سیده طیبه حسینی سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها از واریز یارانه تیرماه برای افرادی که اعتراض آنها قبول شده، خبر داد.

حساب یارانه بگیران معترض شارژ شد؟ | معوقات یارانه نقدی کی واریز می شود؟ + جزییات جدید

به گزارش سلام نو، سیده طیبه حسینی در مورد اینکه برخی شهروندان گلایه کرده‌اند که با وجود ثبت اعتراض، هنوز یارانه ماه گذشته آنها قابل برداشت نیست، گفت: از کسانی که اعتراض خود را نسبت به دهک‌بندی ثبت کرده بودند، تعدادی جزو دهک پر درآمد ۱۰ قرار گرفتند که یارانه به آنها تعلق نمی‌گیرد، اما بقیه که جزو ۹ دهک کم‌درآمد قرار گرفته‌اند، یارانه تیرماه به حساب آنها واریز و قابل برداشت شد.

وی این را هم گفت: عده‌ای از کسانی که قبلاً اعتراض خود به دهک‌بندی را ثبت کرده بودند و یارانه در حساب آنها واریز و مسدود شده است، چون از این تعداد بخشی از معترضان جزو سه دهک کم‌درآمد جامعه هستند و به جای ۳۰۰ هزار تومان باید ۴۰۰ هزار تومان به حساب‌شان واریز شود، بنابراین هنوز مبالغ واریز شده یارانه مربوط به خرداد و اردیبهشت‌ماه قابل برداشت نشده است.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها اظهار داشت: بعد از هماهنگی با وزارت تعاون،کار ورفاه اجتماعی و مشخص شدن تعداد کسانی که مشمول یارانه ۴۰۰ هزار تومانی می‌شوند، یارانه‌های واریزی برای این افراد قابل برداشت خواهد شد.

حسینی اضافه کرد: کسانی که تاکنون یارانه نگرفته‌اند یا در سال‌های قبل از دریافت یارانه انصراف داده‌اند یا اینکه از ابتدا یارانه نگرفته‌اند، می‌توانند به سایت MY.GOV.IR مراجعه و تقاضای خود برای دریافت یارانه را ثبت کنند.

وی همچنین در مورد سامانه حمایت نیز گفت: این سامانه زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که بر اساس وعده‌ای که وزیر تعاون،کار و رفاه اجتماعی داده است، بزودی این سامانه با به‌روزرسانی جدید باز خواهد شد. اما فعلاً سامانه MY.GOV.IR فعال بوده و قابلیت ثبت تقاضا برای متقاضیان یارانه را دارد.

سخنگوی سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها در مورد کسانی که خانوار خود را جدا کرده‌اند، اظهار داشت: عده‌ای از افراد بودند که در خانوار قبلی مشمول یارانه می‌شدند و بعد از ازدواج خانوار فرزندان جدا می‌شود، ممکن است فرزندی که خانوار جدید یارانه‌ای تشکیل داده است، جزو دهک دهم و پردرآمد جامعه باشد و مشمول دریافت یارانه نباشد، اما همچنان پدر و مادر وی مشمول دریافتی یارانه باشند.


بیشتر بخوانید:

واریز یارانه معیشتی جدید به حساب مردم؛ امشب | یارانه معیشتی جاماندگان قابل برداشت شد؟
تاریخ واریز یارانه معیشتی تیر ۱۴۰۱ | زمان برداشت و مبلغ جدید یارانه معیشتی تیر اعلام شد


حسینی در مورد اینکه برخی شهروندان گفته‌اند در برخی خانوارها یارانه برای یک نفر واریز شده و برای دیگران واریز نشده، گفت: ملاک ما سرپرست خانوار است، اگر سرپرست خانوار مشمول دریافت یارانه قرار گیرد، به سایر اعضا نیز تعلق می‌گیرد و اگر سرپرست خانوار مشمول دریافت یارانه نشود، سایر اعضا نیز مشمول نخواهند شد.

هنوز برای دریافت یارانه فرصت هست

با وجود بررسی‌های صورت‌گرفته و تعیین‌تکلیف اعتراض‌ها و درخواست‌های جدید، همچنان متقاضیان یارانه فرصت دارند برای ثبت‌نام یا اعلام اعتراض نسبت به حذف یارانه خود از طریق سامانه‌های تعیین شده اقدام کنند.

به گزارش ایسنا، بیش از دو ماه از اقدام دولت برای تغییر پرداخت یارانه‌های نقدی گذشته است؛ به‌طوری که از ۱۹ اردیبهشت ماه اولین پرداخت یارانه با مبلغ جدید آغاز شد و یارانه‌های نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی و همچنین کمک معیشتی ۵۵ تا ۲۰۵ هزار تومانی که تا پیش از آن واریز می‌شد، پایان یافت. در شرایط جدید، پرداخت یارانه برای ٧٨ میلیون نفر طبق ۹ دهک در دستور کار قرار گرفت؛ به طوریکه برای سه دهک اول ۴۰۰ هزار تومان و برای شش دهک بعد هر نفر ۳۰۰ هزار تومان اختصاص یافت و حدود شش میلیون نفر تحت عنوان دهک دهم از دریافت یارانه کنار گذاشته شدند.

حساب یارانه بگیران معترض شارژ شد؟ | معوقات یارانه نقدی کی واریز می شود؟ + جزییات جدید

با توجه به حذف شش میلیونی و اعتراض‌هایی که نسبت به دهک‌بندی انجام شده وجود داشت، سامانه hemayat.mcls.gov.ir از سوی وزارت رفاه معرفی شد تا تنها کسانی که تا اردیبهشت امسال یارانه دریافت می‌کردند اما در شرایط جدید حذف شده بودند، امکان ثبت اعتراض و درخواست بازبینی داشته باشند. در ادامه نیز به حساب تمامی کسانی که اعتراض ثبت کرده بودند یک مرحله یارانه ۳۰۰ هزار تومانی مشروط و غیرقابل برداشت واریز شد تا درخواست‌ها بررسی شود.

این درحالی است که با انجام بررسی‌ها، در بیستم تیرماه برای کسانی که اعتراض کرده و در دهک‌های ١ تا ۹ قرار گرفتند، یارانه واریز شد و قرار است دو یارانه معوق بابت اردیبهشت و خردادماه نیز برای آنان واریز شود.

اما این پرداخت به معنی پایان زمان ثبت اعتراض نیست و همچنان کسانی که یارانه آنها در اردیبهشت قطع شد، این امکان را دارند که درخواست بازبینی را ثبت کنند تا مورد بررسی قرار گیرد.

از سوی دیگر طبق قانون بودجه امسال، از اواخر اردیبهشت ماه ثبت‌نام از جاماندگان یارانه آغاز شد و تمامی کسانی که به هر دلیلی از قبل یارانه‌ای دریافت نمی‌کردند امکان ثبت درخواست پیدا کردند. بررسی وضعیت این افراد نیز در دستور کار قرار گرفت و با تعیین‌تکلیف ثبت‌نام‌کنندگان، مقرر شد برای آنهایی که بین دهک اول تا نهم قرار گرفتند یارانه تیرماه به همراه دو یارانه معوق اردیبهشت و خرداد واریز شود که احتمالاً تا روزهای آینده این پرداخت انجام خواهد شد.

باید توجه داشت که ثبت‌نام از افرادی که تاکنون از دریافت یارانه نقدی جا مانده‌اند یا متقاضی جدید دریافت یارانه هستند نیز همچنان ادامه دارد. این افراد می‌توانند با مراجعه به سامانه my.gov.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

در اختیار داشتن شماره تلفن همراه به نام سرپرست خانوار، کد ملی، کد پستی، تاریخ تولد و شماره شبای بانکی مربوط به سرپرست خانوار متقاضی جدید یا جامانده از یارانه، برای ثبت‌نام ضروری است.

افراد می‌توانند جهت کسب اطلاع از آخرین وضعیت یارانه خانوار، کد دستوری #کد ملی*۴۳۸۵۷*۴* را با شماره تلفن همراه به‌نام خود، شماره‌گیری کنند. / روزنامه ایران

کد خبرنگار: ۱۵
۲۵دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظرات

 • نظرات منتشر شده: 9
 • نظرات در صف انتشار: 0
 • نظرات غیرقابل انتشار: 16
 • IR ۰۱:۵۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
  3 0
  من دهک ۱تا۳ بودم ولی یکباره یارانه تیر مرا ۳۰۰ ریختن چرا اینقدر بی عدالتی میکنید؟؟؟؟؟
 • IR ۰۳:۱۸ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
  1 1
  من اعتراض زدم و وقتی تماس گرفتم گفتند خانوار شما مشمول یارانه هست ولی یارانه برای ما واریز نشده
 • IR ۰۶:۳۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
  3 0
  ما اعتراض به دهک بندی داشیم چرا من جز دهک 5هستم که هیچی ندارم و فامیل و اطرافیانم که هم خونه دارن هم ماشین هم شغل هم بیمه تامین اجتمایی جز دهک یک تا 3هستم و اونا به ما میخندن
 • IR ۰۶:۴۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
  2 0
  سلام لطفا از مسعولین بپرسید اگه کسی شغل داره ماهی هفت میلون بیمه تامین اجتمایی داره خونه داره اونم دوتا چطور تو دهک 3قرار داره منی که نه خونه نه ماشین نه شعل ندارم باید بشم دهک 5 من سه تا از فامیلای خودم که پولدارن شدن دهک 3 این انصاف نیست
 • هموطن IR ۰۸:۰۱ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
  0 0
  سلام اردیبهشت ماه ثبت نام کرده ام پیام آمده هموطن گرامی ....فرایند درخواست ثبت نام یارانه معیشتی شما با موفقیت تکمیل گردیده نتیجه پس از بررسی از طریق پیامک اطلاع رسانی خواهد شد. بیش از سه ماه هست هنوز پاسخی داده نشده فکر کنم حالا حالاها ما باید انتظار بکشیم ولی قیمتها منتظر نمی مانند.
 • حیدری IR ۰۹:۱۵ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
  1 0
  چرا این ماه یارانه من واریز نشد
 • IR ۰۹:۳۳ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۱
  2 1
  لطفا بررسی دهک بندی انجام دهید چون بی عدالتی بین خیالیا
 • ی ب IR ۱۵:۴۷ - ۱۴۰۱/۰۵/۰۳
  0 0
  سلام ، لطفا درخصوص پرداخت یارانه قشر بازنشسته نظامی هم رسیدگی و اطلاع رسانی گردد باتشکر.
 • علی طالبی IR ۲۱:۴۶ - ۱۴۰۱/۰۵/۱۱
  0 0
  سلام علیکم .احتراما یارانه تیر ماه اینجانب بعد از اینکه مشمول دریافت یارانه شدم واریز شد و قابل برداشت میباشد ولی یارانه اردیبهشت که در حساب واریز شده و غیر قابل برداشت میباشد و یارانه خرداد اصلا واریز نشده . بطور ساده از معوقات یارانه اردیبهشت و خرداد خبری نیست همش میبینم نوشته شده که آخر هفته واریز میشود .متوجه نمیشم کدام آخرهفته را میگویند لطفا پیگیری کنید .متشکرم

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 5 + 11 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید