قیمت اجاره در تهران به طرز عجیبی نسبت به سال گذشته افزایش پیدا کرده است و در این مطلب به بررسی اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر پرداخته ایم که در ادامه خواهید خواند.

قیمت باورنکردنی اجاره مسکن در اطراف دریاچه چیتگر ‌

به گزارش سلام نو، اجاره آپارتمان در اطراف دریاچه چیتگر برای کسی که ۳۰۰ میلیون تومان پول پیش دارد و دنبال یک خانه ۱۰۰ متری است، معمولا ماهی ۹ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد و اگر مستاجر بتواند رقمی نزدیک نیم‌میلیارد پیش صاحبخانه بگذارد، رقم اجاره ماهانه از حدود پنج میلیون تومان شروع می‌شود و به ۲۰ میلیون تومان می‌رسد.

قیمت مسکن در منطقه ۲۲ تهران براساس جدیدترین برآوردها حدود ۱۰ درصد از میانگین کل شهر کمتر است

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر براساس برآورد پلتفرم‌های معروف حوزه مسکن نسبت به یک سال قبل ۵۷ درصد افزایش پیدا کرده است. اگر پارسال خرید آپارتمان ۱۰۰ متری در اطراف دریاچه چیتگر به‌طور میانگین سه میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان هزینه داشته، این عدد امسال به شش میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان رسیده است. با این وجود درمقایسه با متوسط قیمت مسکن در کل تهران، ارزش خانه‌های منطقه ۲۲ متری شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کمتر است و اینطوری می‌توانیم بگوییم خرید خانه در آن محدوده از شهر درمقایسه با کل تهران ۱۰ درصد کمتر تمام می‌شود. آنطرف کسی که منطقه ۲۲ را برای اجاره‌نشینی انتخاب می‌کند و دنبال یک خانه ۸۰ متری با آسانسور، پارکینگ و انباری است و حدود ۲۰۰ میلیون تومان به‌عنوان پول پیش بودجه دارد، باید ماهی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان هم برای اجاره‌خانه جور کند.

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ تهران که دریاچه چیتگر و محله‌های اطراف آن را در خود جای داده، به‌طور متوسط به‌متری ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان رسیده است. اگر این عدد را ملاکی برای متوسط ارقام پیشنهادی فروشنده‌ها درنظر بگیریم، آنوقت خرید آپارتمان ۸۰ متری در اطراف دریاچه چیتگر چیزی نزدیک چهار میلیارد و ۹۴۴ میلیون تومان بودجه لازم دارد.


قیمت آپارتمان ۱۰۰ متری در اطراف دریاچه چیتگر به شش میلیارد و ۱۸۰ میلیون تومان رسیده و خرید آپارتمان ۱۲۰ متری در آن حوالی حول‌وحوش هفت میلیارد و ۴۱۶ میلیون تومان آب می‌خورد. نکته مهم این است که این اعداد برآیندی از ارقام پیشنهادی فروشنده‌هاست و طبیعتا بابت واحدهای نوساز با اعدادوارقام بیشتری سروکاری خواهیم داشت.سلام نو

قیمت آپارتمان ۸۰ متری در حوالی دریاچه چیتگر مثلا در یکی از آگهی منتشر شده در پلتفرم‌های معروف، پنج میلیارد و ۱۰۰ میلیون تومان اعلام شده است. یعنی متری ۶۳ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان که به متوسط قیمت ارقام پیشنهادی همه فروشنده‌ها نزدیک است. واحدی که درباره آن صحبت می‌کنیم، شش سال از عمر بنای آن می‌گذرد و با اینکه طبقه دوم قرار دارد، بدون آسانسور فروخته می‌شود.

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ درمقایسه با میانگین کل تهران، متری شش میلیون و ۶۰۰ هزار تومان کمتر است. چون بررسی‌ها از پلتفرم‌های خریدوفروش مسکن نشان می‌دهد میانگین قیمت خانه‌های کل تهران به متری ۶۸ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان رسیده و اینطوری می‌توانیم بگوییم، خرید آپارتمان در منطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر نسبت به کل تهران تقریبا ۱۰ درصد کمتر تمام می‌شود.

قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ و اطراف دریاچه چیتگر البته نسبت به ابتدای سال حدود یک درصد کمتر تمام می‌شود، اما درمقایسه با شش ماه قبل شاهد رشد ۲۷ درصدی قیمت آپارتمان در منطقه ۲۲ هستیم و اگر یک سال قبل یعنی تیرماه پارسال را ملاک قرار بدهیم، میزان افزایش قیمت مسکن در منطقه ۲۲ به مرز ۵۷ درصد می‌رسد.

اجاره آپارتمان در منطقه ۲۲ چقدر هزینه دارد؟

اجاره آپارتمان ۸۰ متری در اطراف دریاچه چیتگر برای کسی که حدود ۲۰۰ میلیون تومان به‌عنوان پول پیش کنار گذاشته است، معمولا ماهی ۱۰ تا ۲۰ میلیون تومان هزینه دارد. هرچقدر عمربنای واحد قدیمی‌تر باید و از امکانات کمتری برخوردار باشد، صاحبخانه اجاره کمتری دریافت می‌کند و برخی از مالکان واحدهای نوساز با این شرایطی که گفتیم، روی اجاره‌های بالاتر حساب باز کردند.

مالک آپارتمان ۸۰ متری در بلوار اردستانی ۲۰۰ میلیون تومان ودیعه دریافت می‌کند و مستاجر باید ماهی ۱۲ میلیون تومان کرایه‌خانه بدهد. واحدی که سال ۹۵ ساخته شده و به‌خاطر داشتن آسانسور، انباری و پارکینگ به‌اسم واحد فول‌امکانات آگهی شده است. اگر مستاجر بتواند رقم ودیعه را به ۳۰۰ میلیون تومان برساند، آنوقت صاحبخانه ماهی ۹ میلیون تومان می‌گیرد و تبدیل رقم ودیعه به ۵۰۰ میلیون تومان، عدد اجاره‌خانه را به ماهی سه میلیون تومان تبدیل می‌کند.سلام نو

اجاره آپارتمان در اطراف دریاچه چیتگر برای کسی که ۳۰۰ میلیون تومان پول پیش دارد و دنبال یک خانه ۱۰۰ متری است، معمولا ماهی ۹ تا ۱۵ میلیون تومان هزینه دارد و اگر مستاجر بتواند رقمی نزدیک نیم‌میلیارد پیش صاحبخانه بگذارد، رقم اجاره ماهانه از حدود پنج میلیون تومان شروع می‌شود و به ۲۰ میلیون تومان می‌رسد.

رهن کامل آپارتمان هم در چیتگر تابستان امسال بابت ارزان‌ترین گزینه‌ها حدود ۶۰۰ میلیون تومان آب می‌خورد و برای واحدهای لوکس و با متراژ بالا در طراف دریاچه چیتگر به مرز سه میلیارد تومان ختم می‌شود. مثلا در برج امپریال کوهک که یکی از ساختمان‌های نسبتا گرانقیمت آن محدوده است، رهن کامل آپارتمان ۲۲۰ متری را معادل سه میلیارد تومان اعلام کردند. عددی که براساس برآورد پلتفرم‌های خریدوفروش مسکن معادل ۴۳ متر آپارتمان مسکونی در پایتخت است. آن طرف رهن کامل آپارتمان ۱۱۰ متری در محدوده سروآزاد توسط مالکی ۶۰۰ میلیون تومان درنظر گرفته شده است. معمولا بابت واحدهای ۸۰ متری که با امکانات کامل در اطراف دریاچه چیتگر به‌شکل رهن کامل اجاره داده می‌شوند، صاحبخانه چیزی بین ۷۰۰ تا ۹۰۰ میلیون تومان دریافت می‌کنند.

کد خبرنگار: ۱۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید