ساپینتو، سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی گفت: به ما اجازه ندادند قهرمان شویم.

سرمربی استقلال به پرسپولیس تبریک نگفت / پرسپولیس شایسته قهرمانی نبود

به گزارش سلام نو به نقل از ورزش سه، استقلال آخرین بازی فصل را به توفانی‌ترین شکل ممکن به پایان رساند. آبی‌پوشان توانستند با نتیجه باورنکردنی 7 بر یک از سد تراکتور عبور کنند تا لیگ بیست و دوم را با خاطره‌ای شیرین به پایان برسانند و خود را برای حضور پرقدرت در جام حذفی آماده کنند.

ریکاردو ساپینتو سرمربی استقلال در نشست خبری پس از بازی درباره دیدار با تراکتور گفت: در مورد بازی فکر می‌کنم خیلی توضیح اضافی نداریم و در همه موقعیت‌ها برتر بودیم و یک نتیجه تاریخی در مقابل یک تیم بسیار خوب به دست آوردیم.

* به ما اجازه ندادند قهرمان شویم
دوباره می‌گویم اجازه ندادند ما قهرمان شویم، ما استحقاق قهرمانی را داشتیم. شاید یک روز این اجازه را به ما بدهند تا دوباره قهرمان شویم، ولی ما به جنگیدن ادامه می‌دهیم. خیلی به تیمم افتخار می‌کنم، بازی بسیار جدی بود.

* نباید باشگاه اجازه دهد هواداران حریف بیشتر باشند
همینطور می‌خواهم از هوادارانی که امشب اینجا بودند، تشکر و قدردانی کنیم. این باور نکردنی بود که هواداران تراکتور بیشتر از ما بودند. در آینده باشگاه باید بیشتر به این موضوع توجه کند، به خاطر اینکه ما وقتی در شهرهای دیگر می‌رویم به اندازه کافی به هواداران ما بلیت نمی‌دهند یا بلیت کمتری به طرفداران استقلال می‌دهند. ولی اتفاقی که امروز افتاد، نباید تکرار شود.

* انگار تراکتور در خانه بازی می‌کرد، بازی با نساجی باید تماشاگران بیایند
انگار که تراکتور در خانه بازی می‌کرد. ولی از هوادارانی که امروز آمدند، تشکر می‌کنم که از تیم حمایت کردند. بقیه هوادارانی که نیامدند، شاید نیاز داشتند که بعد از این فصل استراحت کنند و امیدوارم برای بازی حذفی بیایند، چرا که باید استادیوم پر از تماشاگر باشد. آن ظرفیتی که باشگاه برای بازی با نساجی در اختیار دارد، باید پر شود. پس هیچ کس در خانه نماند که بخواهد بازی دیگری را ببیند. آنهایی که هوادار استقلال هستند باید به استادیوم بیایند و ورزشگاه برابر نساجی پر باشد.

* تمدید قرارداد؟ خسته شده‌ام و باید این موضوع حل شود
یکی از خبرنگاران از سرمربی استقلال پرسید: «حجت کریمی، سرپرست مدیرعاملی آبی‌ها، اعلام کرده گزینه اول و آخر ما ساپینتو است و از سوی دیگر اگر استقلال در جام حذفی نتیجه نگیرد و قهرمان نشود، احتمال دارد فصل بعد در استقلال نباشد وجود دارد.»
ساپینتو در جواب گفت: ددلاین برای حل این موضوع تا هفته بعد است، به خاطر اینکه ما خیلی در مورد این موضوع صحبت کرده‌ایم و واقعا بابت آن خسته هستم. اگر تا هفته بعد حل نشود، دیگر نمی‌دانم در آینده چه اتفاقی می‌افتد. واقعا خسته‌ام از اینکه آنها می‌خواهند و ما می‌خواهیم و ... وقتش است که این موضوع حل شود. ما باید برای فصل بعد آماده سازی کنیم و وقت نداریم. باید حداقل 2 ماه پیش این کار انجام می‌شد، اما این مسئله باید همین هفته حل شود.

* نمی‌توانم به پرسپولیس تبریک بگویم، شایسته قهرمانی نبودند
یکی از خبرنگاران از ساپینتو پرسید که او گفته است "نگذاشتند قهرمان شویم" و با این اوصاف حاضر است قهرمانی را به پرسپولیس تبریک بگوید؟ که سرمربی آبی‌ها در پاسخ گفت: من نمی‌توانم بگویم. من به آنها احترام می‌گذارم و بازی‌شان را بردند. به پرسپولیس و سپاهان و همه تیم‌ها احترام می‌گذارم، ولی من هم این حق را دارم که نظر خودم را داشته باشم. نمی‌توانم به تیمی تبریک بگویم که شایسته قهرمانی نبود. اگر عدالت در مسابقات بود، ما قهرمان بودیم. فصل بعد اگر بمانم ما بهتر نباشیم و آنها بهتر باشند، من هیچ مشکلی ندارم. ولی این نظر من است و علیه هیچ کسی نیست و فقط نظرم بود که ما استحقاق قهرمانی را داشتیم.

ویدئو: 301195

* به جلالی گفتم چرا یک ماه منتظر بودی این کار را انجام دهی؟
عملکرد سعیدی فر و جلالی؟ خیلی خوب بازی کردند. جلالی در این هفته بسیار خوب تمرین کرد و به او هم گفتم که یک ماه منتظر بودی که این کار را انجام دهی. چرا یک ماه منتظر بودی و ماه قبل این کار را نکردی؟ همیشه قوی بود، همیشه جدی بودی و بازیکن ملی، استعداد و کیفیت و شایستگی هم داری. اول هفته به او گفتم باید هر روز مثل یک بازیکن حرفه‌ای و ملی تمرین کنی. اولین روز تمرین این هفته به او گفتم اگر همینطور تمرین کنی، بازی می‌کنی. خیلی خوب تمرین کرد و من هم این شانس را به او دادم و بازی عالی انجام داد. به جلالی و سینا تبریک می‌گویم. خیلی عالی و متمرکز بازی کردند.

* تیم من استحقاق قهرمانی را داشت
به تیمم خیلی افتخار می‌کنم. تیم من استحقاق این را داشت که قهرمان شود. آنها مقابل همه چیز بودند، قهرمانند، اما متاسفانه دوباره باید بگویم که نگذاشتند ما قهرمان شویم. ولی ما تسلیم نمی‌شویم و در همه بازی‌ها ادامه می‌دهیم. بازی به بازی ایمان داریم که می‌توانیم از بقیه بهتر باشیم.

* مشکل با عارف غلامی؟ نه اینطور نیست
یکی از خبرنگاران به ساپینتو گفت: سوالی می‌خواهم بپرسم که شاید کمی حاشیه‌ای باشد و شما را ناراحت کند. می‌توانم بپرسم؟
ساپینتو نیز با خنده گفت: بهتر است نپرسید. یک نفر به من گفت که برخی سوالات را قبلا پاسخ داده‌ایم.
این خبرنگار در نهایت سوال خود را پرسید و گفت: بحثی پیش آمده بود که گفته می‌شد شما به این دلیل عارف غلامی را از لیست خط زده‌اید، که در تمرین با او به مشکل برخورده‌اید و او تمرین نمی‌کرد...
ساپینتو با قطع صحبت‌های خبرنگار گفت: نه، هیچ مشکلی با هیچ بازیکنی نداریم. در این دو بازی این مدیریت را داشتم که برخی بازیکنان استراحت کنند. این را در کنفرانس قبل از بازی هم گفتم. همه در دسترس بودند و به نظر من، در بازی قبلی برخی بازیکنان باید استراحت می‌کردند. این بازی هم یک سری باید بازی می‌کردند و یک عده استراحت. این مدیریت کردن سرمربی تیم است. من به همه افتخار می‌کنم، همه تلاش کردند و همه کارشان را خیلی خوب انجام دادند.

* مشکلی بابت تمدید وجود ندارد
اختلاف نظر درباره تمدید قرارداد؟ نه فقط اینکه باید انجام دهند و مشکلی نیست. ولی این موضوع باید تمدید شود (باخنده).

* 12 امتیاز را از ما گرفتند
ساپینتو در پاسخ به سوال خبرنگار ورزش سه مبنی بر اینکه آیا این اختلاف گل حسرت شما را برای قهرمانی بیشتر نکرد؟ اگر بخواهید صادقانه پاسخ دهید، اتفاقاتی که باعث شد استقلال قهرمان نشود، عمدی بود یا سهوی؟
سرمربی استقلال در پاسخ گفت: نمی‌دانم، ولی اشتباهات بودند. همه می‌توانند آنالیز کنند. همه می‌گویند که ما استحقاق 10، 12 امتیاز بیشتر را داشتیم. این صحبتی است که در برنامه ورزشی مطرح شده و فقط حرف من نیست. متاسفانه این واقعیت است و تنها چیزی است که می‌توانم به شما بگویم. بدشانسی، تصمیمات بد و اشتباهات بزرگ، ... در بعضی از بازی‌ها ما بدشانس بودیم چون چندین موقعیت گلزنی را از دست دادیم. ولی من در مورد آنها صحبت نمی‌کنم و در مورد امتیازاتی که از ما گرفتند حرف می‌زنم، 12 امتیاز.

* مهم نبود بعد از ما چه تیمی شایسته قهرمانی بود
او در مورد اینکه بعد از استقلال چه تیمی شایسته قهرمانی بود، گفت: اگر ما قهرمان بودیم دیگر بعد از آن برای من فرقی نمی‌کند.

کد خبرنگار: ۲۸
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید