عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ مجلس، گفت: حداقل حقوق سال آینده در تمام بخش‌های اجتماعی به ۱۰ میلیون تومان رسید.

افزایش حقوق کارمندان در سال ۱۴۰۳ | پایه حقوق ۱۵ میلیونی کارمندان در سال آینده

به گزارش سلام نو به نقل از خبر آنلاین، عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ مجلس، گفت: حداقل حقوق سال آینده در تمام بخش‌های اجتماعی به ۱۰ میلیون تومان رسید.

این رقم در حالی تصویب شده که نمایندگان مجلس در سال گذشته تصویب کردند که طی سال ۱۴۰۲ حقوق کارکنان دولت حدود ۲۰ درصد افزایش پیدا کند و حداقل حقوق هم ۷ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان تعیین شد.

جبار کوچکی‌نژاد با بیان اینکه درباره مالیات نیز بنا شد که حقوق کمتر از ۱۲ میلیون تومان از پرداخت مالیات معاف شود، عنوان کرد: حداقل حقوق به ۱۰ میلیون تومان رسید. نسبت سقف حقوق نیز ۷ برابر یعنی ۷۰ میلیون تومان در نظر گرفته شده و این رقم حداکثر حقوق در سال ۱۴۰۳ است.

کوچکی‌نژاد با تاکید بر اینکه مالیات‌ها به صورت شناور دیده شده، گفت: طبقات پایین بیشتر دیده شده‌اند. همچنین در بخش امدادی ۳۰ درصد حقوق مستمری بگیران، کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده است.

براساس گفته یکی از اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ مجلس، حداقل حقوق در سال آینده به ۱۰ میلیون تومان در تمام بخش‌های اجتماعی رسانده شده است.

سومین لایحه بودجه سال آینده در حالی در کمیسیون تلفیق مجلس در حال بررسی است که بنا به گفته اعضای این کمیسیون، حداقل حقوق به ۱۰ میلیون تومان رسیده است.

این در شرایطی است که نمایندگان مجلس در سال گذشته تصویب کردند که در سال ۱۴۰۲ حقوق کارکنان دولت ۲۰ درصد افزایش پیدا کند و حداقل حقوق نیز ۷ میلیون و ۹۲۰ هزار تومان تعیین شد.

باداین حال، آن‌طور که یکی از اعضای کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال آینده درباره افزایش حقوق‌ها گفته است: حقوق کارمندان به ۲۰ درصد افزایش داده و به نوعی حقوق‌شان فیکس شده است.

به گفته جبار کوچکی‌نژاد، برای مالیات‌ حقوق نیز بنا شد کمتر از ۱۲ میلیون تومان مالیات پرداخت نکنند.

وی متذکر شده است: حداقل حقوق را به ۱۰ میلیون تومان در تمام بخش‌های اجتماعی رساندیم و این به همان نسبت سقف حقوق ۷ برابر می‌شود و به ۷۰ میلیون تومان می‌رسد که این حداکثر حقوقی است که یک فرد می‌تواند دریافت کند.

کوچکی‌نژاد یادآور شده است: مالیات‌ها را به صورت شناور دیدیم برای افرادی که تقریبا ۴۰ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنند.

وی متذکر شده است: در واقع ما طبقات پایین را بیشتر مشاهده کردیم و در ضمن ما در بخش امدادی ۳۰ درصد حقوق مستمری بگیران، کمیته امداد و بهزیستی را در نظر گرفتیم.

کد خبرنگار: ۱۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید