با گذشت هفت روز از سال ۱۴۰۰، بیش از ۳۰ زمین لرزه در نقاط مختلف کشور به ثبت رسیده است.

ثبت بیش از ۳۰ زلزله از ابتدای سال ۱۴۰۰

به گزارش سلام نو به نقل از ایسنا، بررسی زلزله‌های هفته گذشته نشان می‌دهد که نهاوند استان همدان زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ را تجربه کرد و در بندرعباس استان هرمزگان زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۴ کیلومتری به ثبت رسید و اشترینان استان لرستان نیز با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ لرزید.

جرئیات زلزله‌های هفته گذشته به این شرح است:

شنبه ۳۰ اسفند

در جایزان استان خوزستان زلزله ۲.۶، در زیارتعلی استان هرمزگان زلزله ۲.۵، در ورامین استان تهران زلزله ۲.۸ و در جناح استان هرمزگان زلزله ۲.۹ رخ داد.

در بندرعباس استان هرمزگان زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۴ کیلومتری به ثبت رسید و کانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۲۳ کیلومتری بندرعباس، ۴۰ کیلومتری فین و ۴۱ کیلومتری قلعه قاضی این استان بوده است.

بلده استان مازندران با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۴ کیلومتری بلده، ۲۸ کیلومتری گزنگ و ۴۱ کیلومتری چمستان این استان بوده است.

یکشنبه اول فروردین ۱۴۰۰

در قطور استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۶، در سلماس استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۵ و در خوی استان آذربایجان غربی زلزله ۲.۶ به ثبت رسید.

خوسف استان خراسان جنوبی با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۶ در عمق ۸ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۸ کیلومتری خوسف، ۴۱ کیلومتری بیرجند و ۵۱ کیلومتری آرین شهر این استان گزارش شد.

دوشنبه ۲ فروردین

در دامغان استان سمنان زلزله ۲.۶، در خشت استان فارس زلزله ۲.۵ و در امیریه استان سمنان زلزله ۲.۵ رخ داد.

سه‌شنبه ۳ فروردین

مزدآوند استان خراسان رضوی با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۸ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۲ کیلومتری مزدآوند، ۵۲ کیلومتری صالح آباد و ۶۲ کیلومتری سفید سنگ این استان بوده است.

سیرچ استان کرمان زمین لرزه‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۲ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۵ کیلومتری سیرچ، ۲۴ کیلومتری اندوهجرد و ۲۵ کیلومتری گلباف این استان گزارش شد.

نهاوند استان همدان زلزله‌ای به بزرگای ۴.۴ را تجربه کرد و عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون رومرکز این رخداد لرزه‌ای در ۱۵ کیلومتری نهاوند و ۲۴ کیلومتری گیان استان همدان و ۱۷ کیلومتری اشترینان استان لرستان گزارش شد.

اشترینان استان لرستان نیز با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۸ لرزید و عمق آن در ۱۰ کیلومتری و کانون این زلزله در ۱۲ کیلومتری اشترینان استان لرستان و ۲۱ کیلومتری نهاوند و ۲۵ کیلومتری سامن استان همدان بوده است. زلزله‌های ۲.۹ و ۲.۸ از دیگر رخدادهای لرزه‌ای این منطقه است.

در خنج استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۵ کیلومتری رخ داد و کانون آن در ۱۸ کیلومتری خنج، ۲۷ کیلومتری ارد و ۲۹ کیلومتری محمله این استان گزارش شد.

در محمله استان فارس زلزله ۲.۶ و در ترکمانچای استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

چهارشنبه ۴ فروردین

در جناح استان هرمزگان زلزله ۲.۵ و در نجف شهر استان کرمان زلزله ۲.۷ به ثبت رسید.

محمله استان فارس زلزله‌ای به بزرگای ۳ در عمق ۱۰ کیلومتری را تجربه کرد و کانون آن در ۱۲ کیلومتری محمله، ۲۵ کیلومتری علامرودشت و ۲۷ کیلومتری خنج این استان بوده است.

رویدر استان هرمزگان با زمینلرزه‌ای به بزرگای ۳.۱ در عمق ۲۴ کیلومتری زمین لرزید و کانون آن در ۴۸ کیلومتری رویدر، ۵۳ کیلومتری کوخرد و ۶۳ کیلومتری بستک این استان بوده است.

یکه سود استان خراسان شمالی با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۳ در عمق ۱۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۸ کیلومتری یکه‌سود و ۴۸ کیلومتری راز این استان بوده است.

پنج شنبه ۵ فروردین

در خنج استان فارس زلزله ۲.۶، در اهرم استان بوشهر زلزله ۲.۹، در ورزقان استان آذربایجان شرقی زلزله ۲.۷، در هجدک استان کرمان زلزله ۲.۶، در آوج استان قزوین زلزله ۲.۷ و در لنده استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۹ به ثبت رسید.

فین استان هرمزگان با زلزله‌ای به بزرگای ۳.۵ در عمق ۲۰ کیلومتری لرزید و کانون آن در ۲۳ کیلومتری فین و ۲۸ کیلومتری رویدر استان هرمزگان و ۴۷ کیلومتری درز استان فارس گزارش شد.

جمعه ۶ فروردین

در مجن استان سمنان زلزله ۲.۷، در سمیع آباد استان خراسان رضوی زلزله ۲.۵، در دوزه استان فارس زلزله ۲.۵ و در لیکک استان کهگیلویه و بویراحمد زلزله ۲.۸ رخ داد.

انتهای پیام

۰دیدگاه شما

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
 • نظرات حاوی توهین و هرگونه نسبت ناروا به اشخاص حقیقی و حقوقی منتشر نمی‌شود.
 • نظراتی که غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نمی‌شود.
 • 7 + 0 =

  پربازدید

  پربحث

  اخبار عجیب

  لینک‌های مفید

  آخرین اخبار