در حال حاضر سه فیلم سینمایی «گشت ارشاد۳» با کارگردانی سعید سهیلی، «دینامیت» با کارگردانی مسعود اطیابی و «آتابای» با کارگردانی نیکی کریمی با مجموع فروش هفتگی هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ترتیب جایگاه اول تا سوم گیشه را به خود اختصاص دادند.

فروش «گشت ارشاد» از مرز ۲۱ میلیارد گذشت / تازه‌ترین ساخته سعید سهیلی صدرنشین گیشه شد

به گزارش سلام نو، مهسا بهادری در خبرآنلاین نوشت: سینمای ایران در هفته‌ای که گذشت (۱۳ تا ۲۰ آذر)، فروش ۱۰ میلیارد و ۷۹۷ میلیون تومانی را با نزدیک به ۵۰۰ هزار و ۷۹۲ مخاطب تجربه‌ کرد؛ رقمی که نسبت به هفته‌های اخیر تغییر چندانی نداشته است.

سه فیلم پرفروش گیشه

در حال حاضر سه فیلم سینمایی «گشت ارشاد ۳» با کارگردانی سعید سهیلی، «دینامیت» با کارگردانی مسعود اطیابی و «آتابای» با کارگردانی نیکی کریمی با مجموع فروش هفتگی هشت میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به ترتیب جایگاه اول تا سوم گیشه را به خود اختصاص دادند. در بین این سه فیلم، فقط «آتابای» یک فیلم عاشقانه و آرام است دو فیلم دیگر فقط با هدف خنداندن مخاطب ساخه شدند و موفق هم بودند. چون «گشت ارشاد ۳» توانست گیشه پاییزی سینما و «دینامیت» گیشه تابستان سینما را نجات دهد. در حال حاضر نیز مخاطبان هفتگی «گشت ارشاد ۳» دو برابر «دینامیت» و پنج برابر «آتابای» است. یکی از دلایل فروش بالای این فیلم وجود خواننده‌ و بازیگران محبوبی چون بهنام بانی، ساعد سهیلی و امیر جعفری است.

حاشیه‌هایی که در فروش تاثیر گذاشت

فیلم «شهر گربه‌ها» با کارگردانی سید جواد هاشمی در هفته‌های اخیر با ممیزی‌ها و اعترضات زیادی مواجه شد و این موضوع باعث شد نام این فیلم سرزبان‌ها بیفتد و فروش نسبتا خوبی را تجربه کند به طوری که در هفته اخیر «قهرمان» را هم کنار زد و با فروش هفتگی ۷۴۵ میلیون تومان جایگاه چهارم جدول فروش را به دست‌آورد. 

فیلم سینمایی«قهرمان» با کارگردانی اصغر فرهادی نیز در ابتدا بسیار خوب کار خود را آغاز کرد تا جایی که در رقابت با «دینامیت» بود تا جایگاه اول جدول فروش را به‌دست‌آورد، اما پس از گذشت ۶ هفته با فروش هفتگی ۷۱۵ میلیون تومان در جایگاه پنجم جدول فروش قرار دارد. 

تنها اثری که هفته گذشته اکران شد

فیلم سینمایی«بندر بند» با کارگردانی منیژه حکمت، حدود ده روز است که اکران خود را آغاز کرده. منیژه حکمت درباره ساخت این فیلم گفت: «من تصمیم گرفتم با حداقل‌ها و سوژه‌های اجتماعی در فضاهای متفاوت با گروه کوچک، همدل و آرتیست شروع به ساخت فیلم‌های لوباجت کنم که برآیند آن خوشبختانه چهار اثر شد در حقیقت فیلم‌های «بندر بند»، «نوزده»، «ملخ» و «جاده ۲۰۰۰» که اسمش تغییر می‌کند، ساخته شده است.» 

رضا کولغانی ، امیرحسین طاهری ، مهلا موسوی و پگاه آهنگرانی از بازیگران این فیلم سینمایی است.

«گشت ارشاد» از مرز ۲۱ میلیارد عبور کرد

فیلم سینمایی«بندربند»

«جنایت بی‌دقت» اکران شد

از ابتدای پاییز هر هفته، دست‌کم یک فیلم سینمایی روی پره سینما آمد. این هفته فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت» با کارگردانی شهرام مکری روی پرده سینما رفت. در میان پانزده اثر اکران شده، این فیلم سینمایی جایگاه دوازدهم را دارد و  در سه روزی که اکران شده، فروش ۳۲ میلیون تومانی داشته است. این فیلم مضمونی مرتبط با سینما دارد و درباره تماشاگرانی است که قبل از شروع اکران فیلمی در سینما درباره آن حرف می‌زنند و با شروع ماجرا بر پرده سینما، داستان آن‌ها و قصه فیلم با هم یکی می‌شود. این فیلم در هفتاد و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم ونیز موفق به کسب جایزه بهترین فیلمنامه از منتقدان سینمایی شد.

«گشت ارشاد» از مرز ۲۱ میلیارد عبور کرد

فیلم سینمایی «جنایت بی‌دقت»

کم درآمدترین فیلم‌ها در هفته گذشته

فیلم سینمایی« تک تیرانداز» به کارگردانی علی غفاری و با فروش ۶۰۰ هزار تومانی در جایگاه آخر، «تومان» با کارگردانی مرتضی فرشباف با فروش هشت میلیون تومانی، در جایگاه چهاردم، «پوست» با کارگردانی برادران ارک با فروش ۲۴ میلیون تومانی در جایگاه سیزدهم گیشه هفتگی قرار گرفتند و فروش بسیار بدی را پشت سرگذاشتند.

جدول فروش فیلم‌های روی پرده را که اطلاعات آن از سامانه سمفا، تنظیم شده است، در زیر می‌بینید:

فیلم‌ها کارگردان زمان اکران فروش هفتگی مخاطب هفتگی فروش کل مخاطب کل
«گشت ارشاد ۳» سعید سهیلی  ۲۶ آبان چهار میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومان ۲۳۶ هزار و ۹۷۸ نفر ۲۱ میلیارد و ۱۷۸ میلیون تومان ۹۵۹ هزار و ۲۱۵ نفر
«دینامیت» مسعود اطیابی ۱۰ تیر دو میلیارد و ۵۴۹ میلیون تومان ۱۱۳ هزار و ۴۳۲ نفر ۳۰ میلیارد و ۱۲ میلیون تومان یک میلیون و ۳۶۶ هزار و ۶۷۱ نفر
«آتابای» نیکی کریمی ۳ آذر یک میلیارد و ۲۶ میلیون تومان ۴۷ هزار و ۹۳۷ نفر  دو میلیارد و ۴۴۴ میلیون تومان ۱۷ هزار و ۹۴۵ نفر
«شهر گربه‌ها» سید جواد هاشمی ۳ آذر ۷۴۵ میلیون تومان ۳۵ هزا و ۹۹ نفر  یک میلیارد و ۵۱۲ میلیون تومان ۶۸ هزار و ۴۵۵ نفر
«قهرمان» اصغرفرهادی ۵ آبان ۷۱۵ میلیون تومان ۲۸ هزار و ۶۱۸ نفر نه میلیارد و ۵۶۸ میلیون تومان ۳۹۹ هزار و ۵۳۲ نفر
«منصور» سیاوش سرمدی ۱۹ آبان ۴۷۰ میلیون تومان ۲۴ هزار و ۱۲۰ نفر دو میلیارد و ۴۸۸ میلیون تومان  ۱۱۸ هزار و ۵۷۲ نفر
«آپاچی» آرش معیریان ۲۶ آبان ۷۰ میلیون و ۶۱۱ هزار تومان سه هزار و ۶۷۵ نفر ۳۴۷ میلیون تومان ۱۷ هزار و ۵۸ نفر
«درخت گردو» محمد حسین مهدویان  ۱۰ شهریور ۶۰ میلیون تومان ۲ هزار و ۴۳۰ نفر ۳ میلیارد و ۵۰۰میلیون تومان ۱۶۰ هزار و ۱۷۵ نفر
«رمانتیسم عماد و طوبا» کاوه صباغ‌زاده ۳ آذر ۴۰ میلیون تومان هزار و ۸۵۹ نفر ۹۱ میلیون تومان پنج هزار و ۶۲۷ نفر
«بندربند» منیژه حکمت ۱۰ آذر ۴۲ میلیون و ۷۱۵ هزار تومان هزار و ۸۹۱ نفر  ۵۸ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان دو هزار و ۴۹۲ نفر
«جنایت بی‌دقت» شهرام مکری ۱۷ آذر ۳۲ میلیون تومان هزار و ۱۱۷ نفر ۳۲ میلیون تومان هزار و ۱۰۶ نفر
«حکم تجدید نظر» محمد امین کریم‌پور ۲۶ آبان ۴۵میلیون تومان هزار و ۳۸۰ نفر ۲۲۵ میلیون تومان ده هزار و ۳۰۴ نفر
«پوست» برادران ارک ۲۱ مهر ۲۴ میلیون تومان هزار و ۱۳۲ نفر ۷۵۳ میلیون تومان ۳۵ هزار و ۷۲۱ نفر
«تومان» مرتضی فرشباف ۱۲ آبان هشت میلیون و ۸۴۳ هزار تومان ۴۱۵ نفر ۱۲۲ میلیون تومان پنج هزار و ۵۳۵ نفر
«تک تیرانداز» علی غفاری ۳۰ شهریور ۶۹۰ هزار تومان ۴۶ نفر ۱۵۳ میلیون تومان هفت هزار و ۹۲۳ نفر
کد خبرنگار: ۱۸
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید