از روز پنجشنبه واریز سود سهام عدالت ۱۴۰۲ آغاز شده است. اگر شما هنوز سود خود را دریافت نکرده اید و جزء جاماندگان سهام عدالت هستید برای دریافت سود میلیونی خود به شماره زیر تماس بگیرید.

اگر سهام عدالت برای شما واریز نشده است عجله کنید | سورپرایز ویژه برای جاماندگان سهام عدالت ۱۴۰۲
به گزارش سلام نو به نقل از اقتصاد آنلاین، از روز پنجشنبه مرحله اول سود سهام عدالت برای عده ای از سهام داران واریز شد و این سوال برای جاماندگان سهام عدالت پیش آمده که سود سهام عدالت برای جاماندگان سهام عدالت هم واریز خواهد شد؟ امروز خبر مهمی درباره ثبت نام جاماندگان سهام عدالت منتشر شد. جاماندگان سهام عدالت در سایت زیر اقدام به ثبت نام سهام عدالت بکنند.

جاماندگان سهام عدالت تعیین تکلیف شدند

جزییات دریافت سهام عدالت برای جاماندگان سهام عدالت را در این سلام نو مطلب میخوانید .

طرح توزیع سهام عدالت پس از اعلام سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی توسط مقام معظم رهبری در سال ۱۳۸۴، و موافقت ایشان با توزیع گسترده سهام شرکت‌های صدر اصل ۴۴ قانون اساسی در آبان ماه سال ۱۳۸۴، توسط هیأت وزیران به تصویب رسید. سپس، این موضوع به عنوان یکی از موضوعات اساسی و مورد توجه در مواد ۳۴ تا ۳۸ قانون اجرای سیاست‌های کلی اصل ۴۴ قانون اساسی به اجرا درآمد. این طرح با هدف توزیع عادلانه و متوازن ثروت و سهام بین اقشار جامعه و افزایش مشارکت اجتماعی و اقتصادی افراد اجرا می‌شود.

جاماندگان سهام عدالت با این شماره تماس بگیرند

البته که بنابر اعلام مسئولان زمان واریز تمام سودها دو روز زمان خواهد برد و البته گروهی این سود را دریافت نخواهند کرد موضوعی که شرکت سپرده‌گذاری مرکزی در خصوص آن اعلام کرد: افراد به چند دلیل سود سهام عدالت را دریافت نخواهند کرد که از جمله دلایل دریافت نکردن سود عدالت می‌توان به شش مورد «درج شماره شبای نادرست، حساب بانکی مشترک، راکد بودن حساب، حساب بلندمدت، حساب بانکی مسدود و داشتن حساب ارزی» اشاره کرد.در ادامه هم باغستانی مدیرعامل شرکت سپرده‌گذاری مرکزی اظهار کرد: بیش از یک میلیون سهامدار سهام عدالت همچنان با مشکل شماره شبای معتبر روبه‌رو هستند که این افراد می‌توانند با ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) در فرآیند دریافت سود در دوره‌های بعدی قرار گیرند.همچنین مرکز تماس سپرده‌گذاری مرکزی با شماره ۱۵۶۹ آماده پاسخگویی به سوالات سهامداران است./اندیشه معاصر

جاماندگان سهام عدالت / چرا سود سهام عدالت من واریز نشد؟

واریز مرحله اول سود سهام عدالت از ساعت اولیه بامداد روز گذشته به حساب ۴۵ میلیون سهامدار آغاز و قابل برداشت شد، واریز سود همه سهامداران توسط بانک‌ها حداکثر تا ۴۸ ساعت زمان می‌برد.

بر اساس مصوبه شورای عالی بورس و اوراق بهادار، سود سهام عدالت مربوط به سال مالی منتهی به ۲۹ اسفندماه ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر، در دو مرحله به حساب دارندگان سهام عدالت واریز می‌شود.

جاماندگان سهام عدالت / واریز سود سهام عدالت تا ۴۸ ساعت زمان می‌برد

واریز مرحله نخست سود سهام عدالتِ سال مالی منتهی به ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ شرکت‌های سرمایه‌پذیر به حساب سهامداران عدالت، از بامداد روز ۲۳ آذر ‌آغاز شده است و بنا بر گفته مسئولان واریز سود همه سهامداران توسط بانک‌ها حداکثر تا ۴۸ ساعت زمان می‌برد.

جاماندگان سهام عدالت / هر نفر چقدر سود سهام عدالت می‌گیرد؟

دارندگان سبد سهام عدالت ۴۹۲ هزار تومانی مبلغ ۶۸۱ هزار تومان، ۵۳۲ هزار تومانی مبلغ ۷۳۶ هزار تومان و سبد سهام یک میلیون تومانی یک میلیون و ۳۸۵ هزار تومان سود دریافت می‌کنند؛ مبالغ فوق به صورت علی‌الحساب است و باقیمانده سود سهام عدالت پس از تکمیل واریزی شرکت‌های سرمایه‌پذیر تا پایان سال به حساب سهامداران واریز خواهد شد.

جاماندگان سهام عدالت / ۴۹ میلیون نفر سهامدار عدالت هستند

‌در مجموع ۴۹ میلیون نفر در کشور سهامدار عدالت هستند که تعداد ۳.۷ میلیون نفر از آنها ظرف ۱۶ سال گذشته تا کنون فوت شده‌اند که سود این سهامداران ذخیره شده و بعد از انحصار ورثه و انتقال قهری سهام به وراث،‌ این سود برای ذینفعان واریز خواهد شد.

‌برای هر دو روش مستقیم و غیرمستقیم مشمولان سهام عدالت، سود در این مرحله واریز خواهد شد.

به گفته محمد باغستانی، مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه، بیش از یک میلیون سهامدار سهام عدالت همچنان با مشکل شماره شبای معتبر مواجه هستند، این افراد می‌توانند با ثبت نام در سامانه جامع اطلاعات مشتریان (sejam.ir) در فرایند دریافت سود در دوره های بعدی قرار گیرند.

به گفته مدیرعامل شرکت سپرده گذاری مرکزی اوراق بهادار و تسویه وجوه ۳ شرکت گروه مپنا، فجر انرژی خلیج فارس و گروه سرمایه گذاری صنعتی ایران سود مشمولان سهام عدالت را به حساب های شرکت سپرده گذاری مرکزی واریز نکردند که امیدواریم این سه شرکت نیز تا اواسط اسفندماه امسال سود این گروه از سهامداران را پرداخت کنند تا بتوانیم کل سود سهامداران عدالت را تا پایان سال به حساب آنها واریز کنیم.

کد خبرنگار: ۱۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید

  *** ***