۱۲ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۰۱
کد خبر: 55362260

محدودیت‌های ترافیکی ویژه تعطیلات نیمه خرداد هر سه جاده اصلی ارتباطی مازندران با پایتخت را تا دوشنبه هفته آینده تحت تاثیر قرار می دهد و در نتیجه تمامی رانندگان باید در این مدت پیش از برنامه ریزی از محدودیت های اعلام شده آگاهی یابند.

جاده‌های شمال ایران قفل شد

به گزارش سلام نو به نقل از ایرنا، رییس پلیس راه مازندران وضعیت ترافیک خودرو در مبادی ورودی به این استان در زمان حاضر را پرحجم و نیمه سنگین و در برخی مواقع سنگین اعلام کرد.

سرهنگ یدالله جهان‌تاب با اشاره به یکطرفه بودن جاده کندوان در مسیر شمال به جنوب، وضعیت تردد خودرو در حدفاصل پل زنگوله تا سیاه بیشه و همچنین محدوده هزار چم را سنگین توصیف کرد.

وی گفت : در محور هراز نیز مسیر جنوب به شمال در حدفاصل حدفاصل پلور تا بایجان و محدوده سه راهی چلاو و مسیر شمال به جنوب محدوده پارک جنگلی آمل و سه راهی چلاو ترافیک خودرو سنگین گزارش شده است.

سرهنگ جهان تاب وضعیت ترافیک خودرو در جاده سوادکوه را نیز در زمان حاضر پرحجم و سنیگن اعلام کرد و از مسافران خواست ضمن مدیریت سفر، از هرگونه سبقت و سرعت غیرمجاز خودداری کنند تا سفری امن و ایمن را برای خود و دیگران رقم بزنند.

محدودیت‌های ترافیکی ویژه تعطیلات نیمه خرداد هر سه جاده اصلی ارتباطی مازندران با پایتخت را تا دوشنبه هفته آینده تحت تاثیر قرار می دهد و در نتیجه تمامی رانندگان باید در این مدت پیش از برنامه ریزی از محدودیت های اعلام شده آگاهی یابند.

محدودیت های ترافیکی پلیس راه برای محورهای اصلی مازندران به شرح زیر است:

محور کندوان:

 تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روز چهارشنبه یازدهم خرداد از مرزن آباد به سمت کرج ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا  ۲۴  از کرج میدان امیرکبیر و آزاد راه تهران - شمال به سمت مرزن آباد یکطرفه خواهد شد.

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۳ تا ۲۴ روزهای یکشنبه و دوشنبه ۱۵ و ۱۶ خرداد از کرج و ابتدای آزاد راه تهران – شمال به سمت مرزن آباد ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه در محل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از مرزن آباد به سمت کرج و تهران یکطرفه خواهد شد.

تردد انواع تریلر، کامیون و کامیونت از محور چالوس به کرج و بالعکس کماکان ممنوع است.

محور هراز:

تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۴ تا ۲۴  روز یکشنبه ۱۵ خرداد ماه از رودهن به سمت آمل ممنوع است و در صورت اعلام ماموران پلیس راه درمحل ، تردد انواع وسایل نقلیه از ساعت ۱۶ تا ۲۴ همان روز از آب اسک به رودهن (محدوده مشاء) یکطرفه خواهد شد.

تردد کامیون و کامیونت‌ها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴  امروز چهارشنبه و همچنین از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای پنجشنبه ، جمعه ، شنبه ، یکشنبه و دوشنبه هفته آینده یعنی از ۱۲ تا ۱۶ خردادماه جاری از محور هراز ممنوع است.

تردد موتور سیکلت از ساعت ۱۲ ظهر امروز چهارشنبه تا ساعت ۶ صبح روز دوشنبه هفته آینده ۱۶ خرداد از محورهای کندوان، هراز ، فیروزکوه به تهران و یا بالعکس ممنوع است و تنها موتور سیکلت های انتظامی و امدادی برای انجام ماموریت های ضروری در مسیرهای ترافیک، مجاز به تردد هستند.

جاده فیروزکوه:

تردد انواع تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۱۲ تا ۲۴ روزهای چهارشنبه ، پنجشنبه و جمعه ۱۱ تا ۱۳ خرداد از مسیر جنوب به شمال محور تهران - فیروزکوه - قائمشهر و بالعکس ممنوع است.

تردد انواع تریلرها به استثنای حاملین مواد سوختی و فاسد شدنی از ساعت ۶ تا ۲۴ روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده ۱۴ و ۱۵ خرداماه جاری از مسیر شمال به جنوب محور قائمشهر  - فیروزکوه - تهران ممنوع است.

مازندران ۱۰ هزار و ۴۰۰ کیلومتر راه اصلی و فرعی دارد که بیش از سه هزار کیلومتر از آن محورهای مواصلاتی کوهستانی است.

کد خبرنگار: ۱۴
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید