز در گارد ساحلی خدمت می کرد، می توانید یک تی شرت، کلاه یا ژاکت با تم گارد ساحلی برای آنها تهیه کنید. همچنین می توانید یک پلاک گارد ساحلی سفارشی یا یک سکه چالش با نشان گارد ساحلی برای آنها تهیه کنید.

سلامتی و تندرستی

توجه به سلامت و رفاه جانباز هنگام انتخاب هدیه ضروری است. جانبازان ممکن است دارای محدودیت‌ها یا ناتوانی‌های جسمی، مشکلات سلامت روان یا PTSD باشند. مهم است که هدیه ای انتخاب کنید که نه تنها به خدمات آنها احترام بگذارد بلکه کیفیت زندگی آنها را نیز بهبود بخشد.

محدودیت ها یا ناتوانی های فیزیکی

اگر جانباز محدودیت های جسمی یا معلولیتی دارد، می توانید برای او هدیه ای بگیرید که زندگی او را آسان تر کند. به عنوان مثال، می توانید یک عصا، یک صندلی چرخدار، یا یک وسیله کمکی برای آنها تهیه کنید، این یک حرکت متفکرانه خواهد بود. علاوه بر این، جانبازان ممکن است قدردان هدایایی باشند که از سلامت روانی آنها حمایت می کند، مانند موارد مراقبت از خود یا دسترسی به خدمات درمانی.

بهترین کادو برای همسر به مناسبت روز جانباز

یکی از بهترین راه‌ها برای هدیه دادن به جانبازان حضوری، مراجعه به بیمارستان‌های VA و خانه‌های سالمندان است. این امکانات محل نگهداری کهنه سربازانی است که به کشور خود خدمت کرده اند و به مراقبت یا کمک پزشکی نیاز دارند. بازدید از آنها و آوردن هدایا می تواند روز آنها را روشن کند و باعث شود احساس قدردانی کنند. برخی از ایده های هدیه عبارتند از:

تنقلات و نوشیدنی ها

کتاب و مجلات

لوازم بهداشتی و مراقبت شخصی

لباس و پتو

قبل از بازدید، مهم است که با مرکز بررسی کنید تا مطمئن شوید که آنها به بازدیدکنندگان اجازه می دهند و هرگونه محدودیت یا دستورالعملی که ممکن است داشته باشند را بیابید.

بهترین کادو برای دوست، همسر، پدر به مناسبت روز جانباز چیست؟ | کادوی روز جانباز چی بخرم؟

یکی دیگر از راه های هدیه دادن حضوری به جانبازان حضور در مراسم و رژه های نظامی است. این رویدادها اغلب در تعطیلات خاص مانند روز یادبود، روز جانبازان و روز استقلال برگزار می شود. حضور در این رویدادها و نشان دادن حمایت از جانبازان می تواند راه خوبی برای جبران باشد. برخی از ایده های هدیه عبارتند از:

 • پرچم های آمریکا و اقلام میهن پرستانه
 • کارت ها و تقدیر نامه ها
 • گل و تزئینات دیگر

اگر نمی توانید شخصاً از جانبازان دیدن کنید، ارسال هدایا از طریق پست یا تحویل آنلاین یک جایگزین عالی است. وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که به شما امکان می‌دهند هدایایی را سفارش دهید و مستقیماً به جانبازان تحویل دهید. برخی از ایده های هدیه عبارتند از:

 • بسته های مراقبت با تنقلات و وسایل مراقبت شخصی
 • کارت هدیه به رستوران ها و فروشگاه ها
 • کتاب و مجلات
 • لباس و لوازم وطنی

بهترین کادو برای پدر به مناسبت روز جانباز

چندین چیز وجود دارد که می توانید برای یک جانباز بفرستید تا از خدمات آنها قدردانی کنید. در اینجا چند ایده بر اساس نتایج جستجوی وب ارائه شده آورده شده است:

 1. جعبه سایه: جعبه سایه چوب جامد یک ایده هدیه عالی برای یک کهنه سرباز بازنشسته است. این یک ویترین است که به آنها امکان می دهد یادگاری های نظامی خود مانند مدال ها، نشان ها، وصله ها و پرچم ها را به نمایش بگذارند. این یک راه معنادار برای کمک به آنها برای یادآوری خدمات و دستاوردهای خود است.
 2. یادداشت سپاسگزاری: ارسال یک یادداشت تشکر صمیمانه برای یک جانباز یک حرکت ساده و در عین حال قدرتمند است. این نشان می دهد که شما فداکاری و خدمت آنها به کشورمان را می شناسید. هنگامی که شخصاً یا کتباً به یک جانباز خطاب می‌کنید، مهم است که بگویید "متشکرم" و یک "آقا" یا "خانم" را به نشانه احترام ذکر کنید.
 3. کارت با مضمون سربازی: اگر می خواهید برای یک جانباز کارت بفرستید، کارتی با مضمون نظامی در نظر بگیرید که بیانگر قدردانی و قدردانی شماست. هالمارک مجموعه‌ای از پیام‌ها و ایده‌های نظامی برای اینکه در یک کارت برای یک سرباز چه چیزی بنویسید دارد. همچنین می‌توانید پیام را شخصی‌سازی کنید تا معنی‌دارتر شود.

ایده‌های دیگر برای ارسال به یک جانباز ممکن است شامل بسته‌های مراقبتی با تنقلات یا وسایل شخصی مورد علاقه‌شان، هدیه‌ای با مضمون میهن‌پرستانه مانند پرچم یا نشان، یا کمک مالی به یک سازمان جانبازان به نام آنها باشد. صرف نظر از اینکه چه چیزی را برای ارسال انتخاب می کنید، مهمترین چیز این است که قدردانی خود را برای خدمات و فداکاری آنها نشان دهید.

بهترین کادو برای دوست، همسر، پدر به مناسبت روز جانباز چیست؟ | کادوی روز جانباز چی بخرم؟

گفتن بیشتر نیازها سخت است

به عنوان مثال زنان جانباز، جانبازان دارای مشکلات روحی و روانی و جانبازان مسن یا معلول. آنها بیشتر به برنامه مراقبت های بهداشتی نیاز دارند، برخی از کهنه سربازان ممکن است در مواردی مانند مراقبت از دندان، سمعک یا دستگاه های حرکتی به کمک نیاز داشته باشند.

برخی ممکن است به اقلام کاربردی مانند کرم ضد آفتاب، مومیایی لب و جوراب و همچنین تنقلات، کتاب ها و یادداشت های دست نویس نیاز داشته باشند.

به طور کلی، واضح است که جانبازان طیف وسیعی از نیازها و ترجیحات دارند، و آنچه که یک جانباز ممکن است قدردانی کند می تواند با آنچه کهنه سرباز دیگر نیاز دارد متفاوت باشد. برخی از جانبازان ممکن است از خدمات یا برنامه های مراقبت های بهداشتی خاصی بهره مند شوند، در حالی که برخی دیگر ممکن است از حرکات متفکرانه ای مانند بسته های مراقبت یا قدردانی تشکر کنند. همیشه ایده خوبی است که مستقیماً از جانبازان بپرسید که چه چیزی ممکن است نیاز داشته باشند یا چه چیزی بخواهند، به جای اینکه فرض کنیم همه جانبازان نیازهای یکسانی دارند.

قدردانی و قدردانی از جانبازان راه مهمی برای ارج نهادن به خدمت و فداکاری آنان است. در اینجا چند کلمه خوب برای گفتن به یک جانباز، بر اساس نتایج جستجوی وب ارائه شده وجود دارد:

 1. ممنون از خدمت و فداکاری شما
 2. مبارک روز جانبازان! خدمات شما بسیار قابل تقدیر است. گفتن "روز جانبازان مبارک" به یک جانباز می تواند به همان شیوه ای استفاده شود که از تبریک هایی مانند "کریسمس مبارک" یا "روز شکرگزاری مبارک" برای انتقال آرزوهای خوب در تعطیلات استفاده می شود.
 3. شجاعت و فداکاری شما برای کشور ما الهام بخش است.

علاوه بر این کلمات، گوش دادن فعالانه به جانبازان و داستان های آنها و حمایت عملی از آنها و خانواده هایشان نیز مهم است.

بهترین کادو برای دوست، همسر، پدر به مناسبت روز جانباز چیست؟ | کادوی روز جانباز چی بخرم؟

کادوی روز جانباز چی بخرم

یک هدیۀ خوب آن است که شما با توجه به علایق و احساسات مخاطب خود آن را انتخاب کنید. زمان بیشتری را صرف خرید یک کادوی مناسب کنید تا بتوانید یک هدیه درخور انتخاب کنید.

باید بدانید که فرد مورد نظر شما چه چیزی را دوست دارد، چه چیزی را برای او انتخاب کنید که او فکر کند برای شما خاص است.

هدیه برای معلولین باید با توجه به نوع معلولیت آنها انتخاب شود. اگر معلول شما جسمی حرکتی است، اگر ناتوان ذهنی است، اگر نابینا است و یا هر معلولیت دیگری دارد باید مطابق با توانایی اش یک هدیه مناسب برایش در نظر بگیرید.

بعد از آنکه تصمیم کلی خرید هدیه را گرفتید باید روی آن کمی کار کنید و به دنبال یک هدیۀ مناسب بگردید. در خصوص محدوۀ هدیه ای که می‌خواهید بگیرید فکر و تحقیق کنید.

اگر هدیۀ شما کتاب است باید بدانید چه کتاب و موضوعاتی مطابق سلیقه او هستند. چه سبک نوشتاری و چه نویسنده ای را می‌پسندد.

خوب است ابتدا لیستی از آنچه که مد نظرتان است تهیه کنید سپس بر طبق آن و با توجه به هزینۀ در نظر گرفته شده و اهمیت فرد مورد نظر یکی از اقلام داخل لیست را خریداری کنید.

این مرحله خیلی مهم است مخصوصا اگر می‌خواهید به یک معلول هدیه بدهید. سعی کنید بسته بندی هدیۀ شما به طوری باشد که همان ابتدا فرد را ذوق زده کند.

سعی کنید هدیه را خودتان با دستهای خود بسازید، این خیلی زیبا است که هدیه را خودتان درست کنید و به مخاطب تقدیم کنید. این نشان می‌دهد که شما چقدر به او علاقه‌مند هستید.

برای معلولین جسمی غیر از نابینایان علاوه بر هدیه هایی که به طور معمول دریافت می‌کنند. شما می‌توانید هدیه هایی مانند بلیط تئاتر و یا سینما، تورهای سیاحتی، زیارتی و گردشی و هدیه هایی از این قبیل تهیه کنید.

هیچ چیز قشنگ تر از این نیست که به معلولین به چشم یک فرد جدای از جامعه نگاه نشود و آنها را مانند دیگران دانسته توانایی هایشان را نادیده نگیریم.

می‌توانید یک مهمانی ساده برگزار کنید و از کسانی که مورد علاقۀ مخاطب شما هستند در آن میهمانی دعوت به عمل بیاورید و به نوعی یک سوپرایز برایش فراهم کنید.

هدیه برای معلولین نابینا:

اگر مخاطب شما از معلولین بینایی باشد می‌توانید با خرید یک پک از کتاب های صوتی مورد علاقه اش خوشحالش کنید. در صورت مذهبی بودن فرد نابینا می‌توانید یک قلم قرآنی به عنوان هدیه به او بدهید.

قلم قرآنی کارایی فوق العاده ای برای این دسته از معلولیت ها دارد. با حرکت آن بر روی هر کلمه، قلم با صدای واضح و تلفظ صحیح کلمه مورد نظر را قرائت می‌کند.

وسایل کمک آموزشی برای یادگیری و آموزش بهتر آنها نیز می‌تواند هدیه های مناسبی باشند. رادیوهای جیبی و یا رومیزی از دیگر هدیه هایی است که می‌توانید برای یک معلول بینایی تهیه کنید.

بهترین کادو برای دوست، همسر، پدر به مناسبت روز جانباز چیست؟ | کادوی روز جانباز چی بخرم؟

هدیه برای معلولین ناشنوا:

برای تقدیم هدیه به یک ناشنوا معمولا به مشکل زیادی بر نخواهید خورد. این دسته از معلولین تقریبا نیازهای همسانی با افراد بدون معلولیت دارند.

خرید یک لباس زیبا، کیف وکفش مناسب، وسایل تزئینی برای منزل، تهیه کتابهایی مطابق سلیقه و پسند آنها، تهیه بلیط سینما برای
فیلم های مخصوص ناشنوایان و به صورت تخصصی خرید سمعکی که مناسب با فیزیک او باشد می‌تواند هدیه های مناسبی باشند.

هدیه برای معلولین جسمی حرکتی:

اینجا کمی انتخاب هدیه می‌تواند سخت تر از بقیۀ موارد باشد. البته با توجه به میزان معلولیت و عضو معلول مخاطب شاید بتوانید کمی با دست بازتری انتخاب و خرید کنید.

اگر معلول مورد نظر شما توانایی خواندن دارد، کتاب می‌تواند بهترین هدیه برای او باشد. این عزیزان معمولا تنهایی های زیادی دارند. کمتر با دیگران دم‌خور هستند و روابط آنها بسیار محدود است.

کتاب می‌تواند به خلوت آنها راه یابد و علاوه بر آموزش های ضمنی، آگاهی او را بیشتر کرده، سبب افزایش اعتماد به نفس در او شود.

بسیاری از معلولین به دلیل فقدان عملکرد عضوی از اعضای بدن خود دچار انزوا می‌شوند. این گوشه گیری می‌تواند تأثیر مخربی بر روحیۀ فرد معلول بگذارد.

وظیفۀ ما است که زمینه را به گونه ای برای آنها فراهم کنیم تا بتوانند خود را مانند دیگر اعضای جامعه بدانند و برخی محدودیت‌های فیزیکی آنها سبب نشود خود را تنها حس کنند.

برخورد خوب و لحن زیبای کلام می‌تواند بهترین هدیه برای یک نفر باشد. اگر آن یک نفر معلول باشد این هدیه جنبۀ قشنگتری پیدا خواهد کرد.

بهترین کادو برای دوست، همسر، پدر به مناسبت روز جانباز چیست؟ | کادوی روز جانباز چی بخرم؟

اما باید دقت کنید رفتار شما عاری از هر گونه ترحم باشد. معلولین با توجه به شرایط فیزیکی خاصی که دارند ممکن است در اکثر مواقع و از طرف اکثر مردم مورد ترحم قرار بگیرند.

برخورد عادی با معلولین می‌تواند اولین قدمی باشد که می توانیم در راستای کمک به یک معلول برداریم. عادی سازی روابط بین معلولین و افراد بدون معلولیت.

این فرهنگ باید وارد خانه های ما و سپس جامعه شود. به کودکان خود بیاموزیم که افراد معلول یا کسانی که شرایط فیزیکی خاصی دارند، فرقی با ما ندارند، نیازهای آنها از خیلی جهات با ما متفاوت نیست.

اگر این فرهنگ در جامعه جایگاه خود را پیدا کند می‌توانیم شاهد موفقیت های چشم گیری از افراد معلول در همۀ زمینه ها باشیم.

اعتماد به نفس یکی از ملاک های مهم برای پیشرفت فردی و اجتماعی است. همۀ ما به این مقوله احتیاج داریم، اما کسانی که دچار برخی معلولیت ها هستند بیشتر از ما دیگران باید در تقویت اعتماد به نفس خود کوشا باشند.

برای خرید هدیه منتظر مناسبت خاصی نباشید. هدیه دادن به کسانی که دوستشان داریم می‌تواند موجب افزایش محبت بین فردی شود.

معلولین نیز از این امر مستثنی نیستند. هدیه برای معلولین می‌تواند حتی نقش انگیزشی داشته باشد. اینکه بدانند مورد توجه هستند و برای دیگران اهمیت دارند، یک پله ترقی است که توسط آنها طی می‌شود.

بهترین کادو برای دوست، همسر، پدر به مناسبت روز جانباز چیست؟ | کادوی روز جانباز چی بخرم؟

کد خبرنگار: ۲۶
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید