قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ برای تولیدکننده ۳۵هزار و ۵۰۰ تومان تعیین‌شده است.

قیمت مرغ بالای ۶۰هزار تومان گران‌فروشی است

به گزارش سلام نو به نقل از تجارت‌نیوز، قیمت مرغ در ۱۲ شهریور ۱۴۰۱ به شرح زیر است

ران مرغ بدون پوست بدون دنبالچه چربی سر ساق

۸۴,۵۰۰

مغز ران بدون پوست بدون استخوان

۹۰,۵۰۰

ساق مرغ بدون پوست و سر ساق

۹۹,۰۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال

۹۸,۴۰۰

سینه مرغ بدون پوست، شش، گردن، بال، بازو

۹۵,۵۰۰

ران و سینه بدون پوست بدون دنبالچه شش گردن بال

۸۸,۰۰۰

بال کبابی ساده – بدون نوک بال

۶۷,۰۰۰

بازوی کبابی ساده

۴۴,۵۰۰

مخلوط بال و بازو کبابی ساده

۵۹,۰۰۰

فیله مرغ

۱۲۵,۷۰۰

گردن مرغ بدون پوست

۲۰,۰۰۰

شنیتسل بدون آرد

۱۱۰,۲۰۰

جوجه چینی

جوجه کباب بی‌استخوان و بدون بازو ساده

۱۱۲,۲۰۰

جوجه کباب بااستخوان ساده

پا چینی ۱۰ عددی مرغ

مرغ کنتاکی

دل مرغ پاک کرده

۱۹,۰۰۰

جگر مرغ

۱۸,۰۰۰

سنگدان مرغ

۱۹,۰۰۰

پای مرغ

۹,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۱۰۰۰گرمی

۱۱۰,۰۰۰

بلدرچین منجمد بسته ۵۰۰گرمی

۶۸,۰۰۰

بلدرچین کامل تازه (بسته ۱۰۰۰گرمی)

۹۹,۰۰۰

مرغ کامل منجمد، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی)

مرغ کامل تازه، بسته‌بندی کیسه‌ای (پوشش کیسه نایلونی)

۵۷,۵۰۰

مرغ کامل تازه پاک شده، بسته‌بندی بشقابی

تخم‌مرغ بسته‌بندی ۱۵ عددی بسته‌بندی

۴۵,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۲۰ عددی بسته‌بندی

۴۲,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۹ عددی بسته‌بندی

۲۵,۹۰۰

تخم‌مرغ بسته ۶ عددی بسته‌بندی

۱۹,۹۰۰

قیمت هر کیلو  مرغ در بازار چند؟

معاون امور تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی روز شنبه در مراسم افتتاحیه بیست و یکمین نمایشگاه بین‌المللی دام، طیور و آبزیان که در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در حال برگزاری است درباره علل افزایش قیمت هرکیلوگرم مرغ با قیمت‌هایی بیش از ۶۵هزارتومان در بازار افزود: اکنون ذخایر گوشت مرغ در کشور مطلوب است و هیچ کمبودی در این زمینه وجود ندارد.

حسین دماوندی‌نژاد اظهار کرد: اکنون دستور توزیع گوشت مرغ منجمد به استان‌ها ابلاغ شده تا برای کنترل قیمت‌ها از محل ذخایر به بازار، تزریق شود.

دماوندی‌نژاد گفت: عرضه گوشت مرغ بالا ۶۰هزارتومان تخلف و گران‌فروشی است، زیرا قیمت مرغ زنده اکنون ۴۲هزار تومان است و باید مرغ کیلویی ۶۰هزار تومان به فروش برسد.

قیمت تخم‌مرغ‌ هم بالا رفت

  قیمت تخم‌مرغ در ابتدای شهریور به ازای هر کیلو ۳۴ تا ۳۶هزار تومان در نوسان بود در روزهای اخیر به کیلویی ۴۰هزار تومان رسید.

رئیس اتحادیه مرغداران مرغ تخم‌گذار خراسان رضوی اظهار کرد: قیمت مصوب هر کیلو تخم‌مرغ برای مصرف‌کننده ۳۹هزار و ۸۰۰ تومان و همچنین قیمت مصوب برای تولیدکننده ۳۵هزار و ۵۰۰ تومان تعیین‌شده است.

موسوی نژاد در خصوص افزایش قیمت تخم‌مرغ توضیح داد: این قیمت به هیچ وجهه جوابگو هزینه‌های تولیدکننده نیست.

وی گفت: حداقل قیمت تخم‌مرغ برای خرید از مرغدار باید کیلویی ۵۲هزار تومان تعیین شود. قیمت کنونی صرفه اقتصادی برای مرغدار ندارد. لذا هم‌اکنون مرغداران درخواست حذف گله‌های جوان را دارند.

موسوی نژاد با تاکید بر این موضوع که اگر دولتمردان در قیمت این محصول تجدیدنظر نکنند و یا تولیدکنندگان را در مسیر تولید دست‌تنها بگذارند بیان کرد: در صورت عدم‌حمایت از تولیدکننده به‌طور حتم با کاهش تولید و افزایش قیمت این محصول در آینده‌ای نزدیک روبه‌رو خواهیم بود.

مرغ منجمد خریدار ندارد

رئیس اداره نظارت و بازرسی محصولات کشاورزی جهاد کشاورزی مشهد در همین راستا از توزیع مرغ منجمد به قیمت ۴۸ هزار تومان در سطح فروشگاه‌های مواد پروتئینی مشهد خبر می‌دهد و می‌گوید: توزیع مرغ منجمد به قیمت هر کیلو ۴۸ هزار تومان در مشهد شروع‌شده، اما از این نوع مرغ چندان استقبال نشده است.

سید علی‌اکبر نصری سر آسیا در خصوص عبور فروشندگان از نرخ‌های مصوب نیز می‌گوید: اگر فروشگاهی، مرغ را بیشتر از قیمت مصوب به فروش برساند، متخلف است و با آن برخورد می‌شود.

وی در خصوص ریشه گرانی‌های اخیر نیز اظهار می‌کند: پیش‌ازاین، کشتار کن‌ها مقداری مرغ از مازندران وارد مشهد می‌کردند و می‌فروختند؛ این موضوع باعث می‌شد مرغ در مشهد کمتر از قیمت مصوب عرضه شود.

رئیس اداره نظارت و بازرسی محصولات کشاورزی جهاد کشاورزی مشهد بیان می‌کند: بااین‌حال چندی است به گفته کشتار کن‌ها در مازندران اعلام‌شده که به‌منظور تنظیم بازار پایتخت، باید مرغ‌هایشان را به بازار تهران ارسال کنند. همین موضوع باعث شده است ورود مرغ از مازندران به مشهد متوقف شود.

وی ادامه می‌دهد: به گفته مرغ کشتار کن‌ها پیش‌ازاین روزانه ۱۰۰ تا ۱۵۰ تن مرغ از مازندران و گلستان وارد مشهد می‌شده است. این میزان مازاد بر نیاز مشهد توزیع می‌شده است.

سرآسیا درباره توزیع مرغ در مشهد بیان می‌کند: روزانه در رستوران‌ها ۲۵ تن مرغ قطعه‌بندی، هتل‌ها ۲۵ تن، در بیمارستان و مراکز نظامی ۳۰ تن، طرقبه شاندیز که مرغ آن از مشهد تهیه می‌شود ۲۵ تن، غذای فوری و مرغ بریانی در مشهد و طرقبه شاندیز ۲۰ تن و ۱۱۰ تن قطعه‌بندی در واحدهای صنفی توزیع می‌شود. درمجموع نیاز مصرفی روزانه مشهد ۳۵۰ تن مرغ است.

کد خبرنگار: ۱۳
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 0 + 0 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید