رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری گفت: دولت زیر بار جبرانِ اشتباه خود در قبال حقوق بخشی از بازنشستگان رفت.

میزان افزایش حقوق بازنشستگان در سال ۱۴۰۲ لو رفت

به گزارش سلام نو به نقل از برنا، طبق احکام صادر شده،  حقوق بازنشستگان تامین‌اجتماعی از ۲۰ تا ۳۱ شهریور ماه (بر اساس حروف الفبا) حقوق و مزایای خود را با اعمال ۳۸ درصد افزایش به علاوه ۵۵۰ هزار تومان دریافت ‌می‌کنند. حقوق بازنشستگان  همانند حقوق سایر افراد هر ساله مقداری افزایش می یابد. حقوق بازنشستگان باید به گونه ای باشد که بازنشسته بتواند با حقوق خود امور اقتصادی خانواده اش را سامان دهد. حقوق بازنشستگان  داری شرایط خاصی است، به طور مثال سن و سابقه کاری وی بر مبلغ  حقوق بازنشستگان  تاثیر گذار است.  

رییس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری با تاکید بر این‌که بازنشستگان امروز دچار مشکلات متعددی هستند و این افزایش حقوق نمی‌تواند مشکل آن‌ها را به طور کامل رفع کند، گفت: یکی دیگر از مطالباتِ مهم ما بعد از ثباتِ اوضاع پیگیری ۲۵درصد باقی‌مانده متناسب‌سازی است.

حسن صادقی در جلسه اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری اظهار داشت: خدا را شاکریم که با همت بازنشستگان در نقاط مختلف ایران، صدای بازنشستگان به گوش دولت و مجلس رسید و دولت زیر بار جبرانِ اشتباه خود در قبال حقوق بخشی از بازنشستگان رفت.

متناسب‌سازی حقوق بازنشستگان

صادقی تاکید کرد: بازنشستگان امروز دچار مشکلات متعددی هستند و این افزایش حقوق نمی‌تواند مشکل آن‌ها را به طور کامل رفع کند. یکی دیگر از مطالباتِ مهم ما بعد از ثباتِ اوضاع پیگیریِ ۲۵درصد باقیمانده متناسب‌سازی است.

وی ادامه داد: ما برای پیگیری قدرتمند این مسائل نیازمند یک کرسی هستیم تا بتوانیم به نتیجه برسیم. خواسته ما اجرایِ دقیق قانون است و کسی می‌تواند پیگیرِ اجرای قانون باشد که شجاعت و جسارت لازم را داشته باشد. کسانی که سکاندار نمایندگیِ کارگر هستند باید منافع جمع را دنبال کنند.

میزان بدهیِ دولت به سازمان تامین اجتماعی

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری به بدهیِ دولت به سازمان تامین اجتماعی اشاره کرد و گفت: سازمان تامین‌اجتماعی برای عمل به تعهدات خود باید منابع مالی داشته باشد که بخش قابل توجهی از این منابع را دولت باید با پرداختِ بدهی خود به این سازمان تأمین کند. پیگیریِ پرداختِ بدهیِ دولت به سازمان باید از مسیر مجلس بگذرد و این اعضای کانون هستند که باید با نمایندگان مجلس تعامل داشته باشند.

صادقی گفت: وقتی دولت به سازمان تامین اجتماعی بدهکار است، خرجِ دولت در جاهایِ غیرضرور برای ما جای سوال است. دولت باید مطالبات سازمان را صفر کند تا ما بتوانیم با خیال راحت از سازمان مطالبه‌گری کنیم.

وی به سهم سازمان در بودجه اشاره کرد و گفت: در زمان بودجه‌نویسی باید حواسمان به سهم سازمان تأمین اجتماعی باشد. سال گذشته دولت برای سازمان اعتباراتی در بودجه ندیده بود که درنهایت پس از اعتراض ما ۹۰هزار میلیارد تومان به سازمان تخصیص داد.

صادقی در ادامه گفت: تحول در ساختار نظام درمانی یکی دیگر از مطالبات ماست. نظلم بیمه مکمل امروز ما با توجه به اینکه شرکت آتیه‌ساز حافظ نتوانسته به وظایف خود عمل کند باید تغییر کند. باید دگرگونی در حوزه‌ی پرداختی‌ها ایجاد شود و به گونه‌ای پرداختی از جیب بیمه شده کمتر شود.

رئیس اتحادیه پیشکسوتان جامعه کارگری بیان کرد: به احتمال زیاد در افزایش حقوق سال آینده دولت مانند امسال رفتار نخواهد کرد و اساس افزایش حقوق‌ها در سال آتی دچار تحول منفی خواهد شد. اتفاقی که سال گذشته در شورایعالی کار برای افزایش حقوق کارگران افتاد امسال نخواهد افتاد و نمایندگان کارگری مسیر سختی پیش رو دارند که ما باید در کنار آن‌ها باشیم و به آن‌ها مشاوره بدهیم. چراکه افزایش حقوق کارگران مانند هر سال بر حقوق بازنشستگان تاثیر خواهد گذاشت.

کد خبرنگار: ۱۳
۷۲دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 59
 • ز- ب IR ۰۲:۰۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
  22 3
  پس کی متناسب سازی انجام میشه ..الان یه بازنشسته بالای ۲۰ میلیون میگیره ولی ما ماهی ۵ میلیون با دو فرزند بزرگ ..تو رو خدا تا زنده هستیم متناسب سازی رو انجام بدید شاید اوضاع مالی مون بهتر بشه
  • IR ۱۳:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
   0 0
   اشتباه متوجه شدی متناسب سازی، همسان سازی ویا یکسان سازی نیست، حقوق بازنشستگی حاصل سوابق بیمه پردازی ومبلغ حق بیمه ایست که پرداخت شده ودر سامانه تامین اجتمایی ثبت میشود وخلاصه آن این است برای هر سال سابقه پرداخت حق بیمه یک روز حقوق تعلق می گیرد، و حداقل آن ده سال و حد اکثر اش ۳۵ سال است،پس هیچوقت حقوق ده روزه با حقوق ۳۵ روزه برابر نخواهد شد، این قانون وشرایط تامین اجتماییست،
  • IR ۱۳:۴۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
   1 1
   دوست عزیز کسی که ۲۰میلیون تومان حقوق میگیرد بیمه به همان میزان صندوق تامین اجتماعی پرداخت کردیم و شما به اندازه حقوق ۵میلیون تومان حق بیمه بازنشستگی پرداخت کردید قرار نیست حداقل بگیران را با حداکثر بگیر ها برابر پرداخت کنند تامین اجتماعی ورشکست میشه
 • IR ۰۶:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
  19 3
  لطفاً طلب تامین اجتماعی را که حاصل زحمت چندین ساله کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی است از دولت وصول کنید
 • IR ۰۷:۴۹ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
  17 1
  چرا برای حقوقهای شش میلیونی باسابقه سی سال اقدامی نشده
 • خدا IR ۱۱:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
  17 1
  ولله حقوق بازنشستگان خیلی کمه بخدااااا
 • IR ۲۰:۲۲ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۳
  2 1
  سلام ما علاوه بر ۲۵ درصد متناسب سازی سال گذشته متناسب سازی ۱۴۰۱ را نیز طلب داریم وبا عنوان کردن فقط ۲۵ درصد سال گذشته این امرباعث نخواهد شد که ما از متناسب سازی ۱۴۰۱ بگذریم وانرافراموش کنیم این حق قانونی ماست وما از ان نخواهیم گذشت
 • IR ۰۰:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
  1 0
  همسان سازی پس کی میخواین اجرا کنین
 • بازنشسته IR ۰۰:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
  1 0
  سلام چرا حقوق من اضافه نشده؟
 • بازنشسته ارجمندی که یارانه اش قطع حقوقش بلاتکلیف م IR ۱۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
  1 0
  طلبمان را بدهید ؟
 • IR ۱۲:۵۸ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
  1 0
  با سلام.نظر.وپبشنهاد جناب آقای صادقی کاملا درست.و منطقی می باشد .می باید در مجلس .نمایندگانی از جنس کارگران.و بازنشستگان باشند تا درد.ومشکلات بازنشستگان را مطرح.و پیگیری نمایند..درود.بر آقای صادقی
 • علی فتح حسنوند IR ۱۴:۲۳ - ۱۴۰۱/۰۶/۲۴
  1 0
  من بازنشسته خودسازمان تامین اجتماعی هستم و هیچ وام مسکن نگرفتم ولی ده سال از سال نود تا الان قسط وام مسکن از من کسر می‌شود لطفاً برسی کنید
 • داریوش طهماسبی IR ۲۰:۳۰ - ۱۴۰۱/۱۲/۱۰
  0 0
  بنده بعد از ۳۵ سال بازنشسته شدم البته دریافتی ناچیز بماند یه وام ضروری می‌خوام بگیرم میگن بهت تعلق نمیگیره چرا

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید