توفان فرانکلین از دیشب (یکشنبه) در شمال فرانسه آغاز شد و بر پایه اعلام سازمان هواشناسی این کشور ۷ بخش در وضعیت نارنجی هشدار قرار گرفتند.

قطع برق ۱۲ هزار خانه در فرانسه در پی وقوع توفان «فرانکلین»

به گزارش سلام نو، ایرنا به نقل از خبرگزاری فرانسه نوشت: شمال فرانسه ۴۸ ساعت پس از وقوع توفان «اونیس» و خسارات ناشی از آن، شاهد توفان «فرانکلین» شده که به قطع برق ۱۲ هزار واحد مسکونی انجامید.

طوفان فرانکلین در مقایسه با توفان اونیس شدت کمتری دارد اما به دلیل خساراتی که توفان ۴۸ ساعت قبل وارد کرد، درخت ها و زیرساخت ها در شمال فرانسه مستعد بروز حادثه هستند.

توفان فرانکلین از دیشب (یکشنبه) در شمال فرانسه آغاز شد و بر پایه اعلام سازمان هواشناسی این کشور ۷ بخش در وضعیت نارنجی هشدار قرار گرفتند. این سازمان در پیام هشدار خود آورده است: شدت توفان کمتر از روز جمعه است اما طولانی است و در شرایطی که درختان و زیرساخت‌ها ممکن است در اثر توفان اونیس ضعیف شده باشند، نباید از آن غفلت کرد.

این گزارش افزود: با وجود تلاش های شرکت توزیع برق فرانسه، همچنان ۱۲ هزار واحد مسکونی برق ندارند. دلیل قطع برق سقوط درختان و قطع کابل عنوان شده است و احتمال افزایش خسارات تا عصر امروز هم مطرح شده است.

به گزارش ایرنا، توفان اونیس که از ایرلند به راه افتاد، روز جمعه از انگلیس گذشت و به شمال فرانسه رسید. این توفان با دستکم ۱۶ قربانی از شنبه (۱۹ فوریه/ ۳۰ بهمن) به سواحل آلمان رسید و در مسیر خود خسارات مالی قابل توجهی برجای گذاشت.

اونیس تاکنون جان چهار نفر در هلند، چهار تن دیگر در لهستان، سه نفر در انگلیس، دو نفر در آلمان، دو تن در بلژیک و یک نفر در ایرلند را گرفته است. بیشتر قربانیان این توفان به دلیل سقوط درخت بر روی خودرو جان باخته اند.

کد خبرنگار: ۱۸
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید