رئیس دایره برنامه‌ریزی و آمار اعتباری بانک توسعه صادرات ایران گفت: این بانک در سال ۱۴۰۰ نزدیک به ۲۹ هزار میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های کوچک و متوسط اعطا کرده است.

رشد ۷۱ درصدی اعطای تسهیلات بانک توسعه صادرات به SME ها در سال ۱۴۰۰

به گزارش سلام نو به نقل از روابط عمومی بانک توسعه صادرات، پریسا حمدی با اشاره به اهمیت حمایت از شرکت های کوچک و متوسط در مسیر توسعه پایدار، افزود: تامین سرمایه درگردش و مشارکت در احداث واحدهای تولیدی صادراتی از اهم برنامه های بانک توسعه صادرات ایران در سال های اخیر بوده است.

وی، تامین طرح ها و همچنین سرمایه در گردش شرکت های صادرات محور را از هدف گذاری های مهم بانک توسعه صادرات ایران در سال های اخیر عنوان کرد و اظهار داشت: طی سال ۱۴۰۰ توانسته ایم بیش از ۱۸۴ هزار میلیارد ریال تسهیلات به مشتریان اعطا کنیم که این رقم نسبت به سال ۱۳۹۹ رشدی ۴۱ درصدی را نشان می دهد.

رئیس دایره برنامه ریزی و آمار اعتباری بانک توسعه صادرات ایران، اذعان داشت: این بانک توسعه ای، خدمات و تسهیلات خود را با هدف ایجاد رونق اقتصادی، اجتماعی و جهش تولید در مناطق مختلف در سطح منطقه ای و ملی به تولیدکنندگان صادرات محور خود اعطا کرده است.

حمدی با اشاره به اینکه عملکرد صادراتی، مبنای اصلی اعطای تسهیلات ارزی به مشتریان است، گفت: بر این اساس بانک توسعه صادرات ایران به طرح های دارای توجیه و عملکرد صادراتی، خدمات و تسهیلات عرضه می کند.
به گفته این کارشناس، بانک توسعه صادرات ایران در سال ۱۴۰۰ موفق به اعطای تسهیلات به مشتریان بانکداری شرکتی، جذب مشتریان جدید اعتباری قطع ارتباط شده واجرای مدل جدید رتبه بندی مشتریان نیز شده است.

وی از وصول ۳ هزار و ۸۶۹ میلیارد ریال مطالبات غیرجاری بانک توسعه صادرات ایران در سال ۱۴۰۰ خبر داد و گفت: همچنین در حوزه ارائه تسهیلات به شرکت های دانش بنیان درسال ۱۴۰۰، با اعطای نزدیک به ۱۲ هزار میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت، رشد ۴۶۲ درصدی را نسبت به سال پیش از آن داشته‌ایم.

کد خبرنگار: ۱۵
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید