تکرار نام افراد نقش مهمی در ذهن آنها داشته و مقدمه‌ای بر دوستی و محبت است. هر بار که نام عزیزی را تکرار می‌کنیم، فرصتی برای محبت ورزیدن و یادآوری علاقه عمیق خود به او پدید می‌آوریم.

گردنبند طلا اسم و دستبند طلا اسم هدیه‌ای خاص و ماندگار

گردنبند طلا از زیور آلات محبوب و پرطرفدار در نسل‌ها و دوره‌های مختلف بوده و هست. تنوع بالای موجود در این نوع زیور آلات، امکان تهیه نمونه مناسب با هر نوع سلیقه ای را برای افراد مختلف فراهم آورده است. در پلاک طلا  این فراوانی تنها به طرح و نقش این تیپ گردنبندها محدود نبوده و تنوع در قیمت را نیز شامل می‌شود تا افراد با هر توان خرید قادر باشند نمونه مناسب و دلخواه خود را از میان طرح‌های موجود تهیه کنند.

در نوشتار پیش رو به بررسی این موارد می‌پردازیم.

با ما تا انتهای متن همراه شوید.

گردنبند طلا اسم و دستبند طلا اسم هدیه‌ای خاص و ماندگار

گردنبند اسم: هدیه‌ای مناسب، یادگاری ماندنی...

تکرار نام افراد نقش مهمی در ذهن آنها داشته و مقدمه‌ای بر دوستی و محبت است. هر بار که نام عزیزی را تکرار می‌کنیم، فرصتی برای محبت ورزیدن و یادآوری علاقه عمیق خود به او پدید می‌آوریم.

تهیه گردنبند اسم طلا از جنس طلا راهی مطمئن برای تبدیل این یادمان به جلوه‌ای ماندگار است!

فرصتی برای ثبت اسم افراد بر روی متریالی ارزشمند که هر دو ارزش مادی و معنوی را یک‌جا و در قالب زیورآلاتی زیبا پدید می‌آورد.

تا پیش از این و در دوره‌های گذشته، نمونه‌های محدودی از این نوع گردنبندها تولید می‌شد که بی‌شک نمی‌توانست همه سلیقه‌ها را در بر گرفته و رضایت مشتریان در طیف‌های گوناگون را تا این حد تامین کند.

اما در سال‌های اخیر و با پیشرفت تکنولوژی طراحی و برش کامپیوتری، تحول بزرگی در تولید انواع گردنبند اسم از جنس طلا به‌ وجود آمده است.

تا جایی که علاوه بر نمونه‌های معمولی و کلاسیک این ملزومات زینتی، امکان انتخاب از بین طراحی‌های مختلف، اسامی ترکیبی، اسامی انگلیسی و نیز طرح‌های پیچیده پدید آمده است.

در ادامه مطلب به این موارد بیشتر خواهیم پرداخت.

از ویژگی های گردنبند اسم طلا و دستبند اسم طلا بیشتر بدانیم...

زبان فارسی چه در آوا و خوانش و چه در نگارش بسیار زیباست. تنوع فونت‌های فارسی و امکان برگردان آنها به شکل طراحی رایانه‌ای جهت برش لیزری، امکان خلق آثار هنری زیادی را از این طریق پدید آورده است.

طراحی و تولید گردنبند اسم از متریال طلا نیز با پیدایش فناوری‌های امروزی در علوم کامپیوتری و نیز برش لیزری پیشرفت‌های زیادی داشته و تا حد زیادی تغییر ماهیت داده است.

امروزه این نوع گردنبندها با طراحی پیچیده و با هر شکل دلخواه به آسانی و با دقت و ظرافت بالا ساخته می‌شوند. در نمونه‌های کلاسیک اغلب پیچیدگی طرح، مشکلات زیادی برای برش پدید آورده و نتیجه نهایی نیز ظرافت چندانی نداشت. به عبارتی عدم دسترسی هنرمندان طلاکار به بخش‌های داخلی در طرح‌های پیچیده برای برش گردنبند اسم، کار را از زیبایی و ظرافت کم‌بهره می‌نمود.

خوشبختانه امروزه و با وجود نرم‌افزارهای پیچیده طراحی از یک سو و دستگاه‌ها و تجهیزات برش لیزری با توان انجام بسیار دقیق برش طلا از سوی دیگر، امکان برآورده‌سازی خواست مشتریان در زمانی اندک و با دقت بالا فراهم آمده است.

تا جایی که همه اسامی فارسی با طرح‌هایی بدیع و بسیار زیبا و منطبق بر خواست سفارش دهندگان در حداکثر یک هفته تهیه و تقدیم مشتریان می‌شود.

گردنبند طلا اسم و دستبند طلا اسم هدیه‌ای خاص و ماندگار

مقایسه بین گردنبند های اسم فارسی سه بعدی و مسطح

آنچه اغلب ما از گردنبند اسم در زمان گذشته به‌یاد داریم، تنها نمونه‌های مسطح و ساده‌ای بود که جای خالی گردنبند سه بعدی اسم به‌ویژه از جنس طلا و نقره را در ذهن ما تداعی می‌کرد.

در این نمونه‌ها حتی مدل‌های مسطح و ساده نیز، برش‌ها با نمونه‌های امروزی قابل مقایسه نبوده و از ظرافت و زیبایی کمتری بهره داشت.

فناوری‌های امروزی به هنرمندان عرصه طلا و زیورآلات این فرصت را داده تا نمونه‌های برجسته و ۳ بعدی از اسامی فارسی و انگلیسی را به روش برش لیزری تولید کنند.

پیچیدگی طرح در اسامی چند بخشی و ترکیبی و نیز نمونه‌هایی با فونت‌های هنری، فانتزی و خاص نیز از دیگر مواردی هستند که تولیدات مدرن این نوع گردنبندهای اسم را با تحول و پیشرفت زیادی همراه کرده است. تا جایی که امروزه سه بعدی بودن، دست ساز بودن و ساخت تمیز و برش های دقیق لیزری به بخش ثابتی از مدل‌های تولیدی در گردنبند طلا زنانه اسم تبدیل شده است.

از گردنبند اسم انگلیسی بیشتر بدانیم...

با گسترش ارتباطات در دنیای امروزی، شناخت و علاقه نسبت به فرهنگ‌های مختلف نیز بیشتر شده است. در این میان کاربرد حروف انگلیسی برای نوشتن و برش اسامی و تولید آن با متریال طلا در قالب گردن آویز و گردنبند نیز رونق زیادی داشته و به بخشی از استایل و مد این روزها بدل شده است.

از نظر زیبایی و ظرافت در برش، به‌درستی نمی‌توان اظهار نظر قطعی در مقایسه بین گردنبند های اسم انگلیسی و فارسی بر زبان آورد!

دقت بالا در برش‌های لیزری از یک سو و ترکیبات خطاطی با فونت‌های زیبا در حروف هر دو زبان به‌حدی بالاست که این تولیدات را در رقابتی تنگاتنگ با یکدیگر قرار داده و قضاوت نهایی در مورد زیبایی آنها را به سلیقه ارزشمند مشتریان سپرده است.

اما در این میان حق انتخاب برای سفارش انواع اسامی به هر زبان و با هر نوع طراحی و خطاطی توسط طراحان و خطاطان مجموعه‌های طلاسازی جهت مشتریان خوش ذوق کماکان محفوظ است.

برای آنها که به هنرهای دست‌ساز علاقمندند...

پیشرفت صنایع گوناگون گرچه فرصتی برای خلق آسان و دقیق هنرهای طلاسازی و حکاکی با این متریال فراهم آورده، اما نیاز و علاقه به صنایع دست ‌ساز در این زمینه از بین نبرده است. بر این اساس هنوز هم مشتاقان طلاهای دست‌ساز کم نیستند و خوشبختانه تقاضای آنها برای ساخت مصنوعات گرانبها از این جنس نیز بی‌پاسخ نمی‌ماند.

بر این اساس افزون بر انواع گردنبند اسم طلا با برش‌های لیزری و تولید از این طریق، بخش‌هایی از این تولیدات نیز به طلاهای دست‌ساز با زیبایی چشمگیر و اصیل تعلق داشته و به خلق آثاری ویژه برای هنردوستان و مشکل‌پسندان اختصاص می‌یابد.

بسیاری از تولیدات هنری جواهرات و فلزات گرانبها در این حوزه، هنوز هم به ویژگی ارزشمند دست‌ ساز بودن مزین بوده و می‌تواند طبع والای علاقمندان به هنرهای سنتی و اصیل جواهرسازی را تامین کند.

گردنبند طلا اسم و دستبند طلا اسم هدیه‌ای خاص و ماندگار

و در پایان...

گردنبند اسم، دستبند اسم و پلاک اسم طلا سه بعدی از زیورآلات محبوب برای خانم ها در همه دوره‌ها بوده و هست. ساخت و کاربرد انواع گردنبند طلا مزین به نام افراد به زبان‌های فارسی و انگلیسی و نیز اسامی مقدس و مذهبی همواره با اقبال بالای کاربران روبرو بوده است.

امروزه با وجود هنرمندان برجسته طراح و خطاط که در این زمینه فعالیت دارند و نیز و به مدد فناوری‌های پیشرفته در زمینه برش لیزری فلزات و به‌ویژه طلا، امکان ساخت این نوع گردنبند با درجه بالایی از زیبایی و ظرافت پدید آمده است.

به‌علاوه انواع گردنبند دست ساز، نمونه‌های سه بعدی و سایر انواع طرح و ساخت گردنبند در زمانی اندک و دقت بسیار زیاد در ساخت قابل تهیه است.

علاقمندان هم‌چنین می‌توانند طرح‌های مورد نظر خود را در قالب سبک‌های دلخواه برای ساخت به هنرمندان این رشته بسپارند.

منبع : zar-negar.com

کد خبرنگار: ۹
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید