مرغ زنده در تهران به‌طور متوسط کیلویی ۱۵ هزار تومان بیشتر از نرخ مصوب به‌دست فروشنده می‌رسد و در یکسری خرده‌فروشی‌ها قیمت مرغ تا کیلویی ۱۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده است

قیمت مرغ پر کشید | قیمت هر کیلو مرغ به ۱۰۰ هزار تومان رسید
به گزارش سلام نو؛ قیمت مرغ با عبور از نرخ مصوب در یکسری از خرده‌فروشی‌های تهران به کیلویی ۱۰۰ هزار تومان رسیده است. یعنی خرید یک مرغ دو کیلویی تقریبا ۲۰۰ هزار تومان آب می‌خورد و در فروشگاه‌های زنجیره‌ای که هزینه بسته‌بندی هم وسط می‌آید، بسته دو کیلویی مرغ خردشده مهیاپروتئین را نزدیک ۲۴۵ هزار تومان می‌فروشند. خود فروشنده‌های مرغ در تهران مرغ زنده را به‌جای نرخ مصوب کیلویی ۵۲ هزار تومان، به‌شکل متوسط کیلویی ۶۷ هزار تومان می‌خرند و دبیر کانون مرغداران کشور در توجیه افزایش قیمت مرغ مثل همیشه بحث کمبود و کاهش عرضه به بازار را مطرح کرده است.

قیمت مرغ گرم در تهران؛ حداقل ۷۳، حداکثر ۱۰۰ هزار تومان

به گزارش فرارو، قیمت مرغ در شهری مثل تهران دست کم ۷۳ هزار تومان است. البته برای خرید مرغ کیلویی ۷۳ هزار تومان باید شانستان را در همان دقایق ابتدایی ورود بار جدید به میادین میوه و تره‌بار امتحان کنید وگرنه تقریبا در همه خرده‌فروشی قیمت مرغ با نرخ مصوب فاصله دارد. قیمت مرغ به‌طور متوسط در خرده‌فروشی‌های تهران کمی بیش از کیلویی ۸۵ هزار تومان است و در محله‌های شمالی پایتخت قیمت مرغ شش رقمی شده و درحال حاضر به کیلویی ۱۰۰ هزار تومان رسیده است.

قیمت مرغ درحالی از نرخ مصوب عبور کرده که خود فروشنده‌ها هم مرغ را بیشتر از قیمت تعیین‌شده می‌خرند. نیمه اول اردیبهشت بود که همزمان با اعلام قیمت مصوب جدید مرغ، قیمت مرغ زنده به کیلویی ۵۲ هزار تومان رسید، اما درحال حاضر در همان تهران مرغ به طور متوسط با قیمت کیلویی ۶۷ هزار تومان به‌خرده‌فروشی‌ها می‌رسد. یکسری از فروشنده‌ها می‌گویند مرغ را کیلویی ۷۰ هزار تومان می‌خرند و کف قیمت مرغ زنده در تهران به حدود ۶۵ هزار تومان یعنی ۱۲ هزار تومان بیشتر از نرخ مصوب رسیده است.

قیمت مرغ در مازندران هم فاصله زیادی با نرخ مصوب پیدا کرده و برای مصرف‌کننده حداقل به کیلویی ۹۱ هزار تومان و حداکثر ۹۹ هزار تومان رسیده است. در فارس مرغ را روز پنجشنبه ۱۵ تیر بین کیلویی ۹۲ تا ۹۳ هزار تومان فروختند و مردم در استان کهگیلویه و بویراحمد بابت هر کیلو مرغ ۸۸ تا ۹۰ هزار تومان پرداخت کردند. آن طرف در یکسری استان‌ها مثل گیلان و کردستان به‌خاطراینکه هنوز چیزی به‌اسم کمبود مرغ وجود ندارد، آن را حوالی نرخ مصوب خرید و فروش می‌کنند. دبیر کانون مرغداران کشور می‌گوید قرارمان تولید ۱۱۰ میلیون مرغ در ماه است که خب این حجم از تولید فعلا محقق نشده است. پرویز فروغی در واکنش به افزایش قیمت مرغ گفته به‌خاطر کاهش عرضه، مرغ زنده گران‌تر از نرخ مصوب به مرغداری می‌رسد و از آنجا به‌بعد بسته به‌انصاف فروشنده‌ها بین کیلویی ۸۰ تا ۱۰۰ هزار تومان به مردم فروخته می‌شود.

قیمت مرغ پاک‌شده؛ ۲۴۵ هزار تومان

خرید مرغ خردشده از فروشگاه‌های زنجیره‌ای به‌خاطر بسته‌بندی و فاکتورهای دیگر بیشتر از مرغ‌فروشی‌ها تمام می‌شود. مثلا مرغ کامل خردشده مهیاپروتئین با وزن تقریبی دو کیلوگرم ۲۴۵ هزار تومان فروخته می‌شود و می‌توانیم ارزش هر کیلو از آن را ۱۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان بدانیم. البته آن را بدون پوست می‌فروشند و آن طرف قیمت مرغ دوکیلویی برند قزوین‌مرغ که با پوست در بسته‌بندی قرار می‌گیرد، ۱۵۹ هزار و ۶۰۰ تومان است.

قیمت سینه مرغ پویاپروتئین که در بسته‌های دو کیلویی فروخته می‌شود، به ۳۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. شنیسل مرغ برند آوا یکی دیگر از بسته‌های گرانقیمتی است که در فروشگاه‌های زنجیره‌ای پیدا می‌کنیم و این یکی را هم با وزن دو کیلو، ۳۱۶ هزار و ۸۰۰ تومان می‌فروشند. قیمت بسته دو کیلویی ساق بدون پوست برند رزا به ۲۶۱ هزار تومان رسیده است. ران و سینه دو کیلویی برند آوا ۲۴۶ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته می‌شود.

گردن بی‌پوست رزا یکی از ارزان‌ترین بسته‌های یک کیلویی مرغ خردشده است و قیمتش ۲۸ هزار و ۸۰۰ تومان است. بسته یک کیلویی بال و بازو رزا و آوا ۱۰۲ هزار و ۶۰۰ تومان فروخته می‌شوند و بسته نیم‌کیلویی گوشت چرخکرده مهیاپروتئین ۸۸ هزار تومان قیمت دارد.

قیمت مرغ خردشده در فروشگاه‌های زنجیره‌ای

انواع مرغ قطعه‌بندی

وزن

قیمت

مرغ کامل بی‌پوست (مهیاپروئین)

دو کیلو

244 هزار و 800 تومان

مرغ کامل با پوست (قزوین‌مرغ)

دو کیلو

159 هزار و 600 هزار تومان

سینه مرغ بی‌پوست (پویاپروتئین)

دو کیلو

316 هزار و 800 تومان

‌شنیسل مرغ (آوا)

دو کیلو

316 هزار و 800 تومان

ساق بدون پوست (رزا)

دو کیلو

261 هزار تومان

ران و سینه دو کیلویی (آوا)

دو کیلو

246 هزار و 600 تومان

بال و بازو (آوا)

یک کیلو

102 هزار و 600 تومان

گوشت چرخکرده (مهیاپروتئین)

نیم کیلو

88 هزار تومان

گردن بی‌پوست (رزا)

یک کیلو

28 هزار و 800 تومان

کد خبرنگار: ۱۵
۱دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید