براساس نقشه‌های پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور بیشترین دمای هوای امروز متعلق به شهر اهواز است که رکورد ۴۷ درجه بالای صفر را ثبت می‌کند و با حفظ همین درجه تا فردا، روز سه‌شنبه یک درجه گرم‌تر می‌شود و دمای هوا در این شهر به ۴۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

رکورد گرما این هفته در کشور شکسته می‌شود

به گزارش سلام نو به نقل از همشهری آنلاین، تعدادی از شهرهای کشور امروز و فردا و حتی در پایان هفته رکورد گرمای سال‌جاری را می‌شکنند و گرم‌ترین روزهای خود را ثبت می‌کنند.

براساس بررسی همشهری از نقشه‌های پیش‌بینی آینده‌نگری وضعیت هوا در کشور ۱۰ شهر کشور با دمای یک درجه کمتر از ۴۰ و بالاتر از ۴۰، گرم‌ترین روزهای خود را در سال‌جاری به ثبت خواهند رساند. ناگفته پیداست که افزایش درجه حرارت شهرهای کشور در تب خشکسالی و بحران آب و گرم‌تر شدن ایران چه مشقتی برای ساکنان مناطق کمتر برخوردار کشور به همراه دارد.

براساس نقشه‌های پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور بیشترین دمای هوای امروز متعلق به شهر اهواز است که رکورد ۴۷ درجه بالای صفر را ثبت می‌کند و با حفظ همین درجه تا فردا، روز سه‌شنبه یک درجه گرم‌تر می‌شود و دمای هوا در این شهر به ۴۸ درجه بالای صفر می‌رسد.

رکورد دومین شهر گرم ایران ظرف امروز و روزهای آینده نصیب شهر جهانی یزد می‌شود و این شهر امروز با حفظ رکورد ۴۴ درجه هوای گرم از فردا تا روز چهارشنبه هر روز یک درجه خنک‌تر می‌شود.

اما شهر قم سومین رکورددار هوای گرم در کشور است. قم امروز ۴۴ درجه دمای بالای صفر را تجربه می‌کند و فردا ۲ درجه خنک‌تر می‌شود و روز سه‌شنبه باز هم رکورد ۴۴ درجه‌ای گرمای هوا را ثبت می‌کند.

شیراز چهارمین شهر گرم ایران خواهد بود. دمای هوا در این شهر امروز به ۴۱ درجه می‌رسد که ظرف دو روز آینده با یک درجه کاهش، روزهای خنک‌تری را نسبت به امروز ثبت می‌کند. اما روز چهارشنبه به رکورد ۴۱ درجه‌ای خود بازمی‌گردد.

بیرجند در خراسان جنوبی نیز روز گرمی را ثبت خواهد کرد. دمای هوا در این شهر امروز ۴۰ درجه است و فردا یک درجه گرم‌تر خواهد شد.

اصفهان اما از امروز تا پایان هفته گرمای ۴۰ درجه‌ای را حفظ می‌کند. برخلاف اصفهان اما، بندرعباس امروز یک درجه خنک‌تر از این شهر با درجه حرارت ۳۹ درجه بالای صفر است. روز سه‌شنبه اما دمای هوا در بندرعباس با دو درجه افزایش به ۴۱ درجه بالای صفر می‌رسد که نشان از گرم‌تر شدن مرکز استان هرمزگان دارد.

در زاهدان نیز وضعیت به همین منوال است. این شهر که در جنوب شرق ایران واقع شده امروز در تب ۴۰ درجه‌ای هواست و فردا این تب یک درجه بالاتر می‌رود و دمای هوا در این شهر به ۴۱ درجه بالای صفر می‌رسد.

تهران اما امروز یک درجه از روز قبل گرم‌تر است. دمای هوا در این شهر به ۳۸ درجه رسیده است که در دو روز آینده با یک درجه کاهش دما مواجه می‌شود اما روز چهارشنبه گرمای هوا در تهران به ۳۹ درجه بالای صفر می‌رسد.

دمای هوای کرج در استان البرز نیز گرم‌تر می‌شود و برخلاف روز قبل که رکورد دمای ۳۷ درجه در این شهر ثبت شد، گرمای هوا به ۳۸ درجه خواهد رسید. طی دو روز آینده کرج دو درجه خنک‌تر می‌شود اما روز چهارشنبه بار دیگر به رکورد گرمای ۳۸ درجه بازمی‌گردد.

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 6 + 1 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار