اداره کل بهزیستی فارس در خصوص اذیت و آزار معلولان مرکز توانبخشی شهرستان جهرم بیانیه‌ای صادر کرد.

 اذیت و آزار معلولان مرکز توانبخشی شهرستان جهرم / سوزاندن بدن مددجویان این مرکز
به گزارش سلام نو به نقل از ایلنا، در پی انتشار خبری مبنی بر آزار جسمی در یکی از مراکز نگهداری معلولان در شهرستان جهرم که منجر به جریحه دار شدن احساسات عموم مردم شده است روابط عمومی اداره کل بهزیستی فارس به اطلاع می‌رساند: پس از اولین اطلاع مبنی بر بدرفتاری با توانخواهان در مرکز فاطمه الزهرا جهرم در ۲۴ خرداد ماه ۱۴۰۲، بازدید سرزده توسط مسئول بازرسی و کارشناس توانبخشی استان در ۲۵ خرداد انجام شد و آثار سوزاندن بر بدن معلولان این مرکز مشاهده نشد و بررسی تصاویر دوربین مداربسته در یک ماه گذشته به بهزیستی شهرستان ابلاغ شد که اهمال در انجام وظایف توسط احدی از مددیاران مرکز مسجل شد.

پس از وصول گزارش بهزیستی شهرستان در ۲۹ خرداد ماه، کمیسیون فوق العاده ماده ۲۶ نظارت به ریاست مدیر کل بهزیستی فارس تشکیل شد که موارد شامل صدور اخطار اول، اخراج مددیار خاطی و پیگرد قضایی، گرفتن گواهی سوءپیشینه و سلامت روان کارکنان، اخراج مسئول فنی، بازدید میدانی توسط حوزه تخصصی و بازرسی و حراست ظرف ۱۰ روز مصوب و انجام شد.

لازم به ذکر است طی بازدید سرزده توسط مدیرکل و بازرسی و حراست بهزیستی فارس با همراهی فرماندار شهرستان جهرم در ۶ تیر ماه، آرامش بر مرکز حاکم بود. بهزیستی، هرگونه سوزاندن بدن مددجویان این مرکز را تکذیب می‌کند.

کد خبرنگار: ۱۳
۱دیدگاه شما

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید