در راستای اجرای ماده ۳ و ۴ قانون جوانی جمعیت در استان قزوین تا کنون طی چندین مرتبه زمین به خانواده های دارای سه فرزند و بیشتر اهدا شده است.

شرایط واگذاری زمین رایگان به خانواده ۳ فرزندی و بیشتر

به گزارش سلام نو به نقل از رکنا، سید علی هاشمی پیرامون واگذاری زمین به خانواده های سه فرزند و بیشتر گفت: براساس قانون جوانی جمعیت دولت مکلف است یک قطعه زمین بر اساس طرح‌های هادی روستایی و شهری یا طرح‌های جامع و تفصیلی شهری مصوب برای ساکنان در روستاها یا شهرها پس از تولد فرزند سوم و بیشتر واگذار نمایید.

هاشمی بیان داشت: در همین راستا و در حمایت از جوانی جمعیت امروز به تعدادی دیگر از خانوارهای دارای سه فرزند و بیشتر در استان قزوین زمین واگذار شد.

وی ادامه داد: واگذاری زمین به خانواده های سه فرزندی و بیشتر از شهرهای اقبالیه، بویین زهرا و شال بودند و امیدواریم در نوبت های بعدی واگذاری زمین شاهد رشد و ارتقاءِ در این بخش باشیم.

مدیرکل راه و شهرسازی استان قزوین اضافه کرد: زمین‌های مورد نیاز برای اهدای اراضی به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر تعیین تکلیف خواهد شد و مشکلی در اجرای کامل این قانون در استان قزوین وجود ندارد.

هاشمی گفت: یکی از برنامه‌های دولت برای تامین مسکن اقشار جامعه واگذاری زمین رایگان به خانواده‌های دارای سه فرزند و بیشتر است و همه خانواده‌هایی که تاریخ تولد فرزند سوم آنان همزمان یا پس از زمان ابلاغ قانون جوانی جمعیت یعنی از ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۰ باشد مشمول این تسهیلات هستند.

کد خبرنگار: ۱۳
۱دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید