معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با بیان اینکه 631 سمن‌ در استان شناسایی و بانک اطلاعاتی آنها هم تشکیل شده است، گفت: در حال حاضر 9 سمن در حوزه اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی مرتبط با مواد مخدر فعالیت دارند.

 با آسیب‌های اجتماعی پیچیده در مراکز دانشجویی و دانش‌آموزی مواجه هستیم

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان گفت: با آسیب‌های اجتماعی پیچیده و نوپدید در سطح جامعه به خصوص در مراکز دانشجویی و دانش آموزی روبه‌رو هستیم.

به گزارش سلام نو به نقل از تسنیم، سیدمهدی قویدل صبح امروز در اولین جلسه اجرای طرح کاهش آسیب‌های اجتماعی در حوزه دانشجویی که با حضور نمایندگان دانشگاه‌ها و مراکز علمی و آموزشی استان کرمان برگزار شد، با اشاره به اهداف به برگزاری این جلسه، اظهار داشت: آگاهی بخشی در خصوص آسیب‌های اجتماعی به دانشجویان ضرورت دارد و امیدوار هستیم با برگزاری این جلسات بتوانیم برنامه‌ای منسجم برای اقداماتی همسان و مشارکت پایاپای داشته باشیم تا قدم‌های موثری برای برطرف شدن آسیب‌های اجتماعی برداریم.

وی با اشاره به اینکه بحث فضای مجازی بسیار مهم است، افزود: مهمترین مسیری که دانشجویان با آن ارتباط دارند فضای مجازی است که می‌توان از این موقعیت برای آگاهی‌بخشی آنان در خصوص کاهش آسیب‌های اجتماعی استفاده کرد تا برنامه‌های خود را عملیاتی کنیم.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با بیان اینکه 631 سمن‌ در استان شناسایی و بانک اطلاعاتی آنها هم تشکیل شده است، گفت: در حال حاضر 9 سمن در حوزه اعتیاد و آسیب‌های اجتماعی مرتبط با مواد مخدر فعالیت دارند.

وی با بیان اینکه اقدامات مشارکتی مدنظر ما در حوزه کاهش آسیب اعتیاد در 3 زمینه است، تصریح کرد: کاهش اعتیاد برای افراد درگیر، درمان آنها و پیشگیری‌های لازم که با آموزش و سایر موارد محقق می‌شوند، از جمله ابعاد مهم برای همسان‌سازی جهت هدف مشترکمان است.

قویدل با بیان اینکه در نظر داریم که از ظرفیت سمن‌ها در این حوزه استفاده شود، افزود: از ظرفیت‌هایی که معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دارد و همچنین ظرفیت دانشگاه‌ها، دستگاه‌ها و بنگاه‌های اقتصادی که مسئولیت اجتماعی دارند نیز باید استفاده شود.

معاون قضایی، اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان با تاکید بر اینکه هدف مشترکمان باید کاهش، درمان و پیشگیری باشد، ادامه داد: باید با همکاری یکدیگر کاری نتیجه بخش، کاربردی و عملیاتی داشته باشیم.

قویدل با بیان اینکه با آسیب‌های اجتماعی پیچیده و نوپدید در سطح جامعه به خصوص در مراکز دانشجویی و دانش‌آموزی مواجه هستیم، عنوان کرد: کاهش، درمان و پیشگیری مهمترین اهدافی است که باید در محور اجرای طرح پیشگیری از اعتیاد مدنظر دستگاه‌های مرتبط باشد.

به گزارش تسنیم، در این جلسه استفاده از ظرفیت‌های موجود اطلاع‌رسانی جهت ارتقا آگاهی حقوقی و عمومی و اضافه کردن لیست دانشجویان استان کرمان به سامانه پیامکی معاونت پیشگیری از وقوع جرم در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی مورد تاکید قرار گرفت.

کد خبرنگار: ۲۰
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید