دولت واریز یارانه تیر ماه ۱۴۰۱ را از غروب روز دوشنبه بیستم آغاز کرد و روند پرداخت‌ها تا روزهای پایانی هفته هم ادامه داشت. اما حالا سوالی که یارانه بگیران دارند این است که یارانه مرحله ۱۳۸ یا همان مرداد ماه ۱۴۰۱ چه زمانی واریز می‌شود و تکلیف جاماندگان چه می‌شود؟

پرداخت یارانه جدید یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومانی برای یارانه بگیران | یارانه مرداد ماه امشب واریز می شود؟

به گزارش سلام نو؛ بالاخره پس ازمدتها انتظار وعده یارانه جدید رئیسی عملی شد و به حساب سرپرستان واریز شد. تاکنون هیچ مسئولی در رابطه با پرداخت یارانه جدید موضوعی را مطرح نکرده است اما بر اساس صحبت کارشناسان یارانه جدید هنوز قابل برداشت نیست. یارانه جدید به گفته برخی از نمایندگان به صورت کالا پرداخت خواهد شد.در ادامه به آخرین اخبار از یارانه جدید می پردازیم.

هنوز دولت و سازمان هدفمندی یارانه به شکل رسمی اعلام نکرده اند که زمان دقیق واریز یارانه ۱۴۰۱ کی است. اما در مرحله پیشین آن‌ها تاکید کرده بودند که در مرحله بعد واریز یارانه‌ها به روزهای متوالی موکول نمی‌شود و واریزی یکجا صورت خواهد گرفت.

هنوز دولت و سازمان هدفمندی یارانه به شکل رسمی اعلام نکرده اند که زمان دقیق واریز یارانه ۱۴۰۱ کی است. اما در مرحله پیشین آن‌ها تاکید کرده بودند که در مرحله بعد واریز یارانه‌ها به روزهای متوالی موکول نمی‌شود و واریزی یکجا صورت خواهد گرفت.

در چنین شرایطی به نظر می‌رسد که برای مرحله مرداد ماه نیز، دولت یارانه‌ها را روز پنجشنبه بیستم مرداد ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد کرد.

در این مرحله نیز برای افراد حاضر در دهک اول تا سوم مبلغ ۳۰۰ هزار تومان و برای افراد حاضر در دهک چهارم تا نهم، مبلغ ۴۰۰ هزار تومان واریز می‌شود. اما اگر در سال ۱۳۹۹ وام کرونا دریافت کرده باشید، از مجموع واریزی این ماه تان ۳۵ هزار تومان قسط این وام کسر می‌شود.

بخشی از یارانه بگیران که تا فروردین ماه یارانه نقدی به حساب شان واریز شده بود، در مرحله ۱۳۵ و ۱۳۶ اعلام کردند که یارانه آن‌ها قطع شده است. پس از آن دولت سامانه‌ای معرفی کرد و از آن معترضان خواست تا اعتراض خود را ثبت کنند.

در نهایت هم دولت اعلام کرد که وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی رسیدگی کرده و افرادی که در دهک اول تا نهم قرار گرفته اند، یارانه مرحله تیر ماه به حساب شان واریز شده است. سخنگوی  سازمان هدفمندی یارانه‌ها هم گفته بود که به محض تکمیل جریان بررسی و محاسبات، معوقه اردیبهشت و خرداد هم به حساب مشمولان واریز می‌شود.

اما پس از آن هم گروهی معترض شدند که به اعتراض آن‌ها رسیدگی نشده است، یا قرارگیری شان در دهک‌ها اشتباه محاسبه شده است. در این رابطه  سازمان هدفمندی یارانه‌ها دوباره اعلام کرد که متقاضیان همچنان می‌توانند نسبت به ثبت اعتراض به دلیل قطع یارانه و یا ثبت نام برای ورود به لیست یارانه‌بگیران اقدام کنند. 

با این وجود به نظر می‌رسد، یارانه جاماندگانی که اعتراض کرده اند و ثبت اعتراض آن‌ها مورد بررسی قرار گرفته، در این مرحله به حساب شان واریز شود.

یارانه معوقه ممکن است هر لحظه از سوی سازمان هدفمدی یارانه‌ها واریز شود. این معوقات مربوط به جاماندگان و معترضانی است که صلاحیتشان برای دریافت یارانه جدید تایید شده بود. در واقع، دولت بابت ماه‌های اردیبهشت و خرداد به آن‌ها بدهکار است.

پیگیری‌ها از سازمان هدفمندی یارانه‌ها نشان می‌دهد که پرداخت مطالبات این شهروندان در مرحله هماهنگی بانکی است و احتمال واریز آن در هر لحظه وجود دارد.

به صورت مشخص بعد از اجرای برنامه اصلاح ارزترجیحی، دولت مبلغ جدیدی به شهروندان دهک‌های اول تا نهم درآمدی پرداخت کرد. مبلغ آن برای سه دهک اول درآمدی ماهانه ۴۰۰ هزار تومان و برای شش دهک درآمدی دیگر ماهانه ۳۰۰ هزار تومان است.

به دنبال اجرای این برنامه، نام نویسی از دو گروه شهروندان آغاز شد. گروه اول شهروندانی بودند که در لیست داده‌های آماری وزارت رفاه وجود داشتند، اما از جمع یارانه‌بگیران کنار گذاشته شده بودند.

دسته دوم، اما کسانی بودند که وزارت رفاه هیچ اطلاعاتی از وضعیت درآمدی آن‌ها نداشت و در نتیجه مبلغی هم به آن‌ها پرداخت نمی‌شد.

گروه اول معترضان و گروه دوم جاماندگان بودند، دولت در همان روزهای نخست بعد از اجرای برنامه اصلاح ارز ترجیحی برای شهروندان گروه نخست یا به اصطلاح معترضان، یارانه جدید اردیبهشت را به صورت علی‌الحساب واریز کرد. این مبلغ تا زمان بررسی صلاحیت آن‌ها غیر قابل برداشت بود.

همزمان با موعد واریز یارانه تیر، قرار شد مبلغ بلوکه شده اردیبهشت به همراه مبلغ پرداخت نشده مربوط به ماه خرداد نیز به حساب این گروه از شهروندان واریز شود.

در خصوص شهروندان دسته دوم یا به اصطلاح جاماندگان نیز هرچند یارانه اردیبهشت به صورت مشروط پرداخت نشد، اما طبق وعده دولت در صورت مستحق شناخته شدن شهروندان متقاضی، این یارانه از ماه اردیبهشت به حساب آن‌ها واریز می‌شود.

کد خبرنگار: ۱۵
۴۷دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 13
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 34
 • IR ۱۰:۵۴ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  5 5
  چرابرای سرپرستان کمیته امدادواریزنشده تشکر
 • محمد رضا طلایی IR ۱۳:۲۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  2 10
  چند قسط از وام کرونا سال 99 مانده
  • شعیب IR ۱۹:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۶
   0 0
   یه سه چهار سالی بعد قسط تمام میشه اخه یه ملیارد بوده وام یارانه
 • IR ۱۵:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 8
  دراردیبهشت ماه۶۰۰هزار به حساب همسر م واریز شده ولی قابل برداشت نیست تکلیف ما را روشن کنید
 • حمید IR ۱۷:۳۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  1 12
  موقع قطع کردن یه لحطه قطع میکنن حالا که بررسی کردن و اعتراض قبول شده یکماهه امروز فردا می کنه وصل بشه
 • الیاس قریب سران IR ۲۰:۱۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 0
  من تاحالا یارانه نگرفتم اصلا ولی ثبت نام کردم الان چهارماه ولی هیچی واسم نریختن
 • محمد اسمعیل نژاد IR ۲۰:۱۹ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 1
  من یک بازنشسته هستم و با این حقوق بخور و نمیر یارانه مارا دولت قطع نموده و تا این تاریخ ۱۲/۵/۱۴۰۱ هنوز پاسخی ارایه نشده .لطفا ما را با مسئولین مقایسه نکنید
 • ناشناس IR ۲۱:۳۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۲
  0 0
  مگه واریز شده لطفاً بگین
 • ناشناس IR ۰۰:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
  0 0
  باسلام لطفا یارانه نقدی راقطع نکنید مامددجو هستیم نیاز مبرم به پول ماهیانه یارانه داریم
 • عای IR ۰۰:۳۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
  2 0
  خوبه
 • IR ۰۱:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
  1 0
  خوب عالی
 • غلامعلی دهقانی IR ۰۹:۵۲ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۳
  2 0
  من جامانده بودم که سازمان هدفمندی تائید کرده مستحق دریافت می‌باشم ۳۰۰تومن تیرماه واریز شد ولی قابل برداشت نیست درضمن به بانک هم مراجعه کردم اعلام کرده پول مسدود شده درحسابتان نیست میخوام بدونم قضیه چیه وچی باید کرد.ممنون
 • طاهره عادلی IR ۱۵:۲۰ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۴
  0 0
  من جامانده هستم فقط یکبار ۳۰۰ تومن به حسابم واریز شده باز نشسته هستم با حقوق ۴۷۰۰۰۰۰ هزار تومان بقیه یارانه کی به حسابم واریز میشودبا احترام

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید