این وضعیت که بیش از هرچیز ناشی از برخی اعمال سلیقه‌ها در نقش دادن به بازیگران است، برای استقبال مخاطبان از سریال‌های سیما مضر است و علاوه بر تکراری شدن چهره‌ها، باعث باورناپذیری نقش‌آفرینی این بازیگران می‌شود.

چهره‌های تکراری سریال‌های تلویزیونی / وقتی چند بازیگر همزمان دو یا سه سریال روی آنتن دارند!

به گزارش سلام نو، مصطفی قاسمیان در روزنامه خراسان نوشت: این روزها فهرست محدود بازیگران سریال‌های تلویزیون شرایط عجیبی را برای آنتن سیما رقم زده است؛ به طوری که مجموعه‌ای از بازیگران همزمان دو یا سه سریال روی آنتن دارند. این وضعیت که بیش از هرچیز ناشی از برخی اعمال سلیقه‌ها در نقش دادن به بازیگران در سیما و همچنین تفاوت دستمزد میان بازیگران تلویزیون و نمایش خانگی است، برای استقبال مخاطبان از سریال‌های سیما مضر است و علاوه بر تکراری شدن چهره‌ها، باعث باورناپذیری نقش‌آفرینی این بازیگران می‌شود. در ادامه با هفت بازیگری آشنا می‌شویم که این شب‌ها دو یا سه سریال روی آنتن سیما دارند.

مهران رجبی

بازیگر باسابقه سریال‌های طنز تلویزیون دو سریال در حال پخش و یک سریال دیگر در کنداکتور آینده نزدیک سیما دارد. مهران رجبی بازیگر سریال «در کنار پروانه‌ها» است که این شب‌ها روی آنتن شبکه دو سیماست. او همچنین در مجموعه «هم‌سایه» محصول شبکه سه نیز بازی کرده است. در صورتی که خبر پخش «۸۷ متر» پس از «افرا» از شبکه یک سیما درست باشد، مهران رجبی با این سریال نیز به زودی به تلویزیون خواهد آمد و شمار سریال‌های خود را به سه خواهد رساند. مهران رجبی یکی از بازیگران اصلی مجموعه «۸۷ متر» به کارگردانی کیانوش عیاری هم است.

محمود جعفری

بازیگرانی که آنتن تلویزیون را اشغال کرده‌اند

محمود جعفری این شب‌ها هم در شبکه دو و هم در شبکه پنج سیما دیده می‌شود. او جزو چهره‌های اصلی سریال «در کنار پروانه‌ها» است و اواخر شب مجموعه «زن زندگی، مرد زندگی» را روی آنتن شبکه پنج سیما دارد. جعفری در حالی تا این اندازه پرکار به نظر می‌رسد که آن‌قدرها هم پرکار نیست و در سال ۱۴۰۰، در همین دو سریال بازی کرده، اما دست بر قضا هر دو همزمان روی آنتن رفته‌اند!

شهین تسلیمی

بازیگرانی که آنتن تلویزیون را اشغال کرده‌اند

شرایط شهین تسلیمی مانند محمود جعفری است و این شب‌ها همزمان دو مجموعه «در کنار پروانه‌ها» و «زن زندگی، مرد زندگی» را به ترتیب در شبکه‌های دو و پنج در حال پخش دارد. او البته جزو چهره‌های سریال «۸۷ متر» هم است که بنا بر گفته کیانوش عیاری، پس از «افرا» روی آنتن شبکه یک خواهد رفت. با این حساب اگر تسلیمی در سریالی محصول شبکه سه هم بازی کند، در همه شبکه‌های پخش‌کننده سریال در تلویزیون، حضور داشته است! جالب است بدانید تسلیمی «رعد و برق» به کارگردانی بهروز افخمی را در نوبت پخش از شبکه پنج دارد که در ماه رمضان دو قسمت آن روی آنتن رفت، اما پخش آن به زمانی دیگر موکول شد. ممکن است این سریال پس از «زن زندگی، مرد زندگی» روی آنتن شبکه پنج برود.

نعیمه نظام‌دوست

بازیگرانی که آنتن تلویزیون را اشغال کرده‌اند

نعیمه نظام‌دوست که مدتی است به جمع بازیگران مجموعه تلویزیونی «کلبه عموپورنگ» اضافه شده و پس از توقف کوتاه پخش این سریال، دوباره آن را روی آنتن خواهد داشت، از جمله بازیگران سریال شبکه پنج هم است. او در مجموعه «زن زندگی، مرد زندگی» نیز نقش‌آفرینی کرده و این شب‌ها آن را روی آنتن دارد.

پیام دهکردی

بازیگرانی که آنتن تلویزیون را اشغال کرده‌اند

پیام دهکردی از پرکارترین بازیگران این روزهای سریال‌های سیماست. او که در فصل دوم سریال «گاندو» نیز با ادامه نقش «مایکل هاشمیان» حضور داشت، جزو فهرست بازیگران مجموعه «افرا» هم است که البته هنوز نقش او در این سریال آغاز نشده است. دهکردی همچنین در سریال «هم‌سایه» بازی کرده، اما نقش وی در قسمت‌های نخست این سریال نیز هنوز دیده نشده است. این بازیگر باسابقه تئاتر و تلویزیون بنابراین در شب‌های آینده در دو سریال شبکه‌های یک و سه سیما روی آنتن خواهد بود و بیش از هر چهره دیگری در سریال‌های سیما دیده خواهد شد.

خسرو شهراز

بازیگرانی که آنتن تلویزیون را اشغال کرده‌اند

بازیگر نقش «شهیدی» بازجوی باسابقه سریال «گاندو» که تا روزهای اول همین هفته این مجموعه را روی آنتن داشت، همزمان مجموعه «در کنار پروانه‌ها» را نیز در حال پخش از شبکه دو دارد. او در این سریال نقش کاملا متفاوتی را پذیرفته و در جلد پدری که با بیماری دست‌وپنجه نرم می‌کند، جلوی دوربین رفته است. شهراز سال گذشته مشابه این نقش را در سریال نمایش خانگی «سیاوش» نیز بازی کرده بود.

نسرین بابایی

بازیگرانی که آنتن تلویزیون را اشغال کرده‌اند

بازیگر نقش مادر در سریال «افرا» که در سال‌های گذشته با شخصیت «وارش» به مخاطبان معرفی شد، این شب‌ها علاوه بر «افرا» در شبکه یک، مجموعه «در کنار پروانه‌ها» را نیز در شبکه دو روی آنتن دارد. این در حالی است که بابایی سال گذشته مجموعه «بیگانه‌ای با من است» را نیز روی آنتن شبکه دو داشت و طی مدت زمانی کوتاه، به چهره‌ای پرکار در تلویزیون تبدیل شده است.

کد خبرنگار: ۱۸
۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  آخرین اخبار

  لینک‌های مفید

  *** ***