اگر دوست، همسر و همکاری دارید که در صنعت بیمه کار می‌کند همراه باشید تا بدانیم کادوی روز بیمه چی بخرم.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

به گزارش سلام نو بیمه اولین‌بار توسط دریانوردان چینی اختراع شد، به‌گونه‌ای که با توزیع سرمایه و مواد اساسی در کشتی‌های مختلف، می‌توانستند از سرقت و غرق‌شدن ناگهانی آنها جلوگیری کنند.

سپس، دریانوردان بابلی و فنقی با دریافت وام، کالاهای خود را تهیه می‌کردند و در صورت وقوع مشکل، وام‌دهنده خسارت را تحمل می‌کرد و هزینه‌ای از آنها دریافت نمی‌کرد.

این سنت جالب به روش‌های متفاوت به ایتالیا و سایر کشورهای اروپایی نیز منتقل شد.

بدون شک، بیمه به‌عنوان یک اصل حیاتی برای آسایش و رفاه ما، ارزش آن به‌گونه‌ای است که مستحق اختصاص یک روز در تقویم شمسی است.

اگر تمایل دارید بدانید چرا یک روز به‌عنوان روز بیمه انتخاب شده و چه دلایلی این تصمیم گرفته شده، باید به تاریخچه این اصل نگاهی بیندازید.

اولین روز فعالیت یک شرکت بیمه رسمی در ایران مصادف با روز ۱۵ آبان ۱۳۱۴ است، اگرچه آن زمان هیچ کس به فکر اختصاص یک روز در تقویم برای این مناسبت نبوده است.

به همین دلیل، روز ۱۳ آذر، زمانی که قانون اداره امور شرکت‌های بیمه توسط بیمه مرکزی تصویب شد، به عنوان روز بیمه در تقویم ثبت گردید.

از سال ۱۳۶۷ تا به امروز، سازمان بیمه مرکزی سمینارها و تدابیری را در راستای ارتقاء این حوزه برگزار کرده و در آن‌ جلسات از فعالان این صنعت تقدیر نموده اند.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

تاریخ دقیق روز بیمه در سال ۱۴۰۲ به صورت زیر است:

 • دوشنبه ۱۳ آذر ۱۴۰۲ شمسی
 • روز ۲۰ جمادی‌الاولی ١٤٤٥ قمری
 • Monday, December ۴, ۲۰۲۳ میلادی

بهترین کادوی روز بیمه

هدایا می‌توانند به سه دسته اصلی تقسیم شوند، هرچند که دارای وسعت بسیار زیادی هستند.

هدایای سازمانی در شرکت‌ها و سازمان‌های بزرگ برای تقویت روابط کارمندان و همکاران استفاده می‌شوند.

هدایا با طراحی منحصربه‌فرد و ویژه نیز برای مخاطبان و مشتریان تولید می‌شوند.

همچنین، هدایای تبلیغاتی مناسبتی که برای مناسبت‌های مختلف طراحی و تولید می‌شوند، می‌توانند در تقویت روابط، ایجاد احساس خوشایند، افزایش اعتماد و وفاداری مؤثر باشند.

در اصل، هدایای تبلیغاتی بیمه می‌تواند شامل هر سه نوع هدیه مذکور باشد، زیرا هیچ محدودیتی در انتخاب و استفاده از هدایا برای افراد و اقشار خاص وجود ندارد.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

برای انتخاب یک هدیه روز بیمه مناسب، عوامل مختلفی تأثیرگذار هستند، اما به‌طورکلی هدایای روز بیمه شامل موارد زیر می‌شوند.

تندیس بیمه، یک گزینه مناسب برای هدایای تبلیغاتی و همچنین ارائه به دوستان و اقوام است. این تندیس برای تجلیل از پرسنل و مدیران شرکت‌های بیمه در انواع همایش‌ها به‌شدت توصیه می‌شود.

استفاده از تندیس، امکان فراهم‌آوردن یک عنصر زیبا در دکوراسیون میز دفتر کار شما را فراهم می‌کند. اگر به دنبال هدایای تبلیغاتی با قیمت مناسب هستید.

بر اساس گزارش روابط‌عمومی شرکت بیمه حافظ، در یک مراسم جشنی و بازدید از واحدهای مختلف ستادی، دودانگه به مناسبت ۱۳ آذر (روز بیمه)، از تلاش و زحمات معاونین، مدیران و کارمندان شرکت تشکر کرد و با اهداء لوح تقدیر بیمه، از آن‌ها تقدیر نمود و تبریک گفت.

همچنین در جشن بیمه سلامت همگانی، رئیس‌جمهور به‌منظور تقدیر از اقدامات و تلاش‌های انجام شده برای فراهم‌کردن پوشش بیمه‌ای برای تمامی مردم ایران، یک لوح تقدیر را به مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اهدا نمود.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

خودکار و خودنویس

خودکار و خودنویس از جمله ابزارهای بسیار کاربردی هستند که تقریباً هر فرد در طول روز بارها از آنها استفاده می‌کند، و به همین دلیل می‌توانند به‌عنوان هدیه برتر و ویژه برای کارمندان بیمه شناخته شوند.

هرچند خودکار تبلیغاتی از پرتکرارترین هدایا به شمار می‌آیند، اما همچنان اثربخشی بالایی دارند و می‌توانند در جذب مشتری و ایجاد حس اطمینان نقش مهمی ایفا کنند.

این ابزارها به دلیل کاربری روزانه و عمومی خود، توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای در دل افراد پیدا کنند.

زیرا اغلب افراد تمایل دارند همیشه یک خودکار به همراه خود داشته باشند و در مواقع نیاز به نوشتن از آن استفاده نمایند.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

ماشین‌حساب

ماشین‌حساب نه‌تنها دارای کاربردهای متنوعی است؛ بلکه به لحاظ ماندگاری بسیار زیاد، می‌تواند اثربخشی قابل‌توجهی داشته باشد.

در اصل، ماشین‌حساب می‌تواند برای مدتی طولانی به‌عنوان یک نماد معرف برند و مؤسسه تجاری شناخته شود و باعث جذب مخاطبان بیشتری شود.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

سررسید و سالنامه هدیه مناسب روز بیمه

سررسیدها و سالنامه‌ها قابلیت طراحی به‌صورت انحصاری، سازمانی و مناسبتی را دارند و باتوجه‌به ماندگاری بالا و استفاده طولانی‌مدت (حداقل یک سال)، اثربخشی بسیار خوبی خواهند داشت.

در واقع، هر چیزی که به‌عنوان نقاط عطف مهم یک مجموعه شناخته می‌شود، می‌تواند در سالنامه‌ها و سررسیدها جای یابد.

جاکلیدی

جاکلیدی نیز به‌عنوان یک هدیه تبلیغاتی مؤثر برای مؤسسات مالی و شرکت‌های بیمه شناخته می‌شود.

این ابزار کاربردی، به مدت طولانی توسط مشتریان مورداستفاده قرار می‌گیرد. ارائه جاکلیدی تبلیغاتی در قالب هدایای تبلیغاتی بیمه می‌تواند تأثیر بسیار مثبتی بر روی توسعه و رشد مؤسسات بانکی و بیمه داشته باشد.

انواع مختلفی از جاکلیدی‌های چرمی و فلزی امروزه وجود دارند که با درج نماد و برند مؤسسه، جذابیت بالایی برای مخاطبان دارند و می‌توانند به‌منظور توسعه فعالیت برند استفاده شوند.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

بهترین کادو برای همکار برای روز بیمه

حتما تا به حال به این پی برده اید که خرید یک هدیه رسمی مناسب مدیر و یا هدیه مناسب همکار تان چقدر کار دشواریست .

اکثر مواقع با خرید یک بسته شکلات و یا یک تقویم و سررسید به نتیجه رسیده اید.

اما این کار را متوقف کنید! خلاق باشید و با همان مقدار پول هدیه ی مناسب هر سمت را به فرد مورد نظر بدهید.

در این مقاله سعی بر این است که به شما کمک کنیم تا هدیه رسمی مناسب هر سمت را بشناسید و از این پس متناسب با نوع شغل ، میزان صمیمیت همکار و هر عامل دیگری هدیه ای مناسب و در خور خودتان را به دوستانتان بدهید.

فراموش نکنید که هر چیزی که شما به کسی میدهید نشانه ی شخصیت و توجه شماست و محبت هارا میان همکاران ، مدیر و سازمانها دو چندان میکند.

آداب هدیه دادن و هدیه گرفتن

در ابتدا به بررسی برخی آداب مربوط به هدیه میپردازیم که همه باید آنرا بدانند.

کشور ما سابقه ی غنی در هدیه دادن دارد و اکثر ما ایرانیها علاقه ی زیادی به هدیه بردن برای دوست، همکار و فامیل و حتی هدیه دادن به خودمان داریم! پس واجب است که با برخی از آداب این کار زیبا نیز آشنا شویم.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

آداب هدیه :

۱. قیمت هدیه را به هیچ وجه بازگو نکنید و در آن زمان هرگز از مشکلات مالی خود صحبت نکنید !

۲. اگر مهمان ها زیادند و امکان فراموشی هدیه ی شما وجود دارد برروی آن با دست خط خوش یک متن زیبا با نام خود بنویسید .

۳. به افراد احساس با ارزش بودن ببخشید ! اگر برایتان هدیه ی خوراکی آورده اند که میشود به دیگران نیز تعارف کرد، بلافاصله آن را باز کنید و به بقیه ی همکاران نیز تعارف کنید تا فرد احساس کند که هدیه ی او با ارزش بوده است .

۴. اگر همکارتان هدیه ای برایتان آورده است که بیش از حد گرانقیمت است از گرفتن آن اجتناب کنید به خصوص اگر از طرف یک سازمان دیگر باشد چرا که ممکن است دردسر ساز شود .

۵. آیا دوست دارید فردی که به او هدیه میدهید از شما قیمت هدیه را بپرسد ؟! پس خودتان نیز اینکاررا انجام ندهید .

۶. توجه خود را به هدیه نشان دهید . فقط به یک لبخند یا تشکر بسنده نکنید بلکه توجه کامل خود را نشان دهید . مثلا اگر هدیه کتاب است بگویید که خیلی وقت بود که میخواستم آن را بخوانم در این صورت فرد احساس با ارزش بودن میکند و از هدیه ی خود شاد میشود .

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

۷. از دیگران بپرسید که چه هدیه ای برای همکارتان مد نظر دارند تا با هدیه ی شما یکی نشود . سعی کنید تا هدیه ی شما از نظر اقتصادی متوسط باشد تا اگر نوبت خودتان رسید همکارتان دچار دغدغه ی جبران هدیه گرانقیمتتان نشود .

۸. هدیه مناسب هر سمت را فراموش نکنید و هدیه ای بگیرید که کاربردی و قابل استفاده ی روزانه باشد . اگر بودجه ی شما برای همچین هدیه ای محدود است با همکارانتان به صورت گروهی بخرید .

هدیه رسمی مناسب هر سِمت

مدیران

 • یکی از دغدغه های هر کارمندی خریدن هدیه مناسب مدیر خود است . کسی که با اخلاق و خلق و خوی او آشنایی زیادی ندارید و انتخاب هدیه ی مناسب میتواند در رابطه ی کاری شما اهمیت زیادی داشته باشد . در اینجا بهتر است به سراغ هدیه های معمول بروید و هدیه ای بگیرید که هر فرد بالغی از آن خوشش می‌آید به عنوان مثال :

  خود نویس

 • دادن یک خود نویس خاص و با ارزش میتواند توجه مدیرتان را به شما جذب کند چرا که در دنیای مدرن امروزی هرچند همه ی کار ها کامپیوتریست اما هنوز هم مدیران برای امضا به یک خودکار و یا خودنویس جذاب نیاز دارند و چه شانسی بهتر از این که شما آن را هدیه داده باشید .
 • کیف پول

 • کبف پول در ارتباط با جیب مدیر و روزمره ی آن است پس هر وقت که بخواهد یا نخواهد یاد شما می افتد ! بهتر است کیف پول مدیرتان را از برندهای معتبر و به نام خریداری کنید تا برای او ماندگار باشد. پک چرم نیز متواند یک هدیه مناسب مدیر اداره ی شما باشد .

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

 • ساعت

  یکی از با ارزش ترین هدیه ها برای مدیرتان و یا هر فرد دیگری ساعت است . ساعت هم میتواند رومیزی باشد و هم مچی که اغلب ساعت مچی طرفدار بیشتری دارد . برای انتخاب ساعت مناسب اول از همه به بودجه ی خود نگاه کنید سپس از برندهای معتبر شروع کنید و هدیه ی خود را بخرید .

 • اکسسوری

  این دسته شامل موارد زیادی میشود که مهم ترین آنها عینک آفتابی ، عطر ، پک چرم رومیزیست که همه ی اینها برای مدیران از الزامات کارشان است . تصویر همهی سیاستمداران و مدیران موفق را به خاطر بیاورید همه ی آنها یک عینک آفتابی ارزنده به چشم دارند و اگر از نزدیک با آنها مصاحبه داشته اید متوجه عطر خوشبوی آنها نیز میشوید . ست چرم نیز برای میز هر مدیری لازم است تا شلوغی و هرج و مرج را در خود جای دهد.

 • گیاهان زینتی

  گیاهان زینتی یکی از بهترین هدیه ها برای اتاق مدیر و یا خانه اش است چرا که علاوه بر استفاده ی فردی به پاکیزگی و تصفیه ی هوای اتاق و خانه نیز کمک میکند و دکوراسیون زیبایی را به او هدیه میدهد . همچنین گیاهان علاوه بر زیبایی در کاهش استرس و جذب انرژی مثبت در جهت رونق کسب و کار نیز تاثیر ویژه ای دارند .

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

همکار خانم

خریدن هدیه برای همکار بسته به مناسبتی که دارد ( تبریک تولد ، ازدواج ، ترفیع شغلی و … ) متفاوت است . اگر خانم هستید و میخواهید برای همکار خانمتان هدیه ببرید کارتان راحت است و میتوانید به راحتی به علایق و نیازهای خودتان رجوع کنید و بسته به هدیه مناسب هر سمت به او هدیه ای کاربردی بدهید که در اینجا به بعضی از آنها اشاره خواهیم کرد :

 • اگر همکارتان اهل هنر و ادب است کتاب یک هدیه رسمی و گزینه ای مناسب است .
 • ساعت ، وسایل دیجیتالی ، ابزار مهندسی برای همکاران مهندس خانمتان ایده ی جذابیست .
 • وسایل ورزشی تاپ و ست ورزشی اکسسوری ورزشی برای کسی که ورزرشکار است بسیار مناسب است .
 • اگر همکار فرهنگی و معلم دارید کتاب آموزشی ، تقویم ، خودنویس ایده ی مناسبیست .
 • برای همکاران متاهلتان میتوانید ظروف آشپزخانه و یا لوازم مورد نیاز در منزل را بگیرید .
 • تمام خانم ها به گل و گیاه علاقه مندند آنها را با هدیه دادن یک گیاه زیبا شاد کنید .
 • خرید لوازم آرایشی بهداشتی ، تاپ های فانتزی ، لاک ، صندل و شال و روسری نیز از علاقه مندی های همه ی خانم هاست و میتوانید به راحتی آنهارا به همکارتان هدیه دهید .

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

اما اگر آقا هستید و میخواهید به همکار خانمتان هدیه دهید؛

در این حالت کار مقداری دشوار میشود و نسبت به وضعیت تأهل او هدیه گرفتن نیز فرق میکند و شما نیازمند یک هدیه رسمی برای او هستید . اما نگران نباشید در اینجا لیستی از هدیه های مناسب را آورده ایم که به راحتی میتوانید از میان آنها هدیه ی مورد نظر را پیدا کنید .

 • هرگز به همکار خانم خود وسایل شخصی هدیه ندهید !
 • میتوانید خوراکی ، شیرینی و یا جعبه های شکیل شکلات هدیه دهید چرا که مورد علاقه ی هر خانمیست . این هدیه میتواند برای تبریک ازدواج ، تولد و یا روز مختص او هدیه ی مناسبی باشد .
 • وسایل دکوری ، کتاب های داستان و یا فلسفی ، هم ایده ی زیباییست .
 • در رده های بالاتر و تبریک های مهم میتوانید کارت های هدیه و یا سکه های ۱ گرمی یا بیشتر هدیه دهید .
 • گلدان گل و گیاه را نیز فراموش نکنید چرا که همیشه هدیه ی مناسب و ارزشمندیست .

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

همکار آقا

هدیه دادن به همکار مرد نیز تقریبا همانند همکار خانم است . اگر آقا هستید و میخواهید به همکار مردتان هدیه دهید باید علایق اورا در نظر گرفته و طبق نیازهای روزمره ی خودتان برای او خرید کنید . برای مثال هدیه هایی مانند اکسسوری ها ( فندک زینتی ، کمربند ، عینک آفتابی ، کروات و … ) ، لوازم جانبی مانند قاب موبایل ، فلش ابزار آلات و پوشاک روزمره .

اما اگر شما خانم هستید و میخواهید به همکار مردتان هدیه دهید باید چند نکته را در نظر بگیرید که آیا او متاهل است یا نه ! در صورت مجرد بودن و با توجه به خصوصیات فردی وی ، شما نیز اقلام بالارا میتوانید هدیه دهید اما لیستی که در پایین برایتان آورده ایم مناسبترین هدیه ها برای همکار آقاست :

پک های چرم

 • جاسوئیچی چرم طبیعی، وسایل دکوری ویژه محیط های کاری مانند جای انگشتر و ساعت و یا مصنوعات چرمی از این قبیل که در جعبه ای رسمی قرار گرفته است . این هدیه ها برای روز معلم و استاد نیز بسیار مناسب است .

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

 • خوراکی های سالم

 • میوه های خشک امروزه طرفداران زیادی را جذب کرده و اکثر قنادی ها در بسته بندی بسیار زیبایی این خوراکی سالم را عرضه میکنند پس یک گزینه ی مناسب برای هدیه دادن به همکارمان است .
 • هدیه فرهنگی

 • برای مدیر همکار و دوستتان میتوانیدیک هدیه رسمی از فرهنگ ایران ببرید . یک کتاب حافظ نفیس ، شاهنامه و یا دیوان های اشعار نفیس میتواند هدیه ی با ارزشی برای همکارتان باشد .
 • گیاهان زینتی

 • هدیه دادن گل شاید آنچنان خوشایند شما و یا همکارتان نباشد اما هدیه دادن یک گیاه زیبا و سبز حتی گلدار میتواند زندگی را به او هدیه دهد . پس از گیاهان زینتی غافل نشوید .

بهترین هدیه برای دوست برای روز بیمه

۱. بهترین گل برای هدیه به دوست برای روز بیمه

انتخاب بهترین گل برای هدیه، کمی به سلیقه طرف مقابل بستگی دارد. مثلا اگر فرد مورد نظر اهل گیاه است، می‌توانید به او یک گلدان کوچک کادو بدهید. چون مطمئنا او خوشحال می‌شود و می‌تواند به خوبی از گلدان مراقبت کند. تراریوم یکی از گیاهانی است که با خرید آن، یک باغ زیبا و کوچک را هدیه می‌دهید. در این صورت دوست شما هر زمان که به این شیشه کوچک نگاه کند، به یادتان می‌افتد.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

۲. کتاب برای هدیه به دوست برای روز بیمه

یکی از بهترین انواع هدیه به دوست، کتاب است. کتاب مزایای زیادی دارد و نبست به بسیاری از کادوهای دیگر، راحت‌تر خریداری می‌شود. برای مثال، کتاب مانند لباس، رنگ و اندازه ندارد و نیازی نیست که نگران باشید آیا کتاب به تن دوست شما می‌خورد یا نه! از طرفی، کتاب یک کادوی ارزان قیمت است و اگر دوست شما یک شهر دیگر باشد، می‌توانید به راحتی آن را ارسال کنید. در ضمن، کتاب تمام شدنی یا خراب شدنی نیست و دوست شما می‌تواند آن را برای همیشه نگهداری کند و هر چند وقت یکبار آن را مطالعه کند. کتاب می‌تواند از هدایایی باشد که در لحظات لذتبخش دوستتان همراهش باشد. فرض کنید بعد از یک روز پرمشغله کتاب در دست بگیرید و درکنار یک چای یا دمنوش خوشمزه آن را مطالعه کنید. برای خرید کتاب به عنوان هدیه، فقط باید سلیقه دوست خود را بدانید و کتابی با محتوای مورد علاقه او تهیه کنید. اگر دوست شما طرفدار ژانر رمانتیک است، نباید کتابی با محتوای جنایی برای او بخرید.

بهترین کادو برای دوست، همسر و همکار برای روز بیمه چیست؟ | کادوی روز بیمه چی بخرم؟

۳. خوراکی سالم؛ ایده هدیه خاص به دوست برای روز بیمه

حال که حرف چای و دمنوش به میان آمد، خوب است درباره سبد سالم هم صحبت کنیم. این هدیه طوری است که حس صمیمیت ایجاد می‌کند و نشان می‌دهد که شما به سلامتی دوست خود اهمیت می‌دهید. برای این کار یک سبد انتخاب کنید و داخل آن خوراکی‌های خوشمزه‌ای مثل انواع آجیل و شکلات بریزید. نهایتا این سبد را با وسایل تزئینی، زیباتر کنید. اگر زمان کافی برای این کار را ندارید، امروزه در فروشگاه‌های حضوری و آنلاین این سبدها به طور آماده وجود دارند و می‌توانید آن را در سریع‌ترین زمان تهیه کنید.

کد خبرنگار: ۲۶
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید