گزارشات تحولات بازار مسکن در آذر ۱۴۰۱ نشان می دهد که سرعت رشد اجاره‌بها در این ماه نسبت به ماه قبل کاهش یافته است اما افزایش اجاره بها وجود داشته است.

هزینه اجاره‌بها در آذر ۱۴۰۱ چقدر گران شد؟

به گزارش سلام نو به نقل از «دنیای‌اقتصاد»، تازه‌ترین گزارش رسمی از تحولات بازار مسکن پایتخت در آخرین ماه پاییز حکایت از آن دارد که تورم ماهانه اجاره‌بها در این ماه نسبت به ماه پیش از آن بهبود جزئی داشته و به عبارت دقیق‌تر از سرعت رشد اجاره‌بها در تهران و کشور کاسته شده است.

در آذر ماه تورم ماهانه اجاره‌بها در تهران ۵/ ۲درصد و در کل کشور ۳درصد اعلام شده و این در حالی است که ارقام متناظر آن در آبان ماه به ترتیب ۱/ ۴ و ۵درصد بوده است. به این ترتیب هم در کشور و هم در شهر تهران در آخرین ماه زمستان از سرعت رشد هزینه اجاره‌بها تا حدی کاسته شده است.

بر اساس گزارش بانک مرکزی تورم نقطه‌ای اجاره‌بها در آذر ماه در تهران ۳/ ۴۱درصد بوده است و به عبارتی میانگین اجاره‌بهای منعکس‌شده در قراردادهایی که به صورت رسمی در این ماه ثبت شده است، نسبت به آذر۱۴۰۰ رشدی حدود ۴۱درصد داشته است. همچنین در کشور تورم نقطه‌ای اجاره‌بها در آذرماه ۴/ ۴۶درصد محاسبه و اعلام شده است.

بر اساس این گزارش نرخ تورم نقطه‌ای اجاره‌بها در آذرماه در مقایسه با ماه قبل از آن تغییر بسیار جزئی افزایشی داشته و تقریبا می‌توان ادعا کرد تورم اجاره‌بها در این ماه درجا زده است.

کد خبرنگار: ۱۴
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید

  *** ***