۳ باند کاملا حرفه ای از سارقان پایتخت توسط کارآگاهان پلیس پایگاه چهارم آگاهی دستگیر شدند و بیش از ۱۷۰ میلیارد ریال اموال مکشوفه از باندهای سارقان حرفه ای کشف و ضبط شد.

شیوه عجیب فروش مواد مخدر با هلی شات در تهران / فیلم گفتگو با متهمان

به گزارش سلام نو، مدتی کارآگاهان پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ در جریان سرقت متعددی در محدوده شرق تهران قرار گرفتند. به این ترتیب پرونده ای در این خصوص تشکیل شد و کارآگاهان مبارزه با سرقت منازل و اماکن مأموریت پیدا کردند تا هرچه سریعتر سارقان را دستگیر کنند.

با آغاز تحقیقات پلیس، مأموران متوجه شدند افراد مالباخته بیشتری وجوددارند، این درحالی بود که در همان تحقیقات ابتدایی کارآگاهان مشخص شد چند باند حرفه ای مشغول انجام سرقت در محدوده شرق تهران هستند. همین اطلاعات کافی بود تا کارآگاهان پلیس بتوانند ردپایی از ۳ باند تبهکار را در منطقه  پیدا کنند.

سرهنگ کارآگاه سعید مجیدی ، رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران در این باره به خبرنگار رکنا گفت:

در جریان تحقیقات کارآگاهان پلیس ردپای سه باند حرفه ای از سارقان پیدا شد و مأموران دایره مبارزه با سرقت منازل و اماکن توانستند با بازبینی تصاویر دوربین های مداربسته در محل سرقت ها و همچنین بانک اطلاعاتی مجرمان سابقه دار مخفی گاه این سه باند را شناسایی کرده و در سه عملیات مجزا آنها را محاصره و دستگیر کردند.

باند پسرعموها

کارآگاه مجیدی اظهار کرد: یکی از ۳ باند دستگیر شده، ۴ پسرعمو بودند که اقدام به سرقت منازل و اماکن می کردند. این سارقان سابقه دار بودند و جرائم مختلفی را در پرونده تبهکاری خود ثبت کرده اند.

وی در ادامه افزود: دومین باندی که توسط کارآگاهان پلیس دستگیر شدند با روش توپ زنی وارد منازل می شدند و دست به سرقت می زدند. این سارقان نیز سرقت های زیادی را انجام داده اند. باند سوم نیز از اماکن دست به سرقت می زدند و درجریان این پرونده دو مالخر هم دستگیر شدند.

رئیس پلیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران بزرگ اظهار داشت: از مخفی گاه مالخرها وسایل و لوازم سرقتی زیاد کشف و ضبط شد. کارآگاهان در بازرسی از مخفی گاه آنها چندین دستگاه هلی شات و هلی کوپتر کشف کردند که در بررسی های تکمیلی مشخص شد اعضای این باند با استفاده از این هلی کوپترهای کوچک اقدام به جابه جایی مواد مخدر و رساندن آنها به دست مشتریان استفاده می کردند.

وی ادامه داد: در بررسی های بیشتر از مخفی گاه این مالخرها به برچسب های جعلی برخورد کردیم که نشان می داد این افراد به غیر از سرقت و مالخری، مشروبات تقلبی را در شیشه های خالی پر کرده و با استفاده از این برچسب های جعلی آنها را وارد بازار می کرده اند.

سرهنگ کارآگاه مجیدی رئیس پایگاه چهارم پلیس آگاهی تهران افزود: تا به امروزسارقان به بیش از ۱۵ فقره سرقت اعتراف کرده و ارزش تقریبی  اموال مکشوفه به حدود ۱۷۰ میلیاردریال می رسد.

گفت وگو با جاعل تبهکار

 سنش از ۵۰ سال گذشته است، خودش می گوید قبلا به خاطر فروش مشروبات الکلی راهی زندان شده. حالا به اتهام مالخری، سرقت و فروش مواد مخدر دست بند به دست در اداره پلیس آگاهی ایستاده است.

به چه اتهامی دستگیر شدی؟

مالخری

چه وسیله هایی بیشتر خریداری می کردی؟

من اتهامم را قبول ندارم. من فقط یک وسیله سرقتی در خانه ام بود آن هم از دوستم امانت دستم بود.

اما چند لب تاب ، هلی کوپتر کوچک و هلی شات در مخفی گاه تو کشف و ضبط شده است؟

همه این ها برای خودم است، برای مراسمات عروسی استفاده می کردیم.

اما شواهدی به دست آمده که مواد مخدر جابه جا می کردید؟

اگر مدارک به دست آمده پس حرف شما درست است.

سابقه داری ؟

بله

جرمت در پرونده قبلی چه بود؟

فروش مشروبات الکلی

پس  برچسب های تقلبی که در مخفی گاه تو پیدا شده برای همان موقع است؟

نه، این برچسب ها همینطوری به دستم رسیده بود.

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 6 + 1 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار