مدیرکل کمیته امداد ایلام گفت: به مناسب شب یلدا، پویش « یلدای مهربانی » در جهت توزیع بسته‌های معیشتی یلدایی برای مددجویان راه‌اندازی می‌شود.

پرداخت یارانه معیشتی ۱/۵۲۵/۰۰۰ تومانی برای این خانواده ها از امشب + برای دریافت بسته معیشتی شب یلدا کلیک کنید
به گزارش سلام نو به نقل از اقتصاد ۱۰۰، بسته معیشتی جدید دولت برای این خانوارها در شب یلدا و دریافت بسته معیشتی شب یلدا با کد دستوری از جمله مواردی است که در آستانه شب یلدا به آن پرداخته ایم.

«یارانه شب یلدا» به چه کسانی تعلق میگیرد؟ ناصر مرادی مدیرکل کمیته امداد استان ایلام، گفت: به مناسبت شب یلدا و با هدف مشارکت دادن خیرین در بهره‌مند کردن نیازمندان از عایدات این مناسبت، پویشی به نام یلدای مهربانی راه اندازی شده است که تدارک بسته های یلدایی برای خانواده های مددجو هدف اصلی این پویش است.

وی افزود: کمیته امداد استان از طریق همه ی دفاتر خود در شهرستان‌ها و مناطق این آمادگی را دارد که هدیه ها و بسته های افراد خیر و نیکوکار را در شب یلدا و با هدف بهره مندی خانواده های مددجو از این سنت ایرانی در اختیار خانواده های مددجو قرار دهد.

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام یادآور شد: یکی دیگر از برنامه های تدارک دیده امداد برای خانواده های مددجو برنامه ی مفتاح الجنه در شب یلدا است که از طریق آن مدیران و دیگر اقشار خیر و نیازمند در شب یلدا با تهیه ی بسته ها و هدایا با حضور در کنار خانواده های مددجو خصوصاً خانواده های دارای سالمند و فرزند یتیم ضمن همنشینی با آنان، مشکلات این خانواده ها را بررسی و با سهیم کردن مددجویان از این آیین هدایا و کمک های خود را در اختیار خانواده ها قرار می دهند.

مرادی با بیان اینکه سال گذشته در شب یلدا تعداد ۳ هزار بسته غذایی بین نیازمندان استان توزیع شد ادامه داد: این بسته های غذایی شامل: میوه، شیرینی ، تنقلات، مرغ ، برنج و برخی دیگر از اقلام غذایی بوده که با همکاری کمیته امداد، هلال احمر، سپاه استان و گروههای خیریه تدارک و در اختیار خانواده ها قرار گرفت.

بسته معیشتی جدید دولت برای این خانوارها در شب یلدا

مدیرکل کمیته امداد استان با دعوت مردم در زمینه کمک به خرید بسته های حمایتی شب یلدا برای نیازمندان استان گفت: شماره کارت : ۰۳۵۴-۵۰۰۳-۹۹۷۹-۶۰۳۷، کد دستوری : #۰۸۴*۱*۸۸۷۷*و شماره حساب ۰۱۱۰۷۶۹۷۴۹۰۰۱ آماده دریافت کمک های نقدی مردم نوع دوست جهت کمک به نیازمندان استان در شب یلدا است.

جزئیات تکمیلی از یارانه شب یلدا

نمایندگان مردم در خانه ملت در مصوبه‌ای از لایحه هفتم توسعه، دولت را مکلف کردند تا نسبت به تأمین سبد معیشتی از جمله گوشت قرمز، گوشت سفید، تخم مرغ، پنیر، روغن مایع و ماکارونی برای ۵ دهک اول اقدام کند.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه گفت: پویش «یلدای مهربانی» با هدف تأمین مایحتاج معیشتی خانواده‌های نیازمند برای شب یلدا آغاز شده است.

البته در کنار اقدامات مثبت دولت سیزدهم، تعلل و یا تاخیر در پرداختی‌های حقوق مددجویان تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد سبب دلخوری و ناراحتی این قشر آسیب‌پذیر شده است. افرادی که در کنار ناراحتی‌های ناشی از معلولیت و مخارج سنگین درمان‌های مورد نیاز که در برهه تورم‌های کنونی واقعا آزرده‌کننده و شکننده است، اکنون نگران عدم واریز مبالغ حمایتی هستند.

به گزارش اندیشه معاصر، طبق اعلام‌های غیررسمی، دلیل عدم واریز یا همان تاخیر در واریز مستمری مددجویان بهزیستی و کمیته امداد، اختلالات سیستمی در شبکه واریز وپرداخت بانک‌ها به دلیل همزمانی با واریزی حقوق‌های کارمندان و کارگران در ابتدای هر ماه عنوان می‌شود. براساس این گفته‌ها که البته چندان قانع‌کننده هم نیست، از نیمه شب واریزی‌ها به ترتیب در حال انجام است که به نظر واریزی مستمری تک‌نفره‌ها با تاخیری یک روزه نسبت به دیگر مستمری‌بگیران انجام می‌گیرد.

براساس اعلام رسمی سازمان بهزیستی، حق پرستاری خانواده‌محور آبان ماه ۱۴۰۲ معلولان جسمی حرکتی شدید و خیلی شدید و معلولان ذهنی تحت پوشش سازمان بهزیستی به مبلغ: ۲/۱۰۰/۰۰۰ تومان به حساب کارت بانک رفاه این عزیزان واریز گردید.

کانال معلولان بهزیستی در فضای مجازی در خبری اعلام کرد که: « مستمری آبان ماه ۱۴۰۲ مددجویان تحت پوشش بهزیستی به حساب کارت بانک رفاه این عزیزان واریز می‌شود»

براین اساس، مستمری یکنفره تحت پوشش بهزیستی کشور به مبلغ ۷۶۴/۴۰۰تومان، مبلغ مستمری خانوارهای ۲نفره ۱/۰۹۰/۰۰‌۰تومان، ۳نفره: ۱/۵۲۵/۰۰۰تومان، ۴نفره: ۱/۹۶۵/۶۰۰تومان، ۵نفره: ۲/۴۰۲/۴۰۰تومان با احتساب ۴۰ درصد افزایش نسبت به سال ۱۴۰۱ و ۲۰ درصد بیشتر در مقایسه با مردادماه ۱۴۰۲ یا همان ۵ ماهه ابتدایی سال جاری واریز می‌گردد.

درخصوص مستمری آبان‌ماه افراد تحت پوشش کمیته امداد نیز طبق اعلام رسمی روز ۳۰ آبان ۱۴۰۲ از طرف مرجع این نهاد پوششی، مبالغ یک‌نفره: ۷۷۰/۰۰۰ تومان، ۲نفره: ۱/۰۹۰/۰۰۰ تومان، ۳نفره: ۱/۵۲۵/۰۰۰ تومان، ۴نفره: ۱/۹۶۰/۰۰۰ تومان، ۵نفره: ۲/۴۱۰/۰۰۰ تومان به حساب کارت صندوق قرض الحسنه امداد ولایت این عزیزان واریز گردید.

نمایندگان با تصویب بند الحاقی ۱ ماده ۳۱ لایحه برنامه هفتم توسعه مقرر کردند که دولت موظف است در طول اجرای قانون برنامه که از سال ۱۴۰۳ آغاز می‌شود، علاوه بر پرداخت یارانه فعلی، هرسال حداقل مستمری خانوارهای مددجویان تحت حمایت کمیته امداد امام خمینی (ره) و سازمان بهزیستی کشور را متناسب با سطح محرومیت بر مبنای متوسط بیست درصد (%۲۰) حداقل دستمزد مصوب شورایعالی کار، در چهارچوب بودجه سنواتی و از محل درآمد قانون هدفمند کردن یارانه ها با حذف خانوارهای پردرآمد و در قالب ردیف مستقل از طریق دستگاه های مذکور پرداخت نماید.

براساس بند الحاقی ۳ به ماده ۳۱ این لایحه، نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۶۷ رأی موافق، ۹ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۳ نماینده حاضر در صحن درباره تامین اقلام اساسی مردم از طریق کالابرگ الکترونیکی موافقت کردند.

حامی دورهمی یلدایی برای خانواده‌های نیازمند باشید

رضا طاهری، مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه در خصوص«پویش مهربانی»، اظهار کرد: پویش یلدای مهربانی در راستای جمع‌آوری بسته‌های یلدایی برای خانواده‌های نیازمند از ۲۵ آذرماه جاری آغاز شده و قرار است با کمک مردمی به دورهمی خانواده کم‌برخوردار کمک شود.

وی با بیان اینکه این پویش با هدف تأمین مایحتاج معیشتی خانواده‌های نیازمند در شب یلدا برپا شده است، تصریح کرد: در این راستا برای تعداد ۵۵ هزار نفر از حامیان به منظور اینکه حامی دورهمی یلدایی برای خانواده‌ها نیازمند باشند؛ ارسال شده است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان کرمانشاه از هماهنگی با مراکز نیکوکاری و موسسات خیریه سطح استان در راستای فعالیت و جذب کمک‌های مردمی در راستای تهیه سبد کالا سخن گفت و افزود: تعامل با دیگر سازمان‌ها در راستای حضور تعداد ۱۵۰ نفر از ایتام زیرپوشش در مراسم یلدای تدارک دیده شده است.

وی با اشاره به استقرار پایگاه جذب کمک‌های مردمی و ثبت نام حامیان در محل نمایشگاه‌های عرضه مستقیم کالا (شب یلدا) واقع در پارک شاهد شهر کرمانشاه، ادامه داد: مردم می‌توانند به شماره کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۳۹۶۲۷ و یا کد دستوری #۰۸۳*۸۸۷۷*کمک شب یلدایی را برای خانواده‌های نیازمند ارسال کنند؛ به محض دریافت کمک مردمی با اولویت خانواده نیازمند مبالغ هدیه را به حساب خانواده‌های نیازمند ارسال خواهد شد.

کد خبرنگار: ۱۵
۱دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید